Bose Home Speaker 500 do muzyki oraz Bose Soundbar 700 i Soundbar 500 do muzyki i w ramach kina domowego

Bose prezentuje nowy inteligentny głośnik i dwa nietuzinkowe soundbary

Bose rozpoczyna kolejny rozdział w swojej legendarnej historii domowych systemów audio, wprowadzając nowy, inteligentny głośnik bezprzewodowy i dwa nowe inteligentne soundbary — Bose Home Speaker 500 do muzyki oraz Bose Soundbar 700 i Soundbar 500 do muzyki i w ramach kina domowego. Wszystkie wykraczają poza ograniczenia przestrzeni pojedynczej obudowy, łącząc bezkompromisową wydajność z doskonałą jakością odbioru dźwięku i mocą Amazon Alexa – oraz wkrótce innych asystentów głosowych, a także funkcji AirPlay2, która ułatwia streaming z urządzeń Apple, a która zostanie dodana na początku 2019 roku.

Bose Home Speaker 500
Bose Home Speaker 500
Nowy inteligentny głośnik i soundbary Bose zaprojektowano od podstaw z wykorzystaniem zastrzeżonej technologii mikrofonowej, stosowanej w zestawach słuchawkowych i słuchawkach Bose, która pozwala lepiej rozróżniać polecenia na tle głośniejszych dźwięków. Dzięki wbudowanej obsłudze Bluetooth, Wi-Fi i Alexa zapewniają natychmiastowy, łatwy dostęp do milionów piosenek, oferując jednocześnie dostęp do informacji, rozrywkę, inteligentne sterowanie domem i nie tylko. Działają doskonale zarówno samodzielnie, jak i w ramach systemu multiroom. Wszystkie są dostępne od października.

„Głośniki sterowane głosem to nic nowego, a na rynku dostępnych jest wiele świetnych opcji. Mieliśmy jednak inną wizję, zainspirowaną tym, co mogliśmy zrobić, aby to doświadczenie stało się jeszcze lepsze – powiedział Doug Cunningham, menedżer ds. kategorii elektroniki konsumenckiej w firmie Bose. – Wszystkie nasze nowe, inteligentne głośniki oferują szereg dodatkowych funkcji. Wystarczy jeden Home Speaker 500, żeby zapewnić prawdziwą separację dźwięku stereo – bez potrzeby parowania dwóch urządzeń. Nasze Soundbary 700 i 500 są cienkie i dyskretne, zapewniają przy tym oszałamiający dźwięk surround, podczas słuchania muzyki ze Spotify, czy oglądania filmów. Łączność Bluetooth i Wi-Fi zapewnia niezrównaną łatwość korzystania, głośniki można łączyć w różnych konfiguracjach, aby odtwarzały dźwięk synchronicznie lub niezależnie, a dzięki obsłudze Alexa, a wkrótce również innych osobistych asystentów głosowych, z czasem będą stawać się coraz lepsze”.

Sterowanie głosowe — tajemnica mikrofonów Bose
Nowy głośnik Bose Home Speaker i Soundbary wykorzystują zaawansowaną technologię mikrofonową Bose opracowaną w ciągu wielu lat badań nad komercyjnymi zestawami słuchawkowymi Bose, słuchawkami konsumenckimi i innymi zastosowaniami – przeszłymi i przyszłymi. Każde urządzenie jest wyposażone w specjalnie zaprojektowaną matrycę ośmiu mikrofonów precyzyjnie rozmieszczonych tak, aby zapewnić wierną rejestrację dźwięku z bliska i z daleka – w ciszy, hałasie, czy podczas słuchania głośnej muzyki. Bez względu na to, czy stoisz blisko głośnika, lub po drugiej stronie pokoju, w tle gra muzyka, odbywa się przyjęcie, czy toczy rozmowa, polecenia są rozpoznawane za pierwszym razem.

Bose Home Speaker 500
Bose Home Speaker 500 oferuje najszerszą scenę dźwiękową spośród wszystkich inteligentnych głośników, które są dziś dostępne na rynku. Mieści się ona w jednoczęściowej obudowie z anodyzowanego aluminium o wymiarach zaledwie 20,3 cm (wysokość) x 16,9 cm (szerokość) x 10,9 cm (głębokość) i wykorzystuje dwie specjalne membrany zwrócone w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu dźwięk odbija się od otaczających ścian, rozdzielając instrumenty na lewą i prawą stronę oraz umieszczając wokal tam, gdzie zaplanował to artysta. Efektem jest mocne i naturalne brzmienie – bez sztucznych efektów ani zniekształceń. A jeśli użytkownik preferuje sterowanie dotykowe lub nie ma pod ręką telefonu, podstawowe funkcje można kontrolować za pomocą przycisków znajdujących się na górze głośnika.

Bose Soundbar 500
Bose Soundbar 500

Bose Soundbar 700 i Soundbar 500
Bose Soundbar 700 zaprojektowano tak, aby prześcigał wszystkie inne produkty w swojej kategorii, łącząc zdumiewające osiągi z równie zdumiewającym designem. Ma zaledwie 5,7 cm wysokości, 10,8 cm głębokości i 98 cm długości, czyste, zakrzywione linie, opływową metalową siatkę i przepiękną górną płytę z hartowanego szkła. Po brzegi wyładowany jest autorskimi technologiami Bose. Technologię Bose PhaseGuide trzeba usłyszeć w działaniu, żeby uwierzyć, że to możliwe – wypełnia ona całą przestrzeń wieloma kanałami utworu, umieszczając dźwięki w miejscach, w których nie ma głośników. Cyfrowy procesor dźwięku Bose, specjalne niskoprofilowe przetworniki oraz technologia QuietPort zapewniają niezwykłą szczegółowość i głębię brzmienia w ulubionych utworach, kryształowo czyste dialogi na Netfliksie oraz dramatyczny realizm w sporcie. Do sterowania telewizorem lub innym podłączonym sprzętem można wykorzystać uniwersalny inteligentny pilot dołączony do Bose Soundbar 700.

Podobnie jak Soundbar 700, Soundbar 500 jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, pozwalającym bezproblemowo przełączać się między dźwiękiem z filmów a muzyką. Subtelne matowe wykończenie, 4,4 cm wysokości, 10,2 cm głębokości i 81 cm długości czyni go jeszcze mniejszym i na tyle cienkim, że łatwo zmieścił się pod ekranem telewizora, pozostając niezauważony – dopóki nie zostanie włączony.

Oba nowe soundbary wykorzystują autorską technologię ADAPTiQ — stworzoną przez Bose i dopracowywaną na przestrzeni lat — która dopasowuje dźwięk do akustyki otoczenia, a także HDMI Audio Return Channel (ARC) na użytek przyszłych technologii. Można je z łatwością montować na ścianie lub rozszerzyć o moduł basowy i tylne głośniki, aby uzyskać pełny dźwięk 5.1.

Ceny i dostępność
Home Speaker 500 będzie dostępny w sklepach w cenie 1999 PLN. Soundbar 500 i 700 będą dostępne w cenach odpowiednio 2299 PLN i 3899 PLN. Wszystkie głośniki będą dostępne w salonach Bose, w sklepie internetowym bose.pl i u autoryzowanych dystrybutorów.

Napisz komentarz...