Cegła klinkierowa Sahara

Cegła klinkierowa Sahara

Zbawienny wpływ promieni słonecznych na ludzkie zdrowie i samopoczucie jest powszechnie znany. Ich życiodajna energia pobudza do działania oraz inspiruje – również w architekturze. Doskonałym przykładem jest tu cegła klinkierowa Sahara, która dzięki swojej niezwykłej barwie pozwala cieszyć się zaklętym w niej słonecznym blaskiem przez cały rok.
Sahara to jedyna żółta cegła klinkierowa produkowana w Polsce. Swój wyjątkowy, uzyskiwany w naturalny sposób kolor zawdzięcza glinie, z której jest wypalana. Tajemnicą złóż niepowtarzalnego surowca położonych w lubuskiej Gozdnicy jest niska zawartość tlenków żelaza. Właśnie dzięki temu Sahara nabiera w procesie produkcji charakterystycznej barwy.

Cegła klinkierowa Sahara

Styl zawsze w pełnym blasku
Jednolity, ciepły odcień żółci pozwala tworzyć z Sahary harmonijne aranżacje, rozjaśniające otoczenie o każdej porze roku. Cegła sprawdza się jako budulec do wykonania nie tylko elewacji, lecz także ogrodzeń i elementów małej architektury. Co istotne, kolor materiału jest bardzo trwały. Dzięki wykorzystaniu do produkcji naturalnych składników nie blaknie, a ze względu na właściwości spieku ceramicznego, tworzącego niezwykle zwartą strukturę o niskiej nasiąkliwości, jest bardzo odporny na zabrudzenia. Te zaś, które pojawią się na klinkierowej powierzchni, można łatwo usunąć przy użyciu wody i szczotki.

Promienny uśmiech inwestora
Słoneczna barwa cegły Sahara to doskonały sposób, by ożywić każdy projekt. Niezależnie od tego, czy jest to stylowy dom jednorodzinny czy nowoczesny budynek użyteczności publicznej, Sahara nada mu niepowtarzalnego blasku. Podkreśli przy tym wysoką jakość danej nieruchomości, podnosząc równocześnie jej wartość.
Przy wyborze Sahary warto także pamiętać, że jak każda cegła klinkierowa jest nie tylko bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale również na mróz, korozję chemiczną oraz grzyby, glony i mchy mogące wywoływać alergie. Dzięki temu radości inwestora z podziwiania „słonecznej” cegły nie przesłonią żadne niepożądane chmury.

Klinkier Sahara

www.klinkier.pl

Napisz komentarz...