Czym są szyby zespolone

Czym są szyby zespolone i kiedy warto je zastosować?

Szkło niskoemisyjne Eclaz to gwarancja estetycznego wyglądu, dobrej izolacji cieplnej i dostępu do naturalnego światła. Nazywane przełomem w energooszczędności szyby zespolone z powłoką Eclaz zapewniają komfort termiczny i pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Lepiej oświetlone pomieszczenie, więcej słonecznego światła, komfort cieplny zimą i przyjemny chłód latem – to tylko część korzyści z zastosowania szyb zespolonych. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące szyb zespolonych i wyjaśniamy, czym są uzyskane, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii szkło Eclaz.

Szyby zespolone – podstawowe informacje
Eclaz to materiał, z którego wykonane są szyby zespolone. Jest to szkło niskoemisyjne wykorzystywane do produkcji okien ze szkleniem podwójnym i potrójnym. Szyby zespolone dzięki naturalnemu wyglądowi są chętnie stosowane w budownictwie mieszkalnym.

  Szkło Eclaz umożliwia:
 • zaoszczędzenie na ogrzewaniu w miesiącach zimowych,
 • o 20% lepszą wydajność energetyczną w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku oknami,
 • zredukowanie efektu zimnej szyby,
 • ograniczenie emisji dwutlenku węgla,
 • lepszy dostęp do światła słonecznego,
 • brak konieczności wyboru pomiędzy cieszeniem się naturalnym światłem, a komfortem cieplnym zimą,
 • zrezygnowanie ze stosowania klimatyzatorów latem,
 • doświetlenie pomieszczeń,
 • zredukowanie potrzeby stosowania sztucznego oświetlenia.

Szyby zespolone z powłoką Eclaz to połączenie wysokich parametrów energetycznych z doskonałą przeziernością. Właściwości szyb wykonanych z użyciem szkła Eclaz sprawiają, że już dziś spełniają one nawet najbardziej rygorystyczne normy prawne dotyczące energooszczędności nowych budynków mieszkalnych.

Szyby zespolone – zalety
Najwyższej jakości szyby zespolone wykonane ze szkła Eclaz to źródło naturalnego światła i dobrego samopoczucia, to połączenie przełomowej technologii, energetycznej wydajności z funkcjonalnym wyglądem i komfortem przyszłych mieszkańców.

Szyby zespolone z powłoką Eclaz przyczyniają się do poprawy jakości życia w pomieszczeniach mieszkalnych i zapewniają wysoką przepuszczalność światła naturalnego nie tracąc przy tym nic ze swoich termoizolacyjnych właściwości. Zastosowane w szybach zespolonych szkło Eclaz zostało stworzone z myślą o tych, którzy cenią sobie komfort i wysokie standardy, a jednocześnie dbają o środowisko naturalne. Wysoka przepuszczalność światła i zredukowanie efektu zimnej szyby jest szczególnie odczuwalne zwłaszcza zimą. Zaletą szyb zespolonych jest także ich neutralny wygląd, dzięki czemu sprawdzą się one w każdym wnętrzu.

Zastosowanie szyb zespolonych Eclaz zalecane jest przede wszystkim w pomieszczeniach najbardziej narażonych na utratę ciepła, tj. w przypadku okien i drzwi balkonowych, okien w zimnym klimacie, okien wychodzących na stronę północną i wschodnią i okien, do których dociera niewiele naturalnego światła.

Napisz komentarz...