Akcesoria łazienkowe Intersano

Jak dobrać funkcjonalne i dekoracyjne akcesoria łazienkowe?

W każdej łazience powinny znajdować się takie akcesoria, jak: kubek na szczoteczki do zębów, mydelniczka lub dozownik na mydło do mycia rąk, wieszaki na ręczniki, dywaniki, uchwyt na papier toaletowy oraz pojemniki na przybory toaletowe. Jest to niezbędne minimum.

Podstawowe wyposażenie łazienki
Akcesoria łazienkowe nie tylko usprawniają wykonywanie codziennych czynności higienicznych, ale również urozmaicają przestrzeń i często również stanowią atrakcyjne wizualnie dodatki. Warto wybierać produkty z jednej linii, które pasują do siebie, tworząc spójną aranżację. W przypadku tego rodzaju wyposażenia, szczególnie w małej łazience, najważniejsza jest funkcjonalność. Najlepiej wybierać produkty o regularnych kształtach i w jednym kolorze. W ten sposób najłatwiej uniknąć wrażenia przepełnienia i przytłoczenia i tak niewielkiego pomieszczenia.

Kubek na szczoteczki do zębów i pastę można kupić w komplecie z dozownikiem do mydła lub mydelniczką. W celu oszczędności miejsca lub w przypadku bardzo niewielkiej umywalki można kupić uchwyt na szczoteczki montowany do ściany. Tego rodzaju akcesoria zawsze są wyeksponowane, dlatego powinny być estetyczne i w tym samym stylu.

Wieszaki na ręczniki można zainstalować na drzwiach łazienki, jeżeli łazienka jest duża warto kupić wieszaki naprzemienne, czyli takie, na których można rozłożyć ręcznik, dzięki temu szybciej wyschnie. Poza wieszakami na ręczniki wszelkiego rodzaju uchwyty, np. na papier toaletowy najlepiej wybrać w jednym stylu. Spójność wystroju daje wrażenie ładu i niepotrzebnie nie zaburza przestrzeni.

Kosz na śmieci i bieliźniarka to kolejne elementy podstawowego wyposażenia. Należy je dobierać w zależności od gabarytów łazienki. Pojemniki na bieliznę mogą być wykonane z plastiku, drewna, wikliny, silikonu lub tkaniny.

Dywaniki łazienkowe i kosz na śmieci to kolejne elementy wyposażenia, które przydają się w każdej łazience. Dodatkowo dywaniki dają możliwość stworzenia przytulnego klimatu. Można za ich pomocą powiększyć przestrzeń, np. wybierając te o jasnych barwach. Często dywaniki sprzedawane są w trzyczęściowych kompletach.
Dodatkowe akcesoria łazienkowe

Do grupy elementów wyposażenia, które nie są niezbędne, ale mogą urozmaicić przestrzeń można zaliczyć takie akcesoria, jak:

zasłonki na okna lub szyby w drzwiach,
pojemniki na kosmetyki,
pojemniki na dziecięce zabawki – można wybrać pojemniki montowane nad wanną lub takie, które da się wsunąć pod szafkę lub powiesić na wieszaku. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup pojemników w kształcie zwierzątek, które dodatkowo uatrakcyjnią dziecku kąpiel,
wagi łazienkowe,
świece i kominki zapachowe,
różnego rodzaju maty antypoślizgowe.

Kupując elementy wyposażenia łazienki, warto zwrócić uwagę na oświetlenie i kolorystykę pomieszczenia. W przypadku ciemnych wnętrz najlepiej wybierać akcesoria w jasnych, pastelowych barwach. Jeżeli łazienka jest mocno oświetlona, można wówczas zdecydować się na gadżety o nasyconej kolorystyce.

Napisz komentarz...