Komandor - przedpokój

Przedpokój – stylowa wizytówka naszego domu

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzi się po przekroczeniu progu domu. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby przestrzeń ta została zaaranżowana funkcjonalnie, estetycznie i z pomysłem.

Dlaczego dobre pierwsze wrażenie jest tak ważne? Ponieważ to jaka cecha zostania przypisana na początku, wpływa na dalsze postrzeganie. Dzięki podejściu do tematu aranżacji przedpokoju z wielką starannością, można stworzyć przestrzeń, która będzie stanowiła stylową wizytówkę domu, a przy tym swego rodzaju zapowiedź pozostałych wnętrz. W takich projektach nie może zabraknąć szaf na wymiar – czyli mebli do zadań specjalnych, które nie tylko pozwalają wykorzystać całą dostępną przestrzeń, uporządkować ubrania i inne przedmioty, ale także nadają przedpokojowi charakteru.

Szafa – mebel do zadań specjalnych
Przedpokoje posiadają różne wymiary i kształty, dlatego często ciężko jest dobrać do nich odpowiednią gotową szafę. Alternatywą jest wykonanie mebla na wymiar, który idealnie dopasuje się do gabarytów pomieszczenia. Decydując się na taką szafę, sami ustalamy, ile chcemy przeznaczyć na nią miejsca, gdzie ją ustawimy oraz co będziemy w niej przechowywali. Można wyznaczyć w niej miejsce na drążki, na których zarówno domownicy, jak i goście odłożą ubrania wierzchnie, półki na buty oraz szuflady na czapki, szaliki czy rękawiczki. Jeśli rozmiar mebla na to pozwala, a nie planujemy zabudowy w innych pomieszczeniach, w szafie w przedpokoju warto przeznaczyć miejsce na ubrania codzienne, pościele, ręczniki, a także sprzęt gospodarstwa domowego. Projektując wnętrze szafy, warto skorzystać z różnego typu akcesoriów, które ułatwią podział na strefy oraz utrzymanie porządku w meblu. Zabudowa wykonana na wymiar sprawdzi się zarówno w niewielkim i nieustawnym, jak i przestronnym przedpokoju. Dzięki zaplanowaniu jej od podłogi do sufitu, można funkcjonalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń – nawet, jeśli jest to mała wnęka czy wolne miejsce pod schodami. W takich szafach można zastosować drzwi uchylne, składano-przesuwne lub przesuwne – te ostatnie świetnie sprawdzą się szczególnie w wąskich przedpokojach, ponieważ przy otwieraniu nie zabierają miejsca.

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz
Zamawiając szafę na wymiar, ma się wpływ na jej wymiar, kształt i konfigurację wnętrza, ale także na wygląd i kolorystykę frontów. Dzięki temu, łatwo można dopasować ją do stylu, który ma panować zarówno w przedpokoju, jak i w pozostałych wnętrzach, zachowując aranżacyjną spójność i harmonię w całym domu. Fronty szafy w przedpokoju można wykonać z luster, ze stylizowanego szkła, matowych powierzchni, płyt o pięknym rysunku i klimacie drewna, a nawet z płyt posiadających strukturę betonu czy kamienia. Mebel w jasnym kolorze nada przedpokojowi przestronności i lekkości, w ciemnym wybarwieniu podkreśli designerski charakter aranżacji, zaś z motywem drewna, betonu lub kamienia, nada pomieszczeniu naturalnego uroku. Bardzo funkcjonalnym i wysoce estetycznym rozwiązaniem jest lustrzane wypełnienie frontów lub jedynie lustrzane wstawki na nich. Szafa z lustrem optycznie powiększy oraz rozjaśni wnętrze, dlatego szczególnie dobrze sprawdzi się w małych i ciemnych przedpokojach.

Co jeszcze tworzy klimat przedpokoju?
Przedpokój to jednak nie tylko szafa, chociaż można ją nazwać bohaterką wnętrza. W stylowym i gustownym pomieszczeniu ciekawie będzie prezentowała się również komoda, stylistycznie pasująca do innych mebli. Można schować w niej nie tylko drobne, domowe przedmioty, takie jak klucze, okulary czy smycz dla pupila, ale także czapki czy szaliki. Pomocny może okazać się także kącik z miejscem do wieszania ubrań wierzchnich i siedziskiem. Taka strefa urządzona w ciekawy sposób może stanowić duży atut wizualny w aranżacji przedpokoju, natomiast wieszaki oraz siedzisko będą bardzo przydatnymi elementami wyposażenia na co dzień. Projektując przedpokój warto wziąć pod uwagę takie rozwiązania, ponieważ w tego typu pomieszczeniu chodzi przecież o to, aby zgromadzone meble nie tylko pięknie się prezentowały witając domowników i gości, ale także były funkcjonalne i mieściły jak najwięcej rzeczy.

Szafa i inne meble na wymiar, takie jak komoda, stylizowane lustro czy praktyczny wieszak to meble do zadań specjalnych, których niewątpliwie nie może zabraknąć w żadnym współczesnym przedpokoju. Dzięki ogromnym możliwościom projektowym, można stworzyć wnętrze idealne dla nas, które zachwyci już od progu, wprowadzając w domową przestrzeń, niezależnie czy będzie to duży hol czy mały przedpokój w bloku.

www.komandor.pl

Napisz komentarz...