biurko komputerowe

Czym się różni biurko komputerowe od biurka dla gracza?

Biurko jest niezbędne do pracy z komputerem. Jednak gracz ma większe wymagania i zwykłe biurko może okazać się niewystarczające. Potrzebuje więcej miejsca na sprzęt, a do tego spędza przed komputerem dużo czasu i źle dobrane biurko, może niekorzystnie wpłynąć na jego stan zdrowia. Jak wybrać właściwe biurko?

www.meblujesz.pl
Materiał partnera
Biurka komputerowe
Biurko komputerowe powinno mieć minimalne wymiary 120 na 80 cm. Klasyczne biurko ma 75 cm wysokości. Warto jednak sprawdzić w sklepie, jak kształtuje się postawa osoby zasiadającej do niego. Dla osób o wysokim wzroście, lepiej dobrać biurko wyższe lub z możliwością podwyższenia blatu.

Konstrukcja biurka
Generalnie możemy podzielić biurka na prostokątne i kątowe. Wybieramy je w zależności od dostępnej przestrzeni. Nie zapominajmy o tym, że blat musi pomieścić monitor, klawiaturę i inne urządzenia potrzebne do pracy. Musi być, więc odpowiedniej wielkości, by móc wygodnie z niego korzystać. Rogi biurka powinny być zaokrąglone. Kółka przy biurku są zbędne, o ile nie zamierzamy często zmieniać jego lokalizacji. Jeżeli wybieramy model na kółkach, wtedy upewnijmy się, że są one wyposażone w hamulce. Biurko musi być stabilne. Dodatkowa nadstawka na biurko jest przydatna, pod warunkiem, że ustawiony na niej monitor będzie na odpowiedniej wysokości oczu. W przeciwnym razie, może to źle działać na wzrok osoby pracującej przy biurku. Półka na jednostkę centralną powinna być przewiewna i wystarczająco duża, by swobodnie się ona tam mieściła. Wysuwana szuflada na klawiaturę nie jest zbyt wygodna przy częstym korzystaniu. Warto wybrać biurko z dodatkowymi szufladami na przybory i inne przedmioty.

Wybór biurka
Zanim wybierzemy biurko, musimy ustalić parametry, które nas interesują. Następnym krokiem jest przemyślenie stylistyki mebla. Musi on pasować estetyką do całej aranżacji pokoju. Kolejnym krokiem jest porównanie cen w różnych sklepach. Często różnice w cenach tej samej klasy biurek są duże. Jeżeli kupujemy biurko w sklepie stacjonarnym, koniecznie usiądźmy przy nim i sprawdźmy, czy jest wygodne.

Biurko dla gracza

Biurko dla gracza
Gracz w przeciwieństwie do zwykłego użytkownika biurka, ma znacznie większe wymagania. Często gry są dynamiczne, a co za tym idzie, gracz wykonuje więcej ruchów, często gwałtownych. Biurko musi być większe i wygodniejsze. Niektórzy gracze ustawiają aż 3 monitory. Blat powinien je wszystkie pomieścić. Na dodatek muszą one znajdować się w odpowiedniej odległości od oczu. Dlatego sprawdzi się biurku duże i ergonomiczne.

Parametry biurka gamingowego
Ekspert sklepu Meblujesz.pl, by wybierać biurka z zabudowanymi półkami, które pozwolą na umieszczenie dodatkowego sprzętu. Dyski zewnętrzne, akcesoria do gier itp. zajmują dużo miejsca. Ważne jest, by biurko miało specjalną listwę, która pozwoli na uporządkowanie kabli. Półka na jednostkę centralną powinna znajdować się po zewnętrznej stronie i nie może być zabudowana. Karty graficzne do gier potrzebują dobrej wentylacji. Robione specjalnie dla graczy biurka, posiadają otwory techniczne na kable. Umożliwiają one łatwe połączenie z sobą różnych komponentów komputera. Dodatkowe wbudowane oświetlenie jest przydatne, chociaż nie konieczne. Przestrzeń pod biurkiem również musi być większa niż w klasycznym meblu. Wielu graczy korzysta z pedałów do gier wyścigowych.

Jak wybrać właściwe biurko dla gracza?
Właściwe biurko, to przede wszystkim odpowiednie wymiary. Materiał, z którego będzie wykonane, również ma znaczenie, gdyż będzie intensywnie użytkowane. Dodatkowe rozwiązania techniczne odgrywają bardzo dużą rolę. Dzięki nim, wygodniej się siedzi przy biurku i gra. Ma to wpływ na postawę i kręgosłup. Sklepy oferują modele z podnóżkami i z pewnością warto rozważyć taki wybór, gdyż zwiększają one komfort. Jeżeli dysponujemy małą ilością przestrzeni i nie możemy pozwolić sobie na większy rozmiar mebla, wtedy koniecznie należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i wszelkie możliwe udogodnienia. Nie wolno też zapominać o odpowiednio dobranym krześle, bez którego nawet najlepsze biurko nie spełni swojej roli. Dopiero właściwie dobrane biurko z krzesłem, zapewnią prawidłową postawę gracza i zapobiegną problemom z kręgosłupem.

Zobacz biurka na stronie meblujesz.pl

Napisz komentarz...