inductionAir Siemens

Rewolucja w kuchni 2 w 1

Swobodę w kreowaniu własnego stylu życia zawdzięczamy rozwojowi technologii. To ona pozwala sięgać po marzenia i istotnie wpływać na jakość codziennych obowiązków. To właśnie z fascynacji technologią powstał system inductionAir marki Siemens, integrujący funkcję gotowania z wentylacją.

Czas nieograniczonych możliwości
Opracowany przez niemieckich inżynierów marki Siemens system inductionAir łączy dwa urządzenia – płytę flexInduction i zintegrowany element wentylacyjny. Dzięki wbudowanej w płytę wentylacji zyskujemy pełną swobodę w planowaniu kuchni, ale też przestrzeń do realizacji najśmielszych pomysłów kulinarnych. Pełne dostosowanie do potrzeb zapewnia płyta flexInduction, która dzięki prostokątnym, a nie jak dotychczas – okrągłym polom grzewczym, potrafi dostosować się do kształtu i wielkości naczyń. Jeśli na przykład używane teppan yaki okaże się być większe od wyznaczonej strefy gotowania, płyta automatycznie aktywuje sąsiedni obszar grzania. W ten sposób energia cieplna dostarczana jest równomiernie na przestrzeni całego naczynia, dzięki temu smażone krewetki i gotowane szparagi będą gotowe w tym czasie.

Siemens inductionAir

Smażenie i gotowanie bez niespodzianek
Bezkonkurencyjność elementu wentylacyjnego w systemie inductionAir polega na jego wyposażeniu w innowacyjny silnik iQdrive. Jego niestandardowa funkcjonalność wiąże się z bezszczotkowym trybem pracy, który przyczynia się do wyjątkowo niskiego poboru energii elektrycznej. Opatentowane przez markę Siemens rozwiązanie wpływa również na trwałość silnika wentylacji oraz na szybkość i skuteczność usuwania oparów znad kuchni. Pełną automatykę w działaniu okapu zapewnia climateControl Sensor, który zwalnia użytkownika z czuwania nad pracą urządzenia. Czujnik ten bada gęstość oparów znad kuchni i na podstawie uzyskanych wyników automatycznie dopasowuje poziom mocy do bieżących potrzeb. Dzięki temu zyskujemy pewność, że urządzenie zawsze pracuje z optymalną mocą. Na listę innowacyjnych rozwiązań wpisują się także sensor smażenia Plus i sensor gotowania Plus. Dbają one, by o utrzymywanie właściwego poziomu temperatury, przez co mleko nie wykipi, a mięso nigdy nie będzie przypalone.

Design spod znaku Siemens
Płyta ze zintegrowanym wyciągiem idealnie sprawdza się w popularnych obecnie kuchniach otwartych na salon. Z powodzeniem zastępować może widoczny okap kominowy, a sposób instalacji płyty, którą montuje się w blacie bez wyraźnie zarysowanych krawędzi, stwarza nowe możliwości aranżacji wnętrz. Na funkcjonalność płyty wpływa również sterowanie dual lightSlider. Dzięki temu systemowi, po włączeniu urządzenia, na wyświetlaczu ukazują się podświetlone symbole i skale, które precyzyjnie regulują moc działania urządzenia.

Siemens inductionAir

Siemens Home

Napisz komentarz...