Porcelana w hołdzie wolności

Porcelana w hołdzie wolności

Wyróżnikiem marki Ćmielów jest ciągła, nieprzerwana obecność w polskich domach od 228 lat i determinacja, która pomogła przetrwać mimo historycznych zawirowań. By wspólnie ze swoimi Klientami uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ćmielowska fabryka oferuje specjalną edycję zastawy Pułaski – 100 elementowy serwis obiadowo-kawowy w Dekoracji Prezydenckiej. Każdy ze 100 zestawów z limitowanej serii zdobi dedykowany emblemat i wyróżnia certyfikat oraz indywidualny numer seryjny.

Zdając sobie sprawę, że to, co niematerialne – tradycja, obyczaje, dziedzictwo kulturowe – jest najtrwalsze, marka Ćmielów „zamyka” te wartości w przekazywanej z pokolenia na pokolenie porcelanie. Gdy państwo formalnie nie istniało, to właśnie kultura i sztuka (także użytkowa) przetrwały i pozwalały Polakom na zachowanie swojej tożsamości i odrębności. W tym czasie porcelana z charakterystycznym trójkątnym emblematem była rodzinną pamiątką, źródłem dumy, ale przede wszystkim nadziei na utrzymanie kulturowej ciągłości. Dziś, gdy już od 100 lat cieszyć się możemy wolnością, kolekcje wychodzące spod rąk ćmielowskich ceramików to nadal powrót do źródeł naszej porcelanowej tradycji. Odtwarzanie historycznych fasonów, a także projektowanie nowych, czerpiących z tradycji polskiego wzornictwa jest swoistym hołdem dla kulturowego dziedzictwa.

Limitowana edycja ćmielowskiej porcelany na 100 lecie odzyskania niepodległości

Pomysł na fason Pułaski również zrodził się z tęsknoty za ojczyzną, kiedy to jego autor, ceniony artysta – modelarz i malarz Roman Sztachetka (w latach 1990-2001 główny projektant kształtów w ZP „Ćmielów”) przebywał w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 90. Inspiracją do powstania charakterystycznej kubistycznej formy były klasycyzujące, geometryczne kształty ćmielowskich serwisów, zaprojektowanych w najznakomitszym w historii fabryki okresie międzywojennym.

Pułaski w wyjątkowy sposób łączy w sobie eleganckie wzornictwo z wygodą użytkowania. Niezwykła dostojność serwisu wprowadza na stół uroczysty, doniosły nastrój, a jego funkcjonalność sprawia, że wspólne świętowanie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Dekoracja Prezydencka to kwintesencja elegancji. Bogate zdobienie łączące matowe i błyszczące złoto pięknie prezentuje się na śnieżnobiałej porcelanie dodatkowo nadaje jej wyjątkowego blasku. Specjalna edycja serwisu Pułaski opatrzona jest okolicznościowym emblematem informującym o 100 leciu odzyskania niepodległości. Każdy ze stu zestawów, które trafią do sprzedaży posiada swój indywidualny numer seryjny. Nadany numer wynika z kolejności zamówień lub na podstawie wcześniejszej rezerwacji. Zapytania w tej sprawie kierować można na adres e-sklep@porcelana.com.pl.

Porcelana w hołdzie wolności

Porcelana w hołdzie wolności

Serwis w wersji limitowanej – do sprzedaży trafi 100 sztuk zestawów.
Cena: 1918 zł brutto

Skład serwisu:
talerz głęboki x12
salaterka okrągła x12
półmisek owalny x1
filiżanka x12
waza x1
imbryk x1
talerz płytki x12
cukiernica x1
rawier x2
dzbanek x1
półmisek owalny x2
serwetnik stojący x1
talerz plytki17cm x12
świecznik 1-ramienny x1

Napisz komentarz...