Nowe brzeszczoty do pił szablastych i otwornica do wielu zastosowań

Nowe brzeszczoty do pił szablastych i otwornica do wielu zastosowań

Szybka realizacja najbardziej wymagających zadań dzięki osprzętowi o długiej żywotności – takie zalety oferuje technologia węglików spiekanych Bosch. Nowe brzeszczoty do pił szablastych: „Endurance for Wood and Metal Demolition”, „Speed for Wood” i „Endurance for HardNail Pallets” oraz otwornica „Endurance for HeavyDuty” mają wiele możliwości zastosowań.

Wyselekcjonowane gatunki węglików spiekanych i specjalna technika spawania zębów umożliwiają produkcję odpornych na zużycie brzeszczotów i otwornic, których żywotność jest do 20 razy dłuższa niż w przypadku produktów bimetalowych. Dzięki temu można nimi obrabiać twarde materiały, stal wysokostopową i stal o zwiększonej wytrzymałości, a także materiały abrazyjne – zastosowania, których nie obejmuje standardowy osprzęt bimetalowy. Rozszerzenie oferty osprzętu oznacza liczne korzyści dla profesjonalistów z wielu branż, np. stolarzy, cieśli, wykonawców suchej zabudowy, blacharzy, elektryków, monterów instalacji sanitarnych i klimatyzacyjnych.

Optymalny brzeszczot do prac wyburzeniowych: „Endurance for Wood+Metal Demolition”
Brzeszczot „Endurance for Wood+Metal Demolition” został opracowany z myślą o pracach wyburzeniowych, które wiążą się z cięciem drewna i metalu. Brzeszczot do pił szablastych jest przeznaczony w szczególności do cięcia drewnianych elementów budowlanych z metalowymi okuciami lub śrubami i hartowanymi gwoździami, takich jak deski szalunkowe. Brzeszczoty posiadają specjalnie wzmocnione zęby z węglików spiekanych, aby mogły sprostać wysokim obciążeniom podczas wymagających prac. Dodatkowo zwiększono odstępy pomiędzy zębami, co przyspiesza tempo cięcia. Pojedynczo przyspawane zęby są wysoce odporne na obciążenia związane ze zginaniem się brzeszczotu. Technologia węglików spiekanych zapewnia ponadto niezawodną pracę w sytuacji, gdy brzeszczot trafi na gips, zaprawę lub cegłę.

Nowe brzeszczoty do pił szablastych do wielu zastosowań

Najszybszy brzeszczot do drewna: „Speed for Wood”
„Speed for Wood” to pierwszy brzeszczot do pił szablastych Bosch w technologii węglików spiekanych, zoptymalizowany pod kątem grubszych elementów drewnianych. Wydajnie tnie dębinę, buczynę, świeże drewno, drewno sezonowane, korzenie drzew lub drewno pocięte na duże kawałki. Specjalna konstrukcja brzeszczotu zapewnia dużą prędkość cięcia: zwiększone odstępy pomiędzy zębami, wynoszące 8 mm, umożliwiają szybkie odprowadzanie wiórów. Zastosowanie technologii węglików spiekanych umożliwia ponadto utrzymanie wysokiej wydajności cięcia. Tempo cięcia nie maleje z każdym wykonanym cięciem, tak jak to ma miejsce w przypadku brzeszczotów bimetalowych lub wykonanych ze stali narzędziowej.

Specjalny brzeszczot do renowacji palet: „Endurance for HardNail Pallets”
„Endurance for HardNail Pallets” to pierwszy na świecie brzeszczot do pił szablastych wykonany w technologii węglików spiekanych i przeznaczony do profesjonalnej renowacji palet. W coraz większej liczbie palet spotyka się dziś hartowane gwoździe. Wycinanie uszkodzonych fragmentów palety przy użyciu brzeszczotów bimetalowych wiązało się do tej pory z bardzo szybkim zużyciem brzeszczotów. Problem ten rozwiązuje brzeszczot „Endurance for HardNail Pallets”. Zęby wykonane z węglików spiekanych rozmieszczone są w odstępach co 3 mm, co zapewnia brzeszczotowi wytrzymałość na duże obciążenia podczas cięcia. Wysokiej jakości materiał wykonania i grubość opaski wynosząca tylko 1 mm zapewniają brzeszczotowi wyjątkową giętkość. Przyspawane pojedynczo zęby z węglików spiekanych i wzmocniony uchwyt brzeszczotu charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Rezultat to: wydajne cięcie gwoździ hartowanych.

otwornica z węglików spiekanych Wszechstronne zastosowania: otwornica z węglików spiekanych „Endurance for Heavy Duty”
Do drewna, metalu, cegły, tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych i materiałów wykorzystywanych do suchej zabudowy – otwornica „Endurance for Heavy Duty”
z technologią węglików spiekanych tnie różnego rodzaju materiały bez ryzyka przegrzania brzeszczotu. W porównaniu z innymi modelami o długości 40 mm, dostępnymi w sprzedaży, wyróżnia się większą głębokością cięcia – do 60 mm. Należący do systemu „adapter PowerChange Plus” również został zoptymalizowany pod kątem zastosowań otwornicy: ma wzmocniony uchwyt i bardziej precyzyjne wiertło centrujące. Jest także jedynym adapterem na rynku, umożliwiającym beznarzędziową wymianę osprzętu. Otwór centrujący można wywiercić w komfortowy sposób także bez otwornicy, co zapewnia lepszą widoczność. Potem wystarczy jednym kliknięciem zamontować otwornicę na adapterze. Dzięki wykonaniu otworu centrującego nacinanie materiału odbywa się w sposób wyjątkowo płynny, chroni zęby otwornicy i zapobiega złamaniu wiertła w wyniku jego przekrzywienia. Ułatwia to profesjonalistom wykonywanie precyzyjnych wycięć i przepustów. Program obejmuje otwornice w 20 wielkościach od 20 do 127 mm, co pozwala pokryć wszystkie popularne zastosowania tych produktów.

Wyższa wydajność: szersze spektrum zastosowań i dłuższa żywotność
fot. Bosch

www.bosch.pl

Napisz komentarz...