Automatyczna konewka

Automatyczna konewka – niezbędnik podczas urlopu

Sezon wakacyjnych wyjazdów coraz bliżej. Dla wielu posiadaczy roślin doniczkowych i skrzynek balkonowych oznacza to konieczność znalezienia kogoś z rodziny lub sąsiadów, kto zaopiekuje się pozostawioną roślinnością. Ale nawet wówczas pozostaje pytanie, czy te osoby poradzą sobie z regularnym podlewaniem, czy nie zapomną, czy nie podleją roślin za bardzo? Dla wielu domowych ogrodników to najgorszy koszmar wiążący się z koniecznością zakupu nowych roślin po powrocie do domu. Tymczasem można ten problem rozwiązać unikając całego związanego z nim stresu. GARDENA w swojej ofercie posiada idealne rozwiązanie – automatyczną konewkę, która zapewni nam urlop bez niepokoju o stan naszych roślin.

Podlewanie to wbrew pozorom niełatwa czynność. Regularność i dostarczana ilość wody mają wpływ na żywotność roślin. Co zrobić, by podczas urlopu rośliny doniczkowe nie uschły? Dla posiadaczy roślin doniczkowych oraz skrzynek balkonowych GARDENA poleca zainstalowanie automatycznej konewki. Rośliny będą nawadniane zgodnie z zapotrzebowaniem na wodę, nawet podczas naszej nieobecności. Warto pamiętać, że zarówno nadmierne nawodnienie, jak i przesuszenie roślin jest dla nich bardzo szkodliwe. Dzięki automatycznej konewce nie będziemy musieli się tym więcej martwić.

Nawadnianie bez kranu
Opisywane rozwiązanie to w pełni automatyczny system nawadniania kropelkowego. Może nawodnić nawet do 36 roślin doniczkowych. A jak to działa? Sterownik z włącznikiem czasowym uruchomia pompę, która raz dziennie przez minutę nawadnia rośliny wodą z pojemnika. Za pomocą sieci rozdzielników i wężyków woda trafia dokładnie tam, gdzie jest potrzebna. Aby uwzględnić różnice w zapotrzebowaniu na wodę różnych gatunków roślin, zastosowano rozdzielniki o różnym wydatku wody; 15 ml, 30 ml – i maksymalnie 60 ml na minutę. Dla ułatwienia każdy z nich jest oznaczony innym kolorem. Automatyczna konewka jest wyjątkowo łatwa w użyciu i nie wymaga programowania.

Automatyczna konewka GARDENA

Wygodne podlewanie roślin balkonowych
GARDENA oferuje podobne rozwiązanie również dla skrzynek z kwiatami na balkonach lub tarasach, w ogrodzie zimowym czy szklarni. Automatyczna konewka do skrzynek balkonowych umożliwia nawadnianie nawet sześciu metrów skrzynek kwiatowych. Wbudowany programator zawierający 13 stałych programów pozwala na łatwe nawadnianie podczas naszej nieobecności. Automatyczna konewka może współpracować np. ze zbiornikiem na deszczówkę, co uniezależnia ją od przyłącza kranowego. Jeżeli mamy potrzebę podłączenia więcej niż sześciu metrów skrzynek kwiatowych zestaw można rozbudować. Dla zwiększenia własnego komfortu i oszczędności wody istnieje możliwość zainstalowania czujnika deszczowego lub wilgotności gleby, dzięki czemu konewka przerwie nawadnianie, gdy ziemia będzie odpowiednio nawodniona. W ten sposób konewka idealnie nawodni nasze rośliny – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA. O roślinność nie musimy się już martwić. Zadba o nią automatyczny system nawadniania. Pozostaje nam tylko cieszyć się z udanego urlopu.

Napisz komentarz...