Pompa ciepła WPL 17 ACS Classic

Pompa ciepła WPL 17 ACS Classic od firmy Stiebel Eltron

W nowoczesnym budownictwie wyraźnie widoczny jest trend proekologiczny. Stosujemy rozwiązania, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko i ograniczają zużycie energii – szczególnie pochodzącej ze źródeł nieodnawialnych. Co więcej rozwiązania te często idą w parze z obniżeniem kosztów eksploatacji budynku. Firma Stiebel Eltron wprowadziła do swojej oferty dwa zestawy z pompą ciepła WPL 17 ACS Classic, która pozwoli nam uzyskać energię w sposób przyjazny dla środowiska oraz przyczyni się do znacznych oszczędności związanych z obniżeniem rachunków za prąd.

Dostępna w ofercie Stiebel Eltron pompa ciepła WPL 17 ACS Classic typu woda-powietrze to doskonała alternatywa dla drogiego ogrzewania elektrycznego czy szkodliwego dla środowiska kotła węglowego. Pompa sprzedawana jest w dwóch zestawach – WPL 17 ACS plus Set 1 oraz WPL 17 ACS plus Set 2, które zawierają wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego działania systemu. Zestawy przeznaczone są z do domów jednorodzinnych o powierzchni od 120 do 250 m2.

Pompa ciepła WPL 17 ACS Classic od firmy Stiebel Eltron

Energia przyszłości
Odnawialne źródła energii stanowią atrakcyjną alternatywę dla paliw kopalnianych, które przyczyniają się do wydzielania szkodliwych gazów cieplarnianych. Powodowane przez nie zmiany klimatyczne są jednym z najważniejszych tematów ostatnich lat. W trosce o środowisko oraz złoża naturalne Unia Europejska wprowadziła szereg norm, które mają na celu wsparcie rozwoju nowych, odnawialnych źródeł energii. Cele stawiane przez UE zostały określone przede wszystkim w przyjętym dnia 10 stycznia 2007 r. komunikacie Komisji do Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego – „Europejska Polityka Energetyczna”. Zawarte zostały w nim założenia „inicjatywy 3×20%”, według której do 2020 roku 20% energii powinno pochodzić ze źródeł odnawialnych, emisja gazów cieplarnianych ma zostać zredukowana o 20% oraz o 20% ma spaść całkowite zużycie energii elektrycznej.

Niższe rachunki i prosty montaż z pompą ciepła WPL 17 ACS Classic
Pompa WPL 17 ACS Classic firmy Stiebel Eltron to rozwiązanie, które nie tylko ograniczy wydzielanie szkodliwego CO2, ale również wpłynie na koszty eksploatacji budynku. Dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej pompa sterowana jest w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Zapewnia to wysoką wydajność całego systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Wydajność potrzebna do ogrzania lub ochłodzenia pomieszczeń jest płynnie regulowana poprzez zmianę prędkości pracy sprężarki oraz wentylatora. Niskie zużycie energii jest potwierdzone klasą energetyczną urządzenia, która plasuje się na poziomie A++/A+.

Wykorzystany przez firmę Stiebel Eltron system sterowania I-COOL Technology zapewnia wysoką wydajność i efektywność systemu, COP = 3.97 przy A2/W35 wg. EN 14511. Chłodzenie instalacji odbywa się poprzez system hydrauliczny pompy, co pozwala zoptymalizować cały proces. Dzięki specjalnemu zaworowi instalacja chłodzona jest jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – bez zbędnych strat energii. Dodatkowo odprowadzane z inwertera ciepło jest przekazywane do systemu ogrzewania, a nie bezpowrotnie „wyrzucane” do środowiska. Ponadto w pompie zastosowany został czynnik chłodniczy R 410A, który jest w pełni przyjazny dla środowiska.

Z kolei monoblokowa konstrukcja pompy ciepła WPL 17 ACS Classic zapewnia hermetyczność układu termodynamicznego. Dzięki temu montaż pompy ogranicza się jedynie do wykonania prostych podłączeń hydraulicznych i elektrycznych, a tym samym nie wymaga od wykonawcy żadnych specjalistycznych certyfikatów czy uprawnień do obsługi obiegów chłodniczych.

Kompleksowy system dla Twojego domu
Pompa WPL 17 ASC Classic dostępna jest w dwóch zestawach – WPL 17 ACS plus Set 1 oraz WPL 17 ACS Set 2. W ich skład – poza pompą ciepła – wchodzą wewnętrzny, wiszący moduł hydrauliczny HM Trend, 200litrowy zasobnik SBB 200 WP Classic, a do drugiego zestawu dołączony jest również zasobnik buforowy SBB 100 Classic.

Wewnętrzny moduł hydrauliczny HM Trend cechuje się wysoką integracją elementów systemu grzewczego. Dzięki temu jego rozmiar jest niewielki i można go stosować w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni, co dodatkowo korzystnie wpływa na estetykę i czas montażu urządzenia. Dzięki wbudowanemu regulatorowi WPM3 zapewnia on pełną automatyzację pracy pompy ciepła oraz regulację instalacji grzewczej w funkcji temperatury zewnętrznej. Ponadto moduł wyposażony został w elektroniczną pompę obiegową układu centralnego ogrzewania oraz podgrzewacza ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), wielostopniową grzałkę elektryczną o mocy 8,8 kW, zawór bezpieczeństwa oraz naczynie przeponowe układu centralnego ogrzewania o pojemności 24 litrów.

Stojący zbiornik c.w.u. SSB 200 WP Classic, który wchodzi w skład obydwu zestawów, dzięki swojej konstrukcji jest w pełni kompatybilny z inwerterowymi pompami ciepła z serii WPL Classic od firmy Stiebel Eltron. Dzięki temu zbiornik zapewnia efektywne i komfortowe podgrzewanie wody użytkowej. Z kolei warstwa izolacyjna o grubości 55 mm gwarantuje zminimalizowanie strat ciepła. Zasobnik wykonany jest ze stali, a od wewnątrz pokryty został emalią i zabezpieczony anodą ochronną, co pozwala uchronić zbiornik przed korozją.

Pompa ciepła WPL 17 ACS Classic od firmy Stiebel Eltron
WPL 17 ACS plus Set 2
Foto: Stiebel Eltron

W skład zestawu WPL 17 ACS plus Set 2 wchodzi dodatkowo zasobnik buforowy SBP 100 Classic służący do hydraulicznego odseparowania instalacji źródła ciepła od instalacji centralnego ogrzewania. Co ważne, nadaje się on do stasowania również w systemach chłodniczych – wysokiej jakości pianka izolacyjna zapewnia bowiem minimalne straty ciepła podczas użytkowania.

Pompy ciepła to rozwiązanie, która nie tylko pomoże nam obniżyć koszty eksploatacji budynku, ale będzie również przyjazne dla środowiska. Dzięki wykorzystaniu naturalnych, odnawialnych źródeł energii nie wpływa ona na złoża naturalne oraz zmiany klimatyczne. Przystępna cena, łatwość montażu oraz wysoka wydajność zestawów WPL 17 ACS plus Set 1 oraz WPL 17 ACS plus Set 2 sprawiają, że jest to doskonałe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych.

Na ten rok firma Stiebel Eltron przewidziała do dystrybucji jedynie 20 pakietów w bardzo atrakcyjnych cenach. Każda oferta przygotowywana jest przez firmę Stiebel Eltron indywidualnie i uwzględnia parametry oraz rozwiązania zastosowane w danym budynku, na przykład ocieplenie przegród. Ma to ogromne znaczenie przy doborze systemu grzewczego. Firma zapewnia również nieodpłatne pierwsze uruchomienie systemu oraz 3-letnią gwarancję z możliwością przedłużenia do 5 lat.

WPL 17 ACS plus Set 1, cena: 30.300,- zł. netto;
WPL 17 ACS plus Set 2, cena: 32.080,- zł. netto,

W przypadku kupna dowolnego pakietu wraz z montażem, do powyższych cen należy doliczyć jedynie 8% VAT.

Napisz komentarz...