Leyland Trade od ponad 95 lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy farb dla profesjonalistów. Założona w 1922 roku w angielskim Leyland firma szybko stała się silnym graczem na rynku i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek farb w Wielkiej Brytanii. W Polsce produkty tej marki są dostępne od kwietnia tego roku, wyłącznie w sieci Castorama.

Leyland Trade ma znaczący udział w brytyjskim rynku farb. Jego emulsje cenione są od lat przez profesjonalistów ze względu na doskonałą siłę krycia i dobrą wydajność. Potwierdzeniem niezawodności produktów są prestiżowe wyróżnienia: Królowej Brytyjskiej oraz Superbrands. Obecnie firma należy do międzynarodowego koncernu PPG Industries.

Leyland Paints

Niemal 100 lat doświadczenia
Założona w 1922 roku w średniej wielkości mieście Leyland, w hrabstwie Lancashire, firma Leyland Paints była jednym z pierwszych producentów farb emulsyjnych w Zjednoczonym Królestwie. Pojawienie się na rynku Leytex – flagowego produktu marki – zrewolucjonizowało technologię produkcji farb. Obecnie zakład produkcyjny zlokalizowany w Birstall to jeden z największych terenów przeznaczonych pod produkcję farb w Europie. W 2008 roku firma stała się częścią międzynarodowego koncernu PPG Industries, który jest światowym liderem w produkcji farb oraz lakierów i działa w ponad 70 krajach na 6 kontynentach.

Niezawodna brytyjska jakość
Misją firmy od początku jest dostarczanie specjalistom niezawodnych produktów wykończenia wnętrz. Leyland nieustannie pracuje nad ulepszaniem technologii produkcji farb, podnoszeniem standardów jakości i dbałości o środowisko. W 2009 roku Leyland Trade został wyróżniony przez Superbrands jako jedna z 500 najsilniejszych brytyjskich marek. Doceniono jakość jego produktów, wiarygodność i świetną reputację.

Produkty dla profesjonalistów
Leyland Trade oferuje szeroką gamę profesjonalnych produktów do malowania wnętrz, o różnej sile krycia i odporności mechanicznej. Cieszą się one zaufaniem zawodowców, którzy potrzebują farb stworzonych z myślą o ich potrzebach i komforcie użytkowania. Wszystkie emulsje spełniają najwyższe normy jakości, charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych (LZO) i posiadają atesty higieniczne.

Szeroka oferta
W sieci Castorama dostępnych jest 6 farb do malowania wnętrz, o właściwościach dostosowanych do różnych wymagań profesjonalnych wykonawców: Contract Matt, Contract Satin, Super Leytex, Latex Matt, Latex Satin i Acrylic Satin. W ofercie znajduje się także jedna farba skierowana do użytkowników indywidualnych – Leyland Do Ścian i Sufitów. Można je nanosić za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Wszystkie emulsje łączy perfekcyjna biel, doskonałe krycie, wysoka wydajność (12–14 m²/l), zoptymalizowanie pod natrysk hydrodynamiczny i, co za tym idzie, zwiększony komfort pracy.

Leyland do ścian i sufitów 10L

Napisz komentarz...