Ceramika sanitarna Waverley

Ceramika sanitarna Waverley – stylowe retro

Ceramika sanitarna Waverley, nowa propozycja firmy Ideal Standard, to gratka dla wielbicieli stylu retro w wydaniu glamour. Waverley jest ukłonem producenta w stronę początków swojej historii – firma założona została na przełomie XIX i XX wieku, czyli w czasach, do których estetycznie sięga kolekcja (późny styl wiktoriański i edwardiański). Ideal Standard jest więc merytorycznie doskonale przygotowany, aby czerpać inspiracje ze swojej tradycji. Jednocześnie firma, będąc wiodącym producentem na rynku, proponuje nowoczesne rozwiązania użytkowe i technologiczne.
Kolekcja Waverley zachowuje wszystkie elementy wiktoriańskiego i edwardiańskiego stylu: tradycyjny kształt brył, stylizowaną formę ceramicznych elementów, efektowne zdobienia, metalowe przyłącza i mocowania. Stylistycznej autentyczności dodają ceramice rozwiązania takie jak: wysoki system mocowania zbiornika spłukującego (tzw. górnopłuk) z charakterystycznym łańcuszkiem, ceramiczne uchwyty spłukujące, ozdobne metalowe wsporniki podtrzymujące górny zbiornik, chromowane rury odpływowe, podwyższona tylna ścianka umywalki. O te wszystkie detale zadbał wraz z firmą Ideal Standard projektant serii Robin Levien.

W kolekcji Waverley dostępne są następujące elementy:
– ceramiczna umywalka 56 cm w wersji do montażu baterii jedno- i dwuotworowej, z podwyższoną tylną krawędzią, przeznaczona do kompletowania z ceramicznym postumentem
– postument o wymiarach 74×25 cm
– trzy rodzaje misek sedesowych stojących: do kompaktowego montażu z ceramicznym zbiornikiem (stawiany na misce), do montażu wysokiego typu górnopłuk oraz miska do montażu z systemem podtynkowym lub w oddaleniu od miski; wszystkie toalety mają wymiary: wysokość: 40 cm, szerokość całkowita 38 cm, długość 50 cm
– zbiorniki ceramiczne do montażu wysokiego (górnopłuk) oraz kompaktowego
– deski sedesowe: biała oraz mahoniowa
– akcesoria dodatkowe: chromowany dopływ wody i ozdobne wsporniki do górnego zbiornika, metalowo-ceramiczne ozdobne uchwyty spłukujące, łańcuszek do górnopłuka.

Do eleganckich łazienek w starych kamienicach, do stylowych toalet w zabytkowych dworkach i do wystawnych pokojów kąpielowych w wytwornych pałacach – szeroki wybór elementów w serii Waverley umożliwia komfortowe wyposażenie każdej łazienki, która potrzebuje estetyki retro. Bez względu na to, czy jest to duży pokój kąpielowy, rodzinna łazienka, czy niewielka gościnna toaleta ceramika Waverley doda splendoru każdemu wnętrzu.

Więcej informacji: www.idealstandard.pl

Napisz komentarz...