Husqvarna Automower

Automatyczne kosiarki – rewolucja na rynku ogrodniczym

20 lat temu kosiarki automatyczne były niczym futurystyczny koncept rodem z filmów science fiction. Obecnie to najszybciej rozwijająca się gałąź w branży ogrodniczej i Ci, którzy nie dostrzegą potencjału w tym segmencie produktów, w przyszłości zostaną wykluczeni w walce o Klienta. Dziś branża ogrodnicza stoi u progu rewolucji, na czele, której stoją kosiarki automatyczne. Firmy, które najszybciej i najlepiej rozwiną swoje produkty staną się liderami w branży.

Na progu rewolucji
Czym są automatyczne roboty koszące? To inteligentne i zaawansowane technologicznie maszyny, które potrafią wykonać całą pracę związaną z koszeniem samodzielnie. Dzięki nim ogród staje się miejscem wypoczynku i relaksu. Ten segment rynku rozwija się obecnie najprężniej, a produkty wyposażone są w najnowsze rozwiązania technologiczne. Mogą pracować o każdej porze dnia i nocy i w każdych warunkach pogodowych. „Branża kosiarek automatycznych odnotowuje obecnie dynamiczny wzrost. Najlepszym dowodem na to są tegoroczne targi GARDENIA w Poznaniu, gdzie niemal wszyscy producenci maszyn ogrodniczych zaprezentowali swoje modele kosiarek automatycznych. Husqvarna była pionierem tego rozwiązania i dziś jest liderem w tym segmencie” – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Husqvarna Poland.

Ponad 20 lat Husqvarna Automower
Rozwój kosiarek automatycznych firma Husqvarna przewidziała ponad dwie dekady temu. Dziś posiada największą w Polsce sieć dilerów oferujących te maszyny. „Tradycyjne kosiarki jeszcze długo nie znikną z rynku. Wierzymy jednak, że w przyszłości smart ogrody będą w pełni zautomatyzowane, a do obowiązków właściciela będzie należało jedynie cykliczne kontrolowanie poprawności działania systemu. Obecnie posiadamy najciekawszą na rynku ofertę kosiarek automatycznych. Rodzina kosiarek Husqvarna Automower to najbardziej zaawansowane technologicznie na rynku maszyny. Wszystkie modele zostały wyposażone w system Automower Connect, dzięki czemu można nimi sterować zdalnie za pomocą telefonu czy smartwatcha” – dodaje Maciej Konieczny.

Napisz komentarz...