Zaprawa uszczelniająca Sopro DSF 523

Wilgoć jej niestraszna. Sopro prezentuje zaprawę uszczelniającą DSF 523

Okładzina ceramiczna, niezależnie od parametrów technicznych, nie posiada właściwości uszczelniających. By uniknąć skutków nagłego zalania, czy powolnego przesączania wody pod kolejne warstwy okładziny, zabezpieczenie posadzki i ścian za pomocą odpowiedniej hydroizolacji jest po prostu koniecznością. Na straży trwałości i wodoszczelności z powodzeniem stanie zaprawa uszczelniająca Sopro DSF 523, dzięki której wyremontowany taras czy łazienka pozostaną bezpieczne na długie lata, a podłoże suche i wolne od uszkodzeń.

Pominięcie prac hydroizolacyjnych lub ich nieprawidłowe wykonanie to najprostsza droga do uciążliwych i kosztownych konsekwencji, które czekają nas w przypadku zbagatelizowania roli uszczelnienia na początkowym etapie realizacji projektu. Okładzina ceramiczna i fuga to układ, który nie gwarantuje szczelności – a negatywne skutki wilgotnego podłoża i przesączającej wody znamy wszyscy: pękająca i odpadająca okładzina, rozwój grzybów i pleśni, roszczenia odszkodowawcze, osuszanie i kosztowny remont. Wystarczy jednak kilka prostych kroków, by zapobiec problemom i zawczasu zabezpieczyć łazienkę przed przykrymi skutkami zalania. Z pomocą przychodzi tu niezawodna zaprawa hydroizolacyjna od Sopro.

Sopro DSF 523 Sopro DSF 523 to jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca, tworząca elastyczne powłoki nieprzepuszczające wody i mostkujące pęknięcia, która spełni swoją rolę już przy 2 mm grubości suchej warstwy, w pełni chroniąc znajdującą się pod nią konstrukcję.

Poza wydajnością, ogromną zaletą tego produktu jest jego wielofunkcyjność. Sopro DSF 523 idealnie sprawdzi się zarówno na zewnątrz budynku – na balkonach i tarasach, jak i w pomieszczeniach – na ścianach lub podłogach. Stosować go można na powierzchniach o wysokim obciążeniu wodą klasy W2-I, W3-I i W1-B – w basenach kąpielowych, innych obszarach podwodnych, a także w zbiornikach wody użytkowej oraz na powierzchniach o umiarkowanym obciążeniu wodą klasy W0-I i W1-I – w łazienkach, natryskach, pralniach czy kuchniach, jak również na balkonach i tarasach. Produkt dodatkowo wykazuje odporność zarówno na działanie promieni UV, jak i negatywne parcie wody.

Aplikacja Sopro DSF 523 jest niezwykle prosta – można ją nakładać wałkiem, pędzlem, szpachlą lub metodą natryskową na mineralne podłoża z betonu, betonu lekkiego, betonu komórkowego, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych, a także na mur o pełnych spoinach i równej powierzchni, jastrychy cementowe, anhydrytowe oraz okładziny ceramiczne przeznaczone do renowacji.

Rada eksperta Sopro: Zaprawa Sopro DSF® 523 powinna zostać naniesiona w minimum dwóch warstwach. Po utwardzeniu pierwszej warstwy, tj. po ok. 4 godzinach, należy nałożyć kolejną tak, aby końcowa grubość wszystkich warstw po wyschnięciu wynosiła nie mniej niż 2 mm (co oznacza 2x 1,3mm grubości świeżej warstwy).

Wykonanie hydroizolacji to jeden z najważniejszych etapów prac przed ułożeniem nowej okładziny, który zagwarantuje jej bezproblemową eksploatację przez długie lata, a w przypadku awarii, zminimalizuje przykre konsekwencje i ustrzeże inwestora przed ponoszeniem niepotrzebnych, zwykle wysokich, kosztów osuszania oraz remontu pomieszczenia.

Zużycie: ok. 1,4 kg/m² na 1 mm grubości związanej zaprawy
Producent: Sopro

Strona internetowa: www.sopro.pl

Napisz komentarz...