Grzejnik dekoracyjny Jaga Vertiga

Grzejniki dekoracyjne Vertiga – dynamika w pięknej formie

Grzejniki dekoracyjne – jak wskazuje nazwa – stosowane były zwykle jako uzupełnienie właściwego ogrzewania zwykle realizowanego przy pomocy grzejników ściennych, ew. kanałowych. Stosunkowo niewielka wydajność, jaką legitymowały się grzejniki ozdobne, równoważona była przez ich walory estetyczne. Mówiąc wprost: grzejnik miał być głównie elementem dekoracyjnym, a przy okazji dogrzewać wnętrze. Model Jaga Vertiga złamał tę konwencję i panujące stereotypy, jest bowiem tak wydajny, że w zupełności może służyć jako samodzielne źródło ogrzewania pomieszczenia o wielkości nawet do 60 m2. Zachwycający, unikatowy design dopełnia koncepcji idealnego grzejnika dekoracyjnego.

Wysoka wydajność grzejnika Vertiga jest zasługą dwóch elementów: technologii małej pojemności wodnej (Low-H2O) oraz systemu dynamicznego doładowania (Dynamic Boost Effect – DBE). Oba rozwiązania od lat stosowane są przez firmę Jaga w grzejnikach ściennych i kanałowych, z czego technologia Low-H2O głosami niezależnych jednostek badawczych uznana została za najbardziej ekonomiczną na świecie. Dzięki małej pojemności wodnej grzejniki Low H2O szybko się nagrzewają i szybko stygną, co ma duży wpływ na oszczędność energii. Z kolei system Dynamic Boost Effect (DBE), czyli zespół wentylatorów sterowanych mikroprocesorem, zwiększa wydajności grzejników Jaga poprzez wymuszenie szybszej konwekcji. Gdy czujnik wykryje, że temperatura w pomieszczeniu różni się od zaprogramowanej w systemie, uruchamia nadmuch ciepłego powietrza, który zwiększa wydajność grzejnika.

Nowatorskim efektem jest jednak nie tyle zestawienie obu flagowych technologii Jaga w jednym urządzeniu, ale fakt ich użycia w grzejniku dekoracyjnym i spektakularnego zwiększenia jego wydajności. W porównaniu np. do grzejników ściennych, w których jest z reguły tylko jeden poziomo ustawiony wymiennik, w grzejniku Vertiga są dwa wymienniki, które ustawione są pionowo, z lewej i prawej strony. Grzejnik zasysa powietrze górą i dołem, a wydmuchuje bokami, na całej swojej wysokości. Taki sposób działania sprawia, że pomieszczenie jest szybko i efektywnie nagrzewane – z badań przeprowadzonych przez firmę Jaga wynika, że dzieje się to 9 razy szybciej niż w przypadku klasycznego grzejnika dekoracyjnego. Ponadto, strumień ciepłego powietrza kierowany jest w stronę wnętrza, dzięki czemu ściana przy grzejniku nie jest narażona na brudzenie. Z użytkowego punktu widzenia ważne jest też to, że miejsca poboru powietrza (góra i dół grzejnika) zabezpieczone są specjalną siatką zapobiegającą wrzuceniu do wnętrza urządzenia drobnych przedmiotów np. przez dzieci. W celu maksymalnego wyciszenia wnętrze grzejnika wyścielone zostało dźwiękochłonnym materiałem.

W parze z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi stoi zachwycające wzornictwo. Grzejnik Vertiga oferowany jest w czterech wersjach wykończenia: wersja Primo to elegancka gładka półmatowa tafla, Glow – czarny panel wykończony lakierem o fortepianowym połysku, Dunes to artystyczna wersja, której front przypomina piasek przemieszczający się na wydmach, zaś Kirei, to Vertiga z ekologicznym frontem z materiału na bazie soi.

Wszystkie cztery modele grzejnika Vertiga oferowane są w następującej gamie wymiarów: wysokość: 200 cm, szerokość: 41 – 90 cm, grubość: 9 i 13 cm. Moc: od 1448 do 5605 W.

Dobrą wiadomością dla klientów jest to, że grzejniki dynamiczne Jaga, więc również modele Vertiga, mają od początku 2017 roku bardzo korzystne ceny.

Napisz komentarz...