Family Hub - lodówka wymyślona na nowo

Family Hub – lodówka wymyślona na nowo

Lodówka, której zawartość sprawdzasz w trakcie zakupów, która informuje Cię jaka jest pogoda, czy daje znać, kiedy skończy się pranie. Wizja dalekiej przyszłości? Nie, to nowoczesna lodówka Family Hub, którą możesz mieć już dziś.

Nowa lodówka marki Samsung to połączenie inteligentnych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Poza podstawową funkcją przechowywania żywności w najlepszych dla niej warunkach, urządzenie – dzięki wyposażeniu w dotykowy ekran i system operacyjny Tizen – oferuje możliwości zmieniające kuchnię każdego domu w prawdziwe centrum dowodzenia.

Lodówka na wyświetlaczu smartfona
Choć duży, 21,5-calowy ekran na głównych drzwiach lodówki w pierwszej chwili kojarzy się z telewizorem, potrafi on zdecydowanie więcej. Producent tworząc Family Hub, dał użytkownikom możliwość podglądu jego wnętrza przez zamknięte drzwi, a nawet wtedy, gdy są z dala od domu. Dzięki rozwiązaniu View Inside i wbudowanym wewnątrz urządzenia aparatom możemy sprawdzić na wyświetlaczu smartfona lub ekranie chłodziarki, co jest w środku. Dzięki temu, będąc na zakupach, można w dowolnym momencie upewnić się, co jest w lodówce i nie ryzykować niepotrzebnych zakupów. Producent zaproponował też użytkownikom aplikację Allrecipes, która oferuje wiele pomysłów na różnorodne potrawy, a także dostęp w aplikacji Club des Chefs do wyjątkowych przepisów mistrzów kuchni, nagradzanych gwiazdkami Michelin.

Lodówka Family Hub Kuchnia w centrum inteligentnego domu
Intuicyjna obsługa lodówki Family Hub i polskie menu sprawiają, że domowe obowiązki stają się zdecydowanie łatwiejsze. Z lodówką z łatwością można połączyć nawet do 10 smartfonów lub tabletów, by umożliwić sprawną wymianę informacji pomiędzy domownikami. Zamieszczony na drzwiach ekran dotykowy staje się funkcjonalną platformą komunikacyjną, pozwalającą tworzyć i udostępniać kalendarz Google czy Outlook, pisać notatki zdalnie lub bezpośrednio na ekranie lodówki, wymieniać wiadomości i zdjęcia, a nawet stworzone na tablecie rysunki dzieci. Od teraz nie trzeba już szukać długopisu i notesu w szufladach, czy specjalnie drukować zdjęcia – wystarczy napisać informację palcem na ekranie lub przesłać plik ze smartfona. By komunikaty były bardziej czytelne i osobiste, domownicy mogą stworzyć swoje awatary przypisywane do każdego użytkownika.

Ekran Family Hub jest prosty i intuicyjny w obsłudze, a dodatkowa zakładka Zabezpieczenia pozwala ustawić indywidualne hasło i zablokować korzystanie z poszczególnych aplikacji. Ekran daje też duże możliwości personalizacji. Do wyboru jest wiele dostosowanych do urządzenia aplikacji, m.in. VOD, Spotify, Tuneln, Player, Nespresso, Legimi, Pinterest, Pyszne.pl, czy nawet Uber, które są zainstalowane w urządzeniu i wystarczy tylko wybrać te, z których chcemy korzystać.

Dom pod kontrolą
Family Hub łączy się nie tylko ze smartfonem, ale też z innymi urządzeniami AGD wyposażonymi w modem Wi-Fi (pasmo 2,4GHz). Dzięki aplikacji SmartThings, zainstalowanej w lodówce Family Hub, można kontrolować pozostałe urządzenia w domu. Aplikacja sprawnie łączy lodówkę z innymi inteligentnymi urządzeniami firmy Samsung, takimi jak pralki, piekarniki, płyty indukcyjne czy telewizory. Jest to także możliwe z urządzeniami innych producentów za pośrednictwem Wi-Fi. SmartThings pozwala zaprogramować sprzątanie robotem sprzątającym Samsung POWERbot, uruchomić piekarnik Dual Cook Flex, zwiększyć temperaturę w wybranym pomieszczeniu lub uruchomić klimatyzację, a także sprawdzić, ile czasu pozostało do końca prania w pralce Samsung QuickDrive, czy otworzyć bramę lub drzwi za pomocą wideodomofonu Ring. Aplikacja[1] SmartThings dostępna jest w Google Play Store oraz AppStore.

Nie muszą się też obawiać ci, którzy dbają o niskie zużycie energii w swoim domu. Ekran Family Hub posiada wbudowany sensor, który monitoruje czy ktoś jest obecny przed ekranem czy nie. Jeśli przed ekranem nie ma nikogo, urządzenie wyłącza wyświetlacz. Dla przykładu dwudrzwiowy Family Hub RS68N8941SL posiada klasę energetyczną A++, co przekłada się na roczne średnie zużycie energii na poziomie 382kWh.

Dobry nastrój w kuchni
Family Hub nie tylko ułatwia komunikację związaną z zarządzeniem domem, ale jest też multimedialnym centrum rozrywki dla całej rodziny. Dotykowy ekran o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości Full HD oraz wbudowane głośniki o mocy 10W, pozwalają na słuchanie muzyki w aplikacjach i serwisach streamingowych, odtwarzanie filmów i seriali, korzystanie z funkcjonalnych aplikacji, przeglądanie stron internetowych, a także oglądanie programów wyświetlanych na Samsung Smart TV[2]. Producent zadbał również o możliwość podłączenia głośników zewnętrznych, które wyposażone są w funkcję Bluetooth.

Idealne warunki przechowywania
Mówiąc o Family Hub nie można pominąć podstawowej funkcji lodówki, jaką jest przechowywanie żywności. Dzięki ekranowi dotykowemu z łatwością można sterować ustawieniami chłodzenia dla poszczególnych stref urządzenia i na jednym ekranie znaleźć wszystkie informacje dotyczące pracy lodówki. Dodatkowo Technologia No Frost zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, by niwelować wilgoć, która prowadzi do powstawania szronu. Strefa FlexZone daje natomiast możliwość dostosowania temperatury w zależności od rodzaju przechowywanej w niej żywności. Do wyboru są aż 4 tryby w zakresie temperatur od 2 ˚C do -23 ˚C. Funkcje Metal Cooling i Triple Cooling pozwalają odpowiednio zapewnić większą stabilność temperatury wewnętrznej i szybszy powrót do ustawionej temperatury po otwarciu drzwi oraz dłuższą świeżość przechowywanych produktów, zapewniając nieprzenikanie się zapachów. Lodówka wyposażona została także w kostkarkę, która jest w stanie wyprodukować nawet do 2,4 kg lodu na dobę.

Lodówka Family Hub

Lodówki Family Hub dostępne są w modelach o pojemnościach od 356 do 593 litrów. Do wyboru są modele w kolorze stali nierdzewnej oraz stali nierdzewnej szczotkowanej.

Więcej informacji na temat lodówki Family Hub i punktów sprzedaży jest dostępnych na stronie https://www.samsung.com/pl/refrigerators/

[1] Aplikacja SmartThings jest przeznaczona dla urządzeń z systemem Android 6.0 (Marshmallow), iOS 10.0, bądź iPhone 6 lub z nowszymi ich wersjami.
[2] Opcja dostępna dla serii 6400 lub modeli telewizorów z 2015 r. i wyższych.

Napisz komentarz...