Planujemy taras z DLH

Planujemy taras z DLH!

Aby przydomowy taras służył przez długie lata, należy wykończyć go materiałami spełniającymi najwyższe kryteria jakości, a przy tym odzwierciedlającymi nasz styl oraz charakter otoczenia. Z bogatej oferty desek tarasowych DLH, można wybrać produkty idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb, a co za tym idzie, także do każdej sytuacji projektowej.

Przydomowe tarasy szczególnie doceniamy w okresie wiosennym oraz letnim, kiedy wśród promieni słońca oraz śpiewu ptaków spędzamy czas z rodziną, grillujemy w gronie znajomych czy w samotności oddajemy się lekturze. Dla większości z nas takie przestrzenie swą swego rodzaju oazą, miejscem, w którym najchętniej spędzilibyśmy każdą wolną chwilę, gdy tylko na zewnątrz zrobi się trochę cieplej. To właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do tematu ich budowy. Dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad wznoszenia tarasu oraz wykończeniu go odpowiednimi materiałami, możemy mieć pewność, że jeszcze przez wiele sezonów będziemy cieszyć się błogim odpoczynkiem w naszym zakątku na świeżym powietrzu.

Planując taras…
Budując taras powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jednym z nich jest kwestia związana z jego usytuowaniem. Przydomowe zakątki najczęściej budujemy na tyłach budynków, ponieważ takie rozwiązanie zapewnia nam większy komfort wypoczynku, spokój oraz poczucie intymności, ale naszą decyzję często uzależniamy też od jego lokalizacji względem stron świata – tutaj wybór zależy od indywidualnych preferencji. Optymalna wielkość tarasu wynosi 12-16 m2. Taki rozmiar pozwala na swobodne zagospodarowanie przestrzeni. Jeśli chodzi natomiast o jego kształt, zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem okazuje się stworzenie go na planie prostokąta lub kwadratu – głównie ze względu na łatwiejsze wykończenie jego nawierzchni. Jeśli lubimy otaczać się wysokojakościowymi, a zarazem prezentującymi się naturalnie materiałami, do wyłożenia podłogi na tarasie wybierzmy deski drewniane albo kompozytowe. Zróżnicowaną ofertę produktów tego typu posiada DLH. W asortymencie firmy znajdziemy tarasowe deski drewniane produkowane zarówno z iglastych, jak i egzotycznych gatunków drewna oraz kilka kolekcji tarasowych desek kompozytowych. Produkty dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i wzorniczych oraz na różnych poziomach cenowych, dzięki czemu każdy użytkownik może dobrać deski tarasowe idealnie dopasowane do danej wizji projektowej, a przy tym do budżetu, który może przeznaczyć na budowę tarasu.

Taras wykończony deskami kompozytowymi
Taras wykończony deskami kompozytowymi
Fot.: DLH

Drewno czy kompozyt?
Drewniane tarasy stanowią najbardziej naturalne wykończenie przydomowej przestrzeni, doskonale współgrając z wszechobecną zielenią oraz bujnymi, kolorowymi roślinami. Wybierając deski DLH produkowane z iglastych odmian drewna: świerku skandynawskiego, modrzewia syberyjskiego lub europejskiego czy też sosny, możemy nadać przydomowym zakątkom sielskiego charakteru, podkreślając ich autentyczny urok. Decydując się natomiast na deski z egzotycznych odmian, takie jak: bangkirai, kempas, merbau, garapa, tatajuba, cumaru, ipe oraz massaranduba dodamy aranżacjom temperamentu typowego dla najgorętszych krajów świata. Zarówno iglaste, jak i egzotyczne deski tarasowe wymagają regularnej impregnacji, dzięki której przez wiele lat zachowują swoje pierwotne walory wizualne oraz doskonałe właściwości użytkowe. Kompozyt to natomiast innowacyjny materiał, który powstaje w wyniku połączenia naturalnego drewna z udoskonalonym technologicznie tworzywem sztucznym. W ofercie DLH do wyboru są tego typu deski w pięciu liniach produktowych: Gama, Luna, Gamrat, Duna oraz Viva. Deski kompozytowe za sprawą swojego minimalistycznego wyglądu, doskonale sprawdzą się podczas aranżacji tarasów opartych na nowoczesnej wizji projektowej. Wszystkie deski tarasowe od DLH odznaczają się świetnymi właściwościami użytkowymi. Są wysoce odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne, nie są podatne na odkształcenia i paczenie, a także są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto, deski z drewna egzotycznego oraz kompozytu mogą być stosowane w towarzystwie basenów oraz oczek wodnych, ponieważ cechują się wysoką odpornością na wilgoć.

www.dlh.pl

Napisz komentarz...