Aranżacja małej łazienki

Aranżacja małej łazienki

Często łazienka jest najmniejszym pomieszczeniem w domu, szczególnie w blokach, wieżowcach i małych domkach jednorodzinnych. Sprawdź, jak zaaranżować przestrzeń, aby była funkcjonalna i jednocześnie atrakcyjna.

Pierwsze wrażenie jest istotne
Na samym początku warto rozplanować przestrzeń w taki sposób, aby pomieszczenie nie wydawało się małe tuż po przekroczeniu progu. Najlepszym sposobem na to jest usytuowanie gładkiej ściany naprzeciwko drzwi np. z wanną lub wielkiego lustra, a pod nią umywalki. Dzięki temu, tuż po wejściu do łazienki, będzie miało się wrażenie większego pomieszczenia. Jeśli chodzi o lustro, dobrze jest zastosować je na całą ścianę. Powiększona optycznie przestrzeń dzięki lustrzanemu odbiciu dotyczy nie tylko łazienki, ale także innych pomieszczeń. Jeśli nie masz pomysłu na rozplanowanie łazienki, możesz skorzystać z porad specjalistów architektów. Brakuje Ci gotówki? Z pomocą przychodzi firma Lendup, która proponuje pożyczki na dogodnych warunkach.

Biel i szkło w okolicy kabiny powiększy przestrzeń
Jeśli w Twojej łazience nie zmieści się wanna, postaw na prysznic z przezroczystą kabiną, dzięki czemu przestrzeń będzie się wydawać większa. Najlepiej, jeśli będzie rozsuwana, aby komfortowo móc z niej korzystać. Istnieją firmy na rynku, które wykonują kabiny prysznicowe pod konkretny wymiar, dlatego jeśli masz nietypową przestrzeń do aranżacji, może okazać się to dobrym pomysłem. Koszt takiej kabiny jest wyższy niż w przypadku zakupu gotowego produktu z sieci sklepów budowlanych. Jeśli Twoje oszczędności na to nie pozwalają, sprawdź ofertę firmy Lendup, która dopasuje pożyczkę do Twoich potrzeb. Aby zaoszczędzić trochę miejsca, możesz także postawić na prysznic bez brodzika. Optycznie przestrzeń powiększysz także stosując płytki połyskujące w odcieniach bieli i jasnego beżu.

Jakie meble sprawdzą się do małej łazienki?
Wybór mebli łazienkowych do małych przestrzeni nie jest prosty. Warto jednak postawić na modele wiszące, lekkie i proste w swojej konstrukcji. Jeśli chcesz wyróżnić wnętrze kolorem, lepiej jest postawić na delikatne dekoracyjne płytki ceramiczne w danym fragmencie łazienki niż na wzorzyste meble. Zrezygnuj z wysokich i szerokich regałów na rzecz stylowej zabudowy np. w kolorze połyskującej bieli. Wykorzystaj także miejsce pod umywalką i zamontuj tam szafkę. Aby zaoszczędzić miejsce, możesz wziąć także pod uwagę szafkę narożną.

Mała łazienka oznacza nudę?
W małych łazienkach najlepiej sprawdzają się kolory jasne, nieprzytłaczające, a wyposażenie minimalistyczne. Nie oznacza to jednak, że pomieszczenie jest nudne i bez wyrazu. Przełam jasne kolory naturalnym drewnem, które jest ponadczasowe. Jeśli chcesz zastosować wzorzyste płytki, lepiej jest położyć jeden pasek dekoracyjny. Co więcej, prostokątne, proste i jasne płytki położone poziomo sprawią, że pomieszczenie będzie szersze. Ponadto, zadbaj o przechowywanie akcesoriów łazienkowych w szafkach lub stylowych koszach. Nadmiar rzeczy na półkach będzie powodował optyczne pomniejszenie przestrzeni. Zastosuj także armaturę wysokiej jakości, najlepiej taką, którą montuje się podtynkowo. Zaoszczędzisz miejsce i zyskasz przestrzeń elegancką oraz minimalistyczną. To droższe rozwiązanie niż w przypadku zwyczajnej baterii pod prysznic, jednak warto pomyśleć o tym już na etapie projektowania wnętrza. Nie masz tyle oszczędności? Warto sprawdzić ofertę Lendup, dzięki której urządził małą łazienkę zgodnie z najnowszymi trendami.

Aranżacja małej łazienki

Napisz komentarz...