Schüco AWS 120 CC.SI

Schüco AWS 120 CC.SI – nowa jakość okien do domów pasywnych

Dobrze dobrana stolarka otworowa będzie nie tylko estetyczna, ale przełoży się również na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Szukając okien pasywnych, które sprostają wszystkim naszym wymaganiom i potrzebom, warto zapoznać się z najnowszym rozwiązaniem SCHÜCO AWS 120 CC.SI, które znajdziemy w ofercie firmy Awilux Polska.

Decydując się na konkretny model okna, musimy zwrócić uwagę na jego parametry, takie jak niski współczynnik przenikania ciepła czy ochrona antywłamaniowa. Bardzo ważne jest również to, aby wysoka jakość szła w parze z estetyką. Firma SCHÜCO ma w swojej ofercie okna łączące wszystkie te cechy. Seria AWS 120 CC.SI, dostępna w chwili obecnej u jedynego producenta w Polsce – w firmie Awilux Polska, to system okien zespolonych, które – dzięki swoim niskim parametrom przenikania ciepła – jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat Instytutu Domów Pasywnych. Ponadto, nowoczesny design ram przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym inwestorom.

Okna do domu pasywnego i inteligentnego od Awilux Polska
Duże straty ciepła przekładają się bezpośrednio na wysokie rachunki za ogrzewanie. Aby tego uniknąć, warto wybrać okna o niskim współczynniku przenikania ciepła. Dostępny w ofercie Awilux Polska system SCHÜCO AWS 120 CC.SI spełnia maksimum wymagań dla zrównoważonej architektury. Współczynnik przenikalności ciepła ramy wynosi Cf=0,85W/m2K. Dodatkowo, umożliwia ona montaż termoizolacyjnych pakietów szybowych o grubości nawet do 50 mm. Uzyskanie tak korzystnych parametrów było możliwe miedzy innymi dzięki wykorzystaniu aluminium. Materiał ten jest nie tylko trwały, ale charakteryzuje się również wysoką energooszczędnością, co bezpośrednio wiąże się z niższymi kosztami eksploatacji budynku.

System okienny AWS 120 CC.SI dostępny w ofercie Awilux Polska wyposażony jest w aluminiową żaluzję CCB, która zamontowana jest pomiędzy przeszkleniami, dzięki czemu chroniona jest od czynników zewnętrznych. Dodatkowo, umieszczenie jej wewnątrz konstrukcji okna niweluje możliwość wystąpienia mostków cieplnych. Cała konstrukcja odporna jest na działanie wysokich temperatur, które mogą wystąpić w przestrzeni międzyszybowej.

Żaluzje są perfekcyjnie dopasowane do wymiarów i konstrukcji profilu, co zapewni nam doskonałą ochronę przed słońcem. W pozycji zamkniętej żaluzja przesłania szczelnie całe okno, dzięki czemu skutecznie chroni nas przed promieniami słonecznymi, a po uniesieniu do góry jest praktycznie niewidoczna. Żaluzje są sterowane przez ukryty napęd elektryczny o mocy 25V. Można go zintegrować z dostępnym w ofercie Awilux Polska systemem Tahoma. Będzie on w inteligentny sposób współpracował również z innymi rozwiązaniami okienno-drzwiowymi Awilux – takimi jak drzwi wejściowe czy drzwi garażowe. Dzięki temu uzyskamy całkowitą kontrolę nad domem – za pomocą jednego przycisku, z każdego miejsca na świecie. Po zapisaniu kilku ustawień system będzie samoczynnie reagować na ilość światła słonecznego czy temperaturę lub opuszczać i podnosić żaluzje o wybranych przez domowników godzinach.

okna SCHÜCO AWS 120 CC.
Dzięki doskonałym parametrom termoizolacyjnym okna Avilux SCHÜCO AWS 120 CC.SI sprawdzą się przy dużych przeszkleniach.
Fot. Awilux Polska

Cisza i bezpieczeństwo od Awilux Polska
Poczucie bezpieczeństwa znacznie wpływa na komfort życia. Wybierając okna warto zwrócić uwagę na parametry ochrony antywłamaniowej. Wynikają one z konstrukcji okna oraz materiałów, które zostały wykorzystane przy produkcji – w przypadku nowych okien dostępnych w ofercie Awilux Polska jest to aluminium. Parametry ochrony potwierdzane są specjalistycznymi badaniami, podczas których przyznawana jest jedna z sześciu klas odporności. Nowe okna SCHÜCO AWS 120 CC.SI, które znajdziemy w ofercie firmy Awilux Polska, posiadają podwyższone parametry ochrony antywłamaniowej (≤RC3). Dzięki temu unikniemy nieproszonych gości, a dom stanie się naszą twierdzą, w której zawsze będziemy mogli czuć się bezpiecznie.

Ruch uliczny, nocne życie miasta, a nawet poranny śpiew ptaków – odgłosy dochodzące z zewnątrz budynku mogą być niezwykle denerwujące i przeszkadzać nam w pracy lub odpoczynku. Właściwa izolacja akustyczna zapewni nam ciszę i pozwoli na niezmącony niczym relaks we własnym domu. Okna SCHÜCO AWS 120 CC.SI od firmy Awilux Polska posiadają wysokie parametry izolacji akustycznej – ≤53 dB. Pozwoli nam to zniwelować większość hałasów, które przeszkadzają w codziennym życiu.

Nowoczesny design dla wymagających
Odpowiednio dobrane okna to dekoracja budynku i jednocześnie charakterystyczny element elewacji. Warto zadbać, aby było one stylistycznie dopasowane do reszty aranżacji. Profile SCHÜCO AWS 120 CC.SI mają minimalistyczną formę, która doskonale sprawdzi się w domach o nowoczesnym charakterze. W przypadku okien aluminiowych SCHÜCO AWS 120 CC.SI AWS 120 CC.SI z oferty Awilux Polska, ramy są węższe niż w przypadku standardowych okien PVC. Nadaje to konstrukcji lekkości i powiększa płaszczyznę szyby, dając wspaniały widok przestrzeni za oknem. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie żaluzji pomiędzy przeszkleniami, co sprawia, że cały jej mechanizm jest niewidoczny. Profile aluminiowe SCHÜCO, będące podstawą nowego rozwiązania dostępnego w Awilux Polska dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach oraz wersjach kolorystycznych, a wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie okien mogą różnić się kolorem. Dlatego też bez problemu dopasujemy okna AWS 120 CC.SI do stylistyki wnętrza, a także elewacji zewnętrznej.

Nowe okna SCHÜCO AWS 120 CC.SI dostępne w ofercie firmy Awilux Polska to połączenie nowoczesnej technologii wykorzystywanych w budownictwie pasywnym i dopracowanego designu. Doskonałe parametry izolacyjne oraz ochrona antywłamaniowa sprawiają, że są idealnym wyborem nawet dla najbardziej wymagających inwestorów – czyniąc nasze wnętrze ciepłym, cichym i bezpiecznym.

Napisz komentarz...