Wybieramy agregaty prądotwórcze benzynowe

Współczesny rynek oferuje przeróżne modele oraz rodzaje agregatów prądotwórczych. Dzięki temu każdy z nas może wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Poniżej porównujemy agregaty benzynowe.

Agregaty prądotwórcze benzynowe – idealne do domu
Generatory wyposażone w silnik benzynowy to zdecydowanie najtańsza opcja do użytku okazjonalnego. Koszt zakupu takiego agregatu jest najniższy, porównując ceny modeli gazowych czy z silnikiem diesla. Generator benzynowy doskonale sprawdzi się do zapewnienia elektryczności w naszym domu w czasie awarii. Zaletą tych modeli jest prosta konstrukcja silnika, która ułatwia jego serwisowanie. Producenci przygotowali dwa typy agregatów: dwu i czterosuwowe. Każdy z nich odznacza się wysoką wydajnością oraz cichą pracą. Generatory benzynowe bez problemu działają w kilkugodzinnych cyklach pracy. W przypadku ciągłego użytkowania może dojść szybciej do zużycia się elementów silnika. W pozostałych przypadkach zaleca się dokonywanie przeglądu po stu godzinach pracy. Agregaty z wyższej klasy średniej są w stanie poinformować nas o takiej konieczności. Wszystko dzięki czujnikom, które wyłączają napęd w przypadku zbyt niskiego poziomu oleju. Warto też pamiętać o wylewaniu benzyny, gdy nie używamy generatora dłużej niż trzydzieści dni. Mieszanka, która długo pozostaje w baku może źle wpływać na komponenty, które szybciej ulegną uszkodzeniu. Dlatego najlepiej opróżniać zbiornik przed dłuższą przerwą w użytkowaniu agregatu.

Porównujemy agregaty prądotwórcze benzynowe
W internecie bez problemu możemy znaleźć oferty generatorów w bardzo przystępnych cenach. Jak jednak trafić na takie, które będą pracować bezawaryjnie? To bardzo trudne zadanie, ale możliwe do zweryfikowania. Podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować, to cena. Dlatego warto wybrać sprzęt nieco droższy, ale sprawdzonej firmy i z co najmniej roczną gwarancją door-to-door. Da nam to poczucie bezpieczeństwa, że w razie awarii możemy liczyć na pomoc serwisową. Na aukcjach internetowych znajdziemy dużo tańsze modele, ale czy taki wybór będzie jednak odpowiedni? Niekoniecznie. Jeśli zajrzymy w opinie użytkowników, którzy zdecydowali się na tego typu sprzęt, to zobaczymy, że jakość sprzętu pozostawia wiele do życzenia. Problemy z uruchomieniem, cieknącymi uszczelkami, bądź utrzymaniem właściwego napięcia to tylko część usterek towarzyszących niemal od początku eksploatacji. Modele od japońskich producentów natomiast gwarantują nie tylko cichszą, ale również bardziej wydajną pracę. Agregaty marki Kruzer są zaprojektowane tak, że używają pełną moc tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest taka potrzeba. Dzięki temu zwiększa się żywotność silników, a zużycie paliwa zmniejsza się nawet o 15%.

Generatory od sprawdzonych producentów to także gwarancja bezpiecznej pracy. Agregaty są wyposażone w szereg czujników, które kontrolują działanie urządzenia. Jednym z nich jest system AVR, który odpowiada za automatyczną cyfrową regulację napięcia wyjściowego. Dzięki niemu wszelkie sprzęty podłączone do agregatora będą pracowały równo. Sprawdź tutaj, dlaczego warto wybrać agregat z elektrycznym rozruchem. Tego typu modele z pewnością odciążą nasz organizm, który ulega dużemu wysiłkowi przy ciągłym uruchamianiu silnika za pomocą linki rozruchowej.

Napisz komentarz...