Jak utrzymać porządek w sypialni?

Jak utrzymać porządek w sypialni? 5 sprawdzonych pomysłów

Sypialnia to intymna przestrzeń wypoczynkowa. Trudno jednak o relaks, jeśli panuje w niej rozgardiasz. Co zrobić, aby w sypialni zawsze panował ład i to bez większego wysiłku?

1. Odpowiednie meble do sypialni
Co jest punktem centralnym każdej sypialni? Oczywiście łóżko – to na nim w pierwszej kolejności skupiamy się, wybierając meble do sypialni. Jego wielkość i wygoda to z pewnością najważniejsze cechy, warto jednak przemyśleć kilka dodatkowych kwestii. Jeśli często spędzamy czas w łóżku, czytając czy oglądając telewizję, potrzebujemy odpowiednich szafek nocnych. Z pewnością każdy mól książkowy zna ten obrazek: piętrzące na podłodze książki, a na nich kubek z herbatą. Nie jest to wygodne ani estetyczne rozwiązanie. W uporządkowaniu książek pomoże praktyczna szafka nocna albo coraz bardziej popularna przystawka do łóżka.

2. Przechowywanie bibelotów
Największy bałagan tworzą drobne przedmioty, które nie mają swojego stałego „lokum”. Różnego rodzaje kable od elektroniki, słuchawki, długopisy, notesy, kosmetyki i biżuteria znajdują się na wyposażeniu sypialni, zalegając na szafkach, parapetach, toaletce i półkach. Tymczasem drobne zmiany w przechowywaniu potrafią wprowadzić porządek. W sypialni urządzonej w stylu rustykalnym lub boho świetnie sprawdzą się wiklinowe koszyki lub drewniane pudełka decoupage. Z minimalistycznym stylem komponują się tekturowe pudła z ciekawymi printami. Umiejętnie dobrane nie tylko pozwolą pozbyć się bałaganu, ale też pięknie udekorują wnętrze.

3. Praktyczne gniazdka
Ładowarki do telefonów mają tę ciekawą właściwość, że często nie znajdują sobie miejsca, a gdy są potrzebne, bardzo trudno je znaleźć. Małym, ale wyjątkowo funkcjonalnym gadżetem do sypialni są gniazdka, które oprócz tradycyjnych kontaktów posiadają wejścia USB. W ten sposób na stałe mogą mieć wpięty kabel, estetycznie chwycony specjalnym rzepem. Umieszczone przy szafce nocnej nie będą rzucać się w oczy i raz na zawsze rozwiążą problem z „wędrującą” ładowarką.

4. Miejsce na ubrania
To prawdopodobnie największy generator chaosu w sypialni: ubrania. Porzucone na oparciach foteli i przy łóżku, potrafią sprawić, że sypialnia wydaje się totalnie nieuporządkowana. Problem ten najczęściej pojawia się wtedy, kiedy mamy niewystarczająco dużo miejsca do przechowywania ubrań. Tymczasem nawet w niewielkiej sypialni można zaaranżować praktyczną garderobę. Modułowe meble do sypialni pozwalają na stworzenie pojemnych szaf wnękowych. A przemyślane rozwiązania, takie jak systemy szuflad i drążków w szafach, zapewniają maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Warto też co pewien czas zrobić przegląd swojej garderoby i pozbywać się ubrań, w których nie chodzimy.

5. Funkcjonalna komoda
Meble do sypialni to jednak nie tylko łóżko, szafka nocna czy szafa, ale również komoda. To bardzo praktyczne meble, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Po pierwsze, świetnie sprawdzają się jako miejsce do przechowywania bielizny, a także cennych przedmiotów. Po drugie, w sypialni młodych rodziców komody okazują się nieocenioną pomocą przy dziecku: pozwalają na uporządkowanie jego ubranek i środków pielęgnacyjnych. Dodatkowo wyposażone w ściągany przewijak, są niezbędnym meblem w pierwszych miesiącach życia nowego członka rodziny. Szuflady komody możemy też podzielić na przegródki, dzięki czemu łatwiej utrzymamy w niej porządek.

Napisz komentarz...