Sopro FS 45

Samopoziomującą szpachla Sopro FS 45

Niezależnie od tego, czy naszą łazienkę zdobić będzie gres, płytki ceramiczne, czy kamień naturalny – wybór dobrego wzoru to tylko połowa sukcesu podczas tworzenia niepowtarzalnej aranżacji wnętrza. Drugą, oprócz doświadczenia i wiedzy wykonawcy, stanowi dobór odpowiedniej chemii budowlanej, która stanowi podstawę wszystkich prac glazurniczych. W tym wypadku najlepiej zacząć od początku, czyli od odpowiedniego przygotowania podłoża i utworzenia pod wybraną okładziną gładkiej, równej powierzchni. Niezawodnym pomocnikiem stanie się Sopro FS 45 – teraz z nowymi właściwościami.

 Sopro FS 45 Szpachla samopoziomująca grubowarstwowa Sopro FS 45, spełniająca wymagania CT-C35-F7 zgodnie z normą PN-EN 13813, to wytworzona na bazie mikrocementów, szybkowiążąca masa do wyrównywania powierzchni pod wszelkie okładziny podłogowe w pomieszczeniach. Można ją stosować pod płyty i płytki ceramiczne, okładziny z kamienia naturalnego, wykładziny tekstylne i elastyczne oraz parkiet – również w przypadku podłóg ogrzewanych.

O doskonałą rozpływność, wysoką wytrzymałość oraz przyczepność do podłoża dba tu innowacyjna technologia Mikrodur®, zaś dzięki udoskonalonemu składowi szpachla spełni swoje zadanie w warstwach o grubości od 5 do nawet 70 mm. Chodzenie po podłożu jest możliwe już po 2 – 3 godzinach, a układanie płytek po 24 godzinach na każdy centymetr grubości warstwy. Dzięki tak szybkiemu wiązaniu, wykonawca może przystąpić do kolejnych etapów projektu, oszczędzając czas i pieniądze, szczególnie tam, gdzie każdy dzień pracy jest niezwykle istotny. Szpachla wykazuje odporność na obciążenia krzeseł i wózków już od 5 mm grubości warstwy.

Sopro FS 45 można rozprowadzić przy pomocy rakli lub kielni w jednym cyklu roboczym, aż do osiągnięcia wymaganej grubości warstwy. W razie potrzeby, świeżą masę szpachlową należy przewalcować walcem kolczastym, by usunąć zawarte w masie pęcherzyki powietrza. W przypadku dużych powierzchni, szpachla może być wymieszana i nanoszona przy pomocy pompy do mas samopoziomujących, co znacznie usprawnia pracę.

Sopro FS 45 posiada licencję Emicode® wg GEV (Stowarzyszenie na rzecz kontroli emisji produktów do układania okładzin wierzchnich, klejów i materiałów budowlanych) potwierdzającą, że szpachla nie wydziela toksycznych związków do otoczenia, a tym samym jest wyjątkowo bezpieczna dla środowiska i użytkowników.

Producent: Sopro
Cena: około 57 zł/worek 25 kg

www.sopro.pl

Napisz komentarz...