Podłogi bambusowe - orientalny styl w Twoim wnętrzu

Podłogi bambusowe – orientalny styl w Twoim wnętrzu

Oryginalny wygląd, piękna kolorystyka, najwyższa jakość i ukłon w stronę natury – tymi słowami można opisać podłogi bambusowe wchodzące w skład kolekcji Bamboo. Deski lite i warstwowe produkowane z bambusa każdemu wnętrzu dodadzą orientalnego stylu.

Podłogi bambusowe słyną ze swojego oryginalnego wyglądu – ciekawej struktury, odzwierciedlającej budowę pędów bambusa, a także pięknej, bursztynowej kolorystyki, którą można modyfikować poprzez odpowiednią obróbkę termiczną. Tym sposobem deski bambusowe dostępne są nie tylko w swojej naturalnej odsłonie, ale także w wielu innych wybarwieniach. DLH oferuje tego typu produkty w dwóch wariantach: desek litych z prasowanego bambusa oraz podłogi warstwowej. Oba rodzaje podłóg z kolekcji Bamboo spełniają najwyższe standardy jakości oraz są wysoce wytrzymałe na eksploatację.

Podłoga bambusowa DLH
Wnętrze z białą podłogą bambusową
Fot.: DLH

Wnętrza oprószone orientalnym stylem
Ciekawa struktura to cecha charakterystyczna podłóg bambusowych. Deski wchodzące w skład kolekcji Bamboo nie posiadają sęków, a jedynie wzdłużne pasma, dlatego ich rysunek jest bardzo delikatny i jednolity. W naturalnej odsłonie deski bambusowe posiadają ciepłą, bursztynową kolorystykę, ale dzięki odpowiedniej obróbce termicznej mogą występować też w innych wariantach. W ofercie DLH deski lite dostępne są w jasnym i karmelowym wybarwieniu, natomiast warstwowe – białym, szarym, brązowym i karmelowym. Bardzo atrakcyjną opcję stanowią deski karmelowe, które już na etapie produkcji poddawane są obróbce termicznej. Naturalnie zawarty w nich cukier ulega karmelizacji i nadaje im stosowny kolor. Deski Bamboo świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, dodając im orientalnego stylu. Szczególnie spodobają się one osobom lubiącym dalekie podróże, egzotyczne klimaty i awangardowe rozwiązania projektowe.

Podłoga bambusowa w dwóch wariantach
W skład kolekcji Bamboo wchodzą deski lite z prasowanego bambusa oraz podłogi warstwowe. Prasowanie pod wysokim ciśnieniem nadaje produktom wysoką twardość i stabilność wymiarową. Deski lite łączone są na pióro-wpust oraz przeznaczone są do montażu na klej. W celu uzyskania jeszcze ciekawszego wyglądu, krawędzie desek poddaje się czterostronnemu fazowaniu. Podłogi warstwowe natomiast składają się z trzech warstw: warstwy bambusowej, płyty HDF oraz drewnianego podkładu spodniego, co zapewnia wysoką stabilność desek. Są one przeznaczone do montażu „na pływająco” dzięki zamkom Uniclick, ale można je również kleić do podłoża. Dzięki warstwowej budowie, takie deski mogą być także z powodzeniem stosowane na ogrzewaniu podłogowym. Produkty o trójwarstwowej budowie są dodatkowo szczotkowane – taki zabieg pięknie podkreśla naturalny rysunek surowca.

Podłoga bambusowa
Wnętrze z karmelową podłogą bambusową
Fot.: DLH

Unikalne właściwości bambusa
Dzięki dużej gęstości i odporności włókien, produkty z kolekcji Bamboo są ponad dwa razy bardziej wytrzymałe na eksploatację niż tradycyjne podłogi drewniane. Technologia wielowarstwowego lakierowania oraz utwardzania promieniami UV pozwala z kolei na uzyskanie odpornej na ścieranie, zabrudzenia i wilgoć powłoki zabezpieczającej. Bardzo istotny jest także fakt, że podłogi produkowane z bambusa stanowią ekologiczne rozwiązanie, dlatego decydując się na ich zakup wykonujemy ukłon w stronę natury. Bambus to trawa rosnąca jedynie na plantacjach, a do produkcji desek używane są nie całe rośliny, a jedynie łodygi, spełniające normy produkcyjne. Bambus potrzebuje zaledwie pięciu lat na odnowienie populacji – to nawet dziesięć razy szybciej od tradycyjnych gatunków.

Podłogi z kolekcji Bamboo dostępne są w wymiarach (grubość x szerokość x długość):
Podłogi lite: 14 x130 x 920 mm oraz 14 x 137 x 1850 mm
Podłogi warstwowe: 10 x 128 x 960 mm oraz 10 x125 x 920 mm (podłoga karmelowa)
www.dlh.pl

Napisz komentarz...