Wybór bramy garażowej - na co warto zwrócić uwagę?

Wybór bramy garażowej – na co warto zwrócić uwagę?

Brama stanowi newralgiczny element całej konstrukcji garażowej, decydując zarówno o uzyskanej estetyce, jak i o funkcjonalności, bezpieczeństwie i wygodzie użytkowania. Dlatego właśnie jej wybór jest tak istotny i wymaga zaangażowania, zweryfikowania dostępnych rozwiązań, poznania ich pod kątem merytorycznym oraz zoptymalizowania do parametrów przestrzennych, możliwości finansowych oraz indywidualnych preferencji. Chcąc mieć pewność, że wybrana brama garażowa spełni swoją funkcję i będzie cieszyć użytecznością przez wiele lat, warto dowiedzieć się, jakie bramy są dostępne w sprzedaży oraz czym cechują się poszczególne modele.

Rodzaje bram garażowych – bogate możliwości wyboru
W zależności od konstrukcji garażu, jego usytuowania na działce, a także przestrzeni wjazdowej, wybrać można bramy różnego typu – wśród nich na szczególne zainteresowanie zasługuje brama segmentowa, uchylna, rozwierna i roletowa. Każda z nich cechuje się innymi parametrami, a także ma mocne strony, ale również wady. Warto poznać je, co pozwoli podjąć świadomą i słuszną decyzję podczas zakupów.

Brama segmentowa to jedna z najbardziej nowoczesnych technologicznie bram garażowych. Model ten sprawdza się doskonale w miejscach, gdzie przestrzeń podjazdu jest ograniczona. Bramy segmentowe pracują w płaszczyźnie pionowej, a więc nie wymagają miejsca na zewnątrz garażu. Dostępne są modele sterowanie ręcznie lub automatycznie, wyposażone w zaawansowane systemy antywłamaniowe. Minusem segmentowych modeli z pewnością może okazać się cena – im bardziej zaawansowana konstrukcja, tym droższa okaże się brama segmentowa. Podobne zalety prezentuje brama roletowa – również otwierana jest do góry, dlatego nie zajmuje przestrzeni wewnątrz, ani na zewnątrz garażu. Nowoczesne bramy wyposażone są w fotokomórkę oraz skuteczne systemy asekurujące, dzięki czemu ich użytkowanie jest maksymalnie bezpieczne.

Dla posiadaczy długich podjazdów ciekawą propozycją mogą okazać się bramy uchylne lub rozwierne. Te modele bram otwierają się bowiem na zewnątrz, co oznacza, że konieczne jest zapewnienie odpowiedniej ilości przestrzeni na bezpieczne i wygodne manewrowanie skrzydłem. Brama uchylna może zostać wyposażona w dodatkowe drzwi wejściowe do garażu – to niezaprzeczalny atut tego modelu, gdyż umożliwia swobodne wchodzenie do garażu bez konieczności otwierania bramy. Brama rozwierna to model otwierany ręcznie – może mieć jedno lub dwa skrzydła oraz zabezpieczenia przeciwwłamaniowe. Co więcej, można pokusić się o zamontowanie w bramie rozwiernej przeszkleń, pozytywnie wpływających na jakość oświetlenia wewnątrz garażu oraz ogólną estetykę.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze bramy do garażu?
Chcąc zaopatrzyć się w bramę najwyższej jakości, należy zweryfikować przede wszystkim materiały, z jakich został wykonany dany model. Poza wspomnianymi już parametrami funkcjonalnymi i sposobem otwierania bramy, ważna jest także odporność na skrajne i zmienne temperatury, nieprzyjazne warunki atmosferyczne oraz łatwość czyszczenia. Wszystkie te aspekty determinują ogólną satysfakcję z nabycia bramy idealnej.

Napisz komentarz...