Wood Collection

Drewno w futurystycznej odsłonie – nowości oświetleniowe z linii Wood Collection

Drewno w futurystycznej odsłonie – nowości oświetleniowe z linii Wood Collection

Wprowadzona w 2016 roku kolekcja drewnianych lamp z serii Wood Collection firmy SPOT Light podbiła już rynki na całym świecie. Połączenie tradycyjnego rzemiosła z innowacyjnym designem przekonało nawet najbardziej wymagających klientów. Linia ma szczególne znaczenie także dla firmy SPOT Light, gdyż nawiązuje ona do lokalnych korzeni, z których wyrosło przedsiębiorstwo. W tym roku wyjątkowa kolekcja została poszerzona o nowe wzory i modele w technologii LED.

Firma SPOT Light od ponad dwudziestu lat wyznacza nowe trendy oświetleniowe w kraju i za granicą. Jej produkty zaskakują formą i dbałością wykonania w każdym detalu dzięki osobistemu zaangażowaniu samego właściciela, Christiana Ortlieb, który sam jest autorem wielu wzorów.

W latach 90. firma wyrosła na tle konkurencji dzięki specjalizacji w spotach reflektorowych, na które panował wówczas bardzo duży popyt. Wśród nich znalazły się lampy o drewnianych obudowach, dlatego ten materiał stał się symbolem sukcesu firmy, który po dwóch dekadach powraca w nowym wydaniu pod postacią Wood Collection. Ręcznie składane lampy produkowane z racjonalnie pozyskiwanego polskiego drewna z certyfikatem FSC ® spotkały się z bardzo dobrym odbiorem na wielu rynkach europejskich, dlatego firma SPOT Light wciąż pracuje nad poszerzeniem oferty. Na tegorocznych targach ŚWIATŁO 2017 zadebiutują nowe modele drewnianych lamp: TRIGONON, TREKANT, JONNA, NEELE i TESSA.

Nowe horyzonty designu oświetleniowego
Niezahamowanemu procesowi twórczemu w firmie SPOT Light sprzyja nie tylko bogate doświadczenie w obróbce drewna, lecz także rozwój nowych technologii w dziedzinie oświetlenia. Wyposażenie drewnianych lamp w oświetlenie LED otwiera nowe możliwości na poziomie wzornictwa. Tradycyjne, ekologiczne drewno nabrało teraz nowego, jeszcze bardziej designerskiego charakteru i ma szansę stać się prawdziwym hitem w branży oświetlenia.

– Źródła światła LED pracują w niskich temperaturach, co pozwala na zabudowywanie ich w konstrukcjach z drewna w różnych, niespotykanych dotychczas kombinacjach. To pozwoliło nam na stworzenie między innymi nowych modeli lamp TRIGONON, które wyróżniają się bardzo futurystycznym designem – mówi Christian Ortlieb, właściciel i twórca marki SPOT Light.

Nowa wersja TRIGONON LED bazuje na przestrzennej konstrukcji ostrosłupa, którą zaprojektował specjalnie dla marki SPOT Light niemiecki designer Herr Mandel, jednak zamiast tradycyjnego gwintu zastosowano w niej rozmieszczone na wewnętrznych krawędziach obudowy paski LED o mocy 2,6 W, które tworzą efekt linii świetlnych. W ramach kolekcji dostępne są modele wiszące i stołowe produkowane z różnych gatunków drewna i z kolorowym kablem dostępnym w siedmiu różnych odcieniach. Drugą nowością, która imponuje nowatorskim designem, jest seria lamp podsufitowych NEELE w trzech rozmiarach i wersjach wykonania. Wbudowane w płaską podstawę paski LED zostały rozmieszczone w różnych konfiguracjach tworzących efektowne, świetliste wzory. Natomiast wszędzie tam, gdzie potrzebne jest rozproszone światło, sprawdzą się kinkiety TREKANT ze źródłem światła LED o ciepłej barwie 3000 K, które przesłania drewniana obudowa o trójkątnym kształcie.

Tradycja odświeżona
Wśród nowych modeli z gamy Wood Collection znalazły się również serie o tradycyjnej estetyce, która sprawdzi się we wnętrzach w stylu retro, glamour czy gabinetowym. Unikatowym rozwiązaniem na skalę rynku jest seria spotów LED TESSA z główką i podstawą z drewna.

Obudowa w kolorze olejowanego dębu lub brzozy nawiązuje do tradycyjnych modeli lamp wykonywanych przez firmę SPOT Light jeszcze w latach 90., zaś dekoracyjne frezy nadają jej nowoczesnego charakteru. Dzięki wbudowanemu, ciepłemu źródłu światła 3000 K oprawy TESSA pozwalają kreować przytulny klimat pomieszczenia. Zwrotem w stronę ponadczasowych tendencji jest seria lamp podsufitowych JONNA z eleganckimi, perkalowymi lub lnianymi kloszami dostępnymi w kolorach białym, brązowym lub antracytowym. W wersji NOBLE klosz został dodatkowo ozdobiony lśniącymi kryształami, które efektownie załamują światło. To doskonała propozycja do prestiżowych, reprezentacyjnych wnętrz, w których liczy się jakość i dekoracyjność zastosowanych materiałów.

Ceny produktów:
Linus LED od 297 zł
Trigonon LED od 898,20 zł
Trekant od 538,20 zł
Jonna od 151,20 zł
Neele od 495 zł
Tessa od 143,80 zł

www.spotlight.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *