Dark elegant – ciemne wnętrza pełne blasku

Dark elegant – ciemne wnętrza pełne blasku

Czerń rozjaśniona akcentami złota i srebra to jeden z najważniejszych światowych trendów w zakresie urządzania wnętrz. Przestrzenie, w których dominuje tak ciemna kolorystyka oraz, w których nie brakuje miejsca na połyskujące dodatki, prezentują się bardzo enigmatycznie. To właśnie dlatego trend Dark elegant tak bardzo przypadł do gustu projektantom oraz pasjonatom pięknych i stylowych wnętrz.

Ciemna kolorystyka w połączeniu z pozłacanymi czy posrebrzanymi dodatkami kreuje wnętrza pełne elegancji i klasy, a zarazem wprowadza do aranżacji atmosferę mistycznej tajemnicy, którą tak bardzo chce się poznać już od pierwszego spojrzenia na wszechobecną czerń i mieniące się dekoracje. W takich projektach doskonale sprawdzą się najwyższej jakości dębowe podłogi, które podkreślą wyszukany charakter wnętrz. Można zdecydować się na deski w ciemnym wybarwieniu, które będą świetnie komponowały się z dominującą czernią lub na deski w bielonych wariantach, które zrównoważą całość oraz będą stanowiły bardzo intrygujący kontrast dla koloru bazowego. W ofercie Kaczkan każdy znajdzie coś idealnego dla siebie i swoich enigmatycznych wnętrz.

Odkryj tajemnicę trendu Dark elegant
We wnętrzach urządzonych w konwencji Dark elegant to czerń jest najważniejsza. Można zastosować ją na ścianach, podłogach, ale także meblach i tkaninach. Uzupełniona o połyskujące dodatki, nie będzie przytłaczała aranżacji, a wręcz przeciwnie – nada jej ponadczasowej elegancji. Akcenty złota lub srebra można wykorzystać w formie zdobnych żyrandoli, nóżek stolików kawowych, tkanin z metalicznym połyskiem, a także olśniewających dekoracji, takich jak ramy luster, patery, wazony czy latarenki. Połyskujące dodatki doskonale współgrają z czernią, dlatego w aranżacjach opartych na konwencji Dark elegant nie może ich zabraknąć. Oprócz tego, że będą efektownie się mieniły, rozjaśniając wnętrze, podkreślą tajemniczy

charakter tego intrygującego trendu. Urządzenie przestrzeni w tym, jak i każdym innym projekcie, należy rozpocząć od wyboru podłogi. W ofercie Kaczkan znajdują się najwyższej jakości dwuwarstwowe deski dębowe w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy może dopasować idealne produkty do swojego wnętrza, któremu ma przyświecać koncepcja Dark elegant.

Dobierz podłogę idealną!
Dark elegant uwielbia czerń, ale nie odwraca się także od bieli. Dlatego w zależności od indywidualnych preferencji, można samemu zdecydować czy wnętrza będą oparte wyłącznie na czerni czy też zestawimy ją z bielą, nieco przełamując mroczny charakter aranżacji. Wśród podłóg Kaczkan w ciemnych wybarwieniach na szczególne wyróżnienie zasługują deski Onyx w naturalnej kolorystyce czarnego dębu uzyskanej dzięki procesowi wędzenia. Podłoga ta dzięki kilkukrotnemu pokryciu bezbarwnym lakierem utwardzanym promieniami UV, dodatkowo pogłębia swoje wybarwienie, zyskując tym samym na szlachetności. Wśród produktów w białych odcieniach, również pokrytych lakierami UV, znajdują się natomiast śnieżnobiałe deski Alaska oraz perłowe White Pearl. Za sprawą wyraźnie wybijającej się spod warstwy lakieru struktury drewna, deski Alaska prezentują się bardzo naturalnie. Jasnoszare wybarwienie desek White Pearl wzbogacone jest z kolei w srebrzystobiałe pory, które idealnie wpisują się w zamysł Dark elegant. Wśród produktów wykończonych olejami naturalnymi, należy wymienić natomiast deski California Dream House i White Truffle. Dzięki pokryciu białymi olejami, zyskują one bardzo stonowaną kolorystykę, która optycznie rozjaśnia i powiększa pomieszczenie, a w zestawieniu z czernią tworzy duet doskonały.

Dark elegant
Dark elegant to bardzo enigmatyczny trend
Fot. Kaczkan

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Napisz komentarz...