Tętniąca życiem porcelana

Tętniąca życiem porcelana

Podróże małe i duże – towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Do dziś przemierzamy tysiące kilometrów by poznać nieznane nam dotąd kultury. Egzotyczne inspiracje chętnie przenosimy do wnętrz naszych mieszkań i… na stoły. Porcelanowa sztuka rękodzielnicza to nasza narodowa duma, którą marki „Ćmielów” i „Chodzież” pielęgnują od ponad dwóch wieków. Prezentujemy kolekcje, w których polska tradycja przeplata się z motywami zaczerpniętymi ze słonecznej Grecji, Włoch, dalekich Indii czy gorącej Afryki.

Klasyczna Astra z Ćmielowa w trzech „podróżniczych” wydaniach

Astra Ellada
Wysublimowane, porcelanowe kształty zwracają uwagę łagodnie zarysowanymi liniami i idealnie wyważonymi proporcjami. Kolekcja Ellada jest porywającym powrotem do czasów starożytnej Grecji. Antyczny klimat zastawy wprowadzi niecodzienną, uroczystą atmosferę podczas rodzinnych i towarzyskich spotkań. Czerń w złotej oprawie fantazyjnych zdobień w połączeniu z bielą porcelany tworzy ponadczasową, zachwycającą kompozycję.

Astra Ellada

Astra Roma
Śnieżnobiałą porcelanę zdobią zachwycające ornamentowe wzory, które prezentują przysadzistą rzymską wazę wypełnioną po brzegi kwiatową kompozycją. Eleganckie, wyraziste dekoracje urzekną konesera dobrego stylu i zadowolą każdego estetę. Polska, rękodzielnicza sztuka w połączeniu z włoską elegancją w każdym wnętrzu wprowadzą nutkę dobrego smaku i wyrafinowania. Zastawa skradnie serca miłośnikom sztuki bizantyjskiej.

Astra Roma

Astra India
Kolekcja wyróżnia się wyrazistymi, etnicznymi wzorami układającymi się w symbol promieniście rozłożonych mandali. W najszerszym znaczeniu mandale są diagramami, które ukazują w jaki sposób chaos przybiera harmonijną formę. Subtelność porcelany w połączeniu z bogatym deseniem tworzy wyważoną całość. Oprawę kolekcji zwieńcza wysokokaratowe złoto. To propozycja dla miłośników nieoczywistych zestawień z charakterem.

Astra India

W afrykańskim rytmie
Jeśli zwierzęce desenie królują na światowych wybiegach mody, czemu nie zaprosić ich do stołu? Kolekcja Venus Black&White marki Chodzież z motywem drobnych cętek znajdzie swoje miejsce przy stołach osób ceniących funkcjonalność idealnie współgrającą z elegancją. Delikatna, opływowa forma, ponadczasowa kolorystyka i stylowy wzór urzeka nie tylko stylem, ale także funkcjonalnością.

Venus Black&White

Niezwykły klimat we wnętrzu wprowadzi obecność Sudanek – siedzących po turecku porcelanowych postaci kobiet. Ten niezwykły projekt H. Jędrasiaka z 1958 roku, to prawdziwa ikona stylu. Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież oferują figurki odtwarzane na podstawie oryginalnych, historycznych wzorów. Projektowane od lat przez najlepszych ćmielowskich porcelanowe rzeźby są nie tylko dekoracją czy pomysłem na elegancki prezent, ale także kolekcjonerskim przedmiotem o nieocenionej wartości kulturowej.
Sudanki, tak jak każdy produkt z linii „Koneser” posiadają certyfikat autentyczności i unikalny numer seryjny.

Ćmielów, Sudanka

Dossier produktów:
Ćmielów, Astra Ellada – ceny serwisów od 512, 42 zł
Ćmielów, Astra Roma – ceny serwisów od 103 zł
Ćmielów, Astra India – ceny serwisów od 1 420,00 zł
Chodzież, Venus Black&White – ceny serwisów od 349,22 zł
Ćmielów, Sudanka – ceny od 514,02 zł

Napisz komentarz...