Tablica jako centrum informacji

Czasami to właśnie tradycyjne metody organizowania i planowania czasu sprawdzają się najpewniej, gdyż technologie, mimo iż są idealnie dopracowane, mogą nas niekiedy zawodzić. Właśnie dlatego każdy powinien zaopatrzyć się w swoim domu, biurze czy innym miejscu w tablicę magnetyczną, która może posłużyć w kilku różnych celach. O jej zastosowaniu, technikach organizowania i wielu innych zaletach w życiu codziennym lub zawodowym przeczytasz u nas.

Dlaczego tablica magnetyczna może być lepsza od elektronicznego planera?
To pytanie pojawiło się w Twojej głowie jako jedno z pierwszych, ponieważ żyjemy dzisiaj w dobie XXI wieku pełnego technologii i nowoczesnych rozwiązań, które oferowane są pod postacią smartfonów i laptopów. W porównaniu do nich zwykła tablica magnetyczna może wydawać się staroświecka i bezużyteczna, aczkolwiek my mamy zamiar udowodnić jej uniwersalność i ponadczasowość zwłaszcza w obecnych czasach.

Jako pierwszy argument użyjemy jej nieskomplikowaną budowę, dzięki której używać mogą jej zarówno osoby młodsze i zorientowane na współczesne technologie, jak i osoby starsze, dla których wszystkie te nowinki stają się zbyt trudne do zapamiętania. Poza tym tablica „działa” od razu i bez żadnych przeszkód, natomiast komputery czy telefony komórkowe potrzebują już dostępu do internetu, a także muszą funkcjonować płynnie i bezawaryjnie przez cały czas, bo w przeciwnym razie stają się dla nas zbyteczne.

Poza tym taka tablica na magnesy może stać się doskonałym narzędziem pracy dla osób, które przede wszystkim są wzrokowcami i potrafią planować sobie pewne zadania i obowiązki, widząc je przestrzennie i w jednym miejscu. To wszystko umożliwia oczywiście magnetyczna tablica, na której jednocześnie można powiesić kilka najważniejszych punktów, a nawet je dokładnie posegregować. Jednak o wszelkich możliwych technikach planowania informacji przeczytasz w dalszej części naszego artykułu.

Jak się organizować za pomocą tablicy magnetycznej?
Dla niektórych mogłoby to wydawać się dość oczywiste i banalnie proste, ale wbrew pozorom organizacja własnego dnia, tygodnia czy całego kalendarza na tablicy magnetycznej wymaga określonego toku myślenia i pewnych trików, dzięki którym wszystkie zawarte na niej informacje stają się czytelniejsze i bardziej zrozumiałe dla odbiorcy, a mimo wszystko nie obligują do rozpisywania się i tworzenia rozległych notatek z wyjaśnieniami.

Po pierwsze, trzeba zastanowić się jaki termin planowania będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Jeśli pracujesz dość intensywnie, uczysz się lub studiujesz, powinieneś zdecydowanie przestawić się na planowanie tygodniowe, dzięki czemu można zawrzeć tam wszystkie najpotrzebniejsze informacji nie przeoczając ani jednego dnia. Natomiast, gdy zbliża się jakiś ważny dla Ciebie dzień, jak na przykład konferencja, prezentacja albo też jakakolwiek impreza okolicznościowa, której jesteś organizatorem, powinieneś przerzucić się w takich sytuacjach na plan jednodniowy, który pozwoli zachować Ci wszystkie niezbędne szczegóły.

Po drugie, trzeba zastanowić się nad system oznaczania, który najlepiej sprawdza się na kolorowych kartkach przyczepianych za pomocą magnesów w odpowiednich miejscach. Wówczas kolorystyka może wiele powiedzieć Ci o rodzaju zdarzenia, jego ważności czy poziomu skomplikowania. Każdy w zasadzie indywidualnie ustala własne znaczenia, których później trzymasz się zarówno przy planowaniu dziennym, jak i tygodniowym. Z kolei pisakiem można tworzyć dodatkowe notatki na bieżąco wraz z poprawkami, dzięki czemu będziesz elastycznie dopasowywać się do konkretnych napotkanych przeszkód.

Po trzecie, tablica powinna być powieszona w centralnym miejscu w biurze, pokoju, salonie albo innym pomieszczeniu, aby każdego dnia mógł na nią spoglądać i przypominać sobie o najważniejszych datach, spotkaniach, rzeczach do zrobienia i innych kwestiach koniecznych, o których na pewno nie zapomnisz dzięki magnetycznej tablicy.

Napisz komentarz...