Jakie rolety wybrać do małej sypialni?

Jakie rolety wybrać do małej sypialni?

Rolety skutecznie wypychają z naszych mieszkań firanki oraz zasłony. Są dużo wygodniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Jednocześnie nie zajmują tak wiele miejsca, a ich codzienna pielęgnacja jest stosunkowo prosta. Praktycznie w każdym salonie meblowym znajdziemy dziś rolety. Gdańsk, Warszawa czy Wrocław, bez względu na to, gdzie mieszkamy, bez trudu znajdziemy sklep oferujący nam ten produkt.

Zadaniem rolety jest nie tylko zapewnić nam właściwą ochronę przed słońcem, ale też zagwarantować odpowiedni stopień prywatności w pomieszczeniu. Można je zastosować w każdym pomieszczeniu, jednakowo w kuchni, salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Należy jednak dobrać je pod wyposażenie, aranżacje, a przede wszystkim kolor panujący w danym pomieszczeniu oraz jego wielkość. Jeśli rolety mają zostać zainstalowane w małym pokoju, to przede wszystkim nie mogą być zbyt duże, tak aby nie dominować otoczenia i nie przysłaniać całkowicie okna. Małe pomieszczenia mają zazwyczaj też niewielkie otwory okienne, więc pełne zasłonięcie światła nie jest tutaj wskazane. Unikajmy też kolorów, które optycznie pomniejszają nam pomieszczenie. Niewskazane są także kolory zimne. Pokój stanie się wtedy mało przytulny i chłodny. Do kolorów zimnych zaliczamy wszelkie odcienie błękitów, fioletów i zieleni. Jeśli pomieszczenie, w którym chcemy montować rolety, służy nam jako sypialnia, to niezłym pomysłem jest postawienie na ciepłe kolory. Ocieplają wnętrze, dodają mu przytulności i ożywczego charakteru. Niestety niektóre z nich jak choćby czerwień spowodują, że pomieszczenie optycznie wydawać się będzie mniejsze, niż jest w rzeczywistości.

Jeśli szukamy przepisu na unikalność i lubimy eksperymentować, to możemy zdecydować się na dopasowanie rolet na zasadzie kontrastu. Do jasnych ścian dobierzmy rolety w ciemnych, głębokich barwach. W przypadku wzorzystych wnętrz będą z nimi współgrać gładkie rolety i na odwrót. Należy też sprawdzić, jakie jest nasłonecznienie danego pomieszczenia. Jeśli okna są skierowane na północ, wnętrze będzie miało dużo naturalnego światła, dlatego sprawdzą się w nim jasne rolety, które przepuszczają jak najwięcej promieni słonecznych z zewnątrz. Jest to tym ważniejsze, im mniejszy jest otwór okienny. Jeżeli natomiast okna wychodzą na południe, czyli na bardzo nasłonecznioną stronę, wybierz rolety w ciemnych oraz intensywnych odcieniach. W ten sposób skutecznie wyeliminujemy nadmiar światła w pomieszczeniu. W niewielkich pomieszczeniach raczej unikajmy też rolet ze wzorami. Choć taka roleta może stanowić doskonałe uzupełnienie pomieszczenia w stylu prowansalskim lub minimalistycznym, to nie do końca sprawdzi się w tych pokojach, które mają na tyle niewielką powierzchnię, że jasno wyróżniona i wyeksponowana roleta, skupi na sobie za wiele uwagi osób odwiedzających. Wyjątkiem jest sypialnia, w której chcemy z premedytacją stworzyć romantyczny nastrój i zastosować nieco kiczu w tym pozytywnym rozumieniu tego słowa. W takim przypadku sprawdzi się roleta z eleganckiego materiału w kolorze morskiego błękitu lub subtelna roleta w kwiatowy wzór.

Sprawdź również: https://citymeble.com/gdansk/tekstylia-dywany-rolety,282,pl.html

Napisz komentarz...