Podłoga Kaczkan Shabby Chic

Shabby Chic to styl, który wyklucza to, co nowe, lśniące i nieskazitelne, a docenia piękno wynikające z upływu czasu. Postawą aranżacji tak sentymentalnych przestrzeni mogą być podłogi Kaczkan o charakterystycznym, przetartym wyglądzie.

W dosłownym tłumaczeniu termin Shabby Chic oznacza – sfatygowany szyk. I faktycznie, przyglądając się wnętrzom urządzonym w tej konwencji, mamy wrażenie paradoksu – widzimy coś pięknego, a jednak niedoskonałego. To wszystko sprawia, że aranżacje oparte na konwencji Shabby Chic posiadają duszę, a przebywanie w nich to prawdziwa przyjemność.

Piękno nadgryzione zębem czasu
Shabby Chic zachwyca kobiecością i subtelnością. We wnętrzach utrzymanych w tej estetyce dominuje biel oraz pastele – écru, delikatne róże, jasne błękity, mleczna żółć oraz lawenda. Z taką kolorystyką doskonale współgrają motywy florystyczne obecne na tapetach i tkaninach. Romantycznego akcentu do aranżacji wprowadzają zaś koronkowe firanki i obrusy. Podstawą aranżacji wnętrz Shabby Chic są jednak przedmioty z duszą. Meble w tego typu przestrzeniach zwykle posiadają biały kolor i kabriolowe nóżki oraz co najważniejsze, wyglądają na wiekowe. Idealnym rozwiązaniem jest zatem wprowadzenie do stylizacji mebli znalezionych na strychu lub targu staroci albo sztuczne postarzenie nowych elementów wyposażenia. Mile widziane są tu wszelkiego rodzaju przecierki i inne niedoskonałości faktury, wprowadzające do wnętrza klimatyczne ciepło. W tak wyjątkowych stylizacjach znajdzie się miejsce również na deski Shabby Chic, które niedawno dołączyły do oferty Kaczkan, uzupełniając kolekcję najwyższej jakości dębowych podłóg Beauty of Country. Deski Shabby Chic odznaczają się ekspresyjnym rysunkiem, wzbogaconym w białe pory. Charakterystyczne przetarcia na ich powierzchni idealnie komponują się z sentymentalnym wystrojem wnętrza.

Aranżacja z podłogą Shabby Chic
Fot. Kaczkan

Podłoga stworzona do wnętrz z duszą
Deski Shabby Chic dostępne są w klasie drewna Country. Oznacza to, że charakteryzują się one zawiłym układem słojów, zdrowymi sękami, mniejszymi czarnymi zepsutymi sękami oraz spękaniami, a także urozmaiconą kolorystyką z dobrze widocznymi przebarwieniami. Dzięki pokryciu ich najwyższej jakości olejami naturalnymi w transparentnym i białym wybarwieniu, uwypuklony zostaje szlachetny rysunek dębiny. Oprócz niepowtarzalnych walorów wizualnych, podłogi Shabby Chic wyróżniają się także doskonałymi właściwościami użytkowymi: są wysoce odporne na wilgoć, zarysowana i uszkodzenia mechaniczne, antystatyczne oraz łatwe w pielęgnacji. Nowość od Kaczkan świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu domu lub mieszkania aranżowanego w stylu Shabby Chic: kuchni, jadalni, salonie, sypialni czy gabinecie, nadając przestrzeni delikatności i kobiecego wdzięku. Zwieńczeniem tak sentymentalnych stylizacji powinny być ozdoby, takie jak: bielone donice, ramki na zdjęcia i lampiony, dzbanki oraz wazony wypełnione kwiatami, stylowe abażury oraz porcelana zdobiona florystycznymi wzorami.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Napisz komentarz...