Pracownia w stylu loftowym na poddaszu

Poddasze może wbrew pozorom skrywać duży potencjał aranżacyjny. Przy odpowiednim zagospodarowaniu nieustawnych miejsc pod skosami może przeistoczyć się w oddalone od tętniącej codziennym życiem strefy dziennej, ergonomiczne domowe biuro. Kluczem do sukcesu aranżacyjnego są odpowiednio dobrane meble na wymiar, które pozwolą efektywnie wykorzystać każdą dostępną przestrzeń.

Pomimo kształtów mogących sprawiać trudności w umeblowaniu, pomieszczenie na poddaszu daje szerokie możliwości projektowe. Wystarczy tylko zastanowić się, jak efektywnie wykorzystać potencjalne miejsca na schowki, szafki i inne zabudowy meblowe. Przestrzeń z funkcjonalnym wyposażeniem na miarę potrzeb zyska wszystkie cechy profesjonalnego biura. Pojemna szafa pozwoli przechowywać dokumenty, teczki i różnorodne akcesoria biurowe. Ukryjemy w niej także sprzęt biurowy jak drukarka czy skaner, dzięki czemu zapanujemy nad ewentualnym chaosem i zaśmiecaniem przestrzeni do pracy. Odpowiednio dopasowane biurko i wygodny fotel biurowy zapewnią prawidłową postawę ciała podczas pracy przy komputerze. Nie należy pomijać również kwestii oświetlenia oraz dekoracji, które w dużym stopniu wpływają na stopień skupienia i kreatywność. Wszystkie te komponenty można połączyć w ciekawy i niebanalny sposób, tworząc poddasze, na którym chce się pracować.

Komandor System Szafir
Szafa przesuwna wkomponowana pod skos
Fot. Komandor

Jak zabudować skosy?
Uważane zazwyczaj za problem aranżacyjny skosy mogą stać się atutem pomieszczenia, jeśli pomyślimy o nich jako o dodatkowej przestrzeni, którą możemy wykorzystać pod przechowywanie. W stworzeniu zabudowy trudno dostępnych zakamarków pomogą projektowane na wymiar systemy przesuwne. W zależności od potrzeb szafę można idealnie dopasować do własnych wymagań nie tylko pod względem wymiarów, ale także kształtu, liczby skrzydeł czy organizacji półek. Pozwala na to system Szafir marki Komandor, w którym wykonywane są skośne skrzydła o wysokości nawet do 1m. Ich kształt jest przy tym każdorazowo dopasowany do pomieszczenia, co pozwala uzyskać spójny efekt estetyczny. Skrzydła nie zajmują miejsca przed meblem i można je rozsuwać na całą szerokość modułu, zyskując dostęp do całej zawartości półek, np. przeszukując czy segregując dokumenty. Komfort podczas pracy siedzącej gwarantuje również odpowiednio dobrane biurko. W przypadku niewielkiego poddasza również warto pomyśleć o lekkim meblu projektowanym na wymiar, które z łatwością dopasujemy do rozmiaru pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy także możliwość personalizacji poszczególnych funkcjonalności mebla, jak np. liczba i głębokość szuflad czy opcja zastosowania wysuwanej półki pod klawiaturę.

Biuro pełne kreatywności
W pomieszczeniach przeznaczonych na pracę liczy się przede wszystkim ergonomia. Jednak równie duże znaczenie ma tutaj estetyka wyposażenia i sposób, w jaki aranżacja pomieszczenia wpływa na naszą motywację. Zasada ta dotyczy zwłaszcza domowego biura, w którym czasem trudno o zachowanie koncentracji. Modnym rozwiązaniem, które zapewni odpowiedni klimat do kreatywnej pracy jest jasna, czysta przestrzeń w loftowym stylu. Surowa cegła na ścianach czy beton architektoniczny na podłodze doskonale oddadzą klimat profesjonalnej pracowni projektowej. Industrialną surowość kompozycji można przełamać, wprowadzając odświeżający akcent w postaci frontu szafy z białego szkła lakierowanego. Powierzchnia będzie odbijać światło dzienne sprawiając, że wnętrze wyda się bardziej przestronne. Warto jednak pamiętać, że pracownia powinna być zaaranżowana zgodnie z upodobaniami użytkownika, a przede wszystkim dostosowana do specyfiki wykonywanej pracy. Dla jednych bowiem poddasze zaaranżowane w takim stylu będzie idealną przestrzenią do skupienia, natomiast inni potrzebują mocniejszych, energetyzujących akcentów, które nastroją ich pozytywnie do działania. Dlatego w razie potrzeby można pomyśleć także o wprowadzeniu mocniejszych kolorystycznych akcentów, jak kolorowe krzesło czy front szafy w odważniejszej kolorystyce.

Szafa przesuwna  na poddaszu
W systemie Szafir skośne skrzydła są docinane pod kształt pomieszczenia
Fot. Komandor

Producent: Komandor SA

Napisz komentarz...