styl i meble industrialne

Czym wyróżniają się styl i meble industrialne?

Jeszcze nie tak dawno meble industrialne cieszyły się małą popularnością zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i klientów. Dzisiaj jednak zdobywają coraz większe grono wielbicieli. Dlatego warto ich charakterystyczne cechy.

Kilka słów o stylu i meblach industrialnych
Styl industrialny kojarzony jest często z luksusem, minimalizmem i otwartą przestrzenią. Ma swoje początki w latach 50 ubiegłego wieku. Powstał w czasach recesji w Stanach Zjednoczonych. Wówczas wielu właścicieli zdecydowało się przenieść hale produkcyjne, magazyny i fabryki z Nowego Jorku na obrzeża miasta. Cena wynajmu pustostanów była dużo niższa niż klasycznych mieszkań. To właśnie w nich artyści zakładali swoje pracownie i mieszkali.

Styl industrialny kładzie duży nacisk na przestrzeń. Nie ma tutaj ścianek działowych. Poszczególne pomieszczenia dzielone są za pomocą mebli, stołów, regałów i specjalnych szklano-stalowych ścian. Jeśli istnieje już konieczność postawienia ścianki dzielącej, przedstawia się jej naturalne piękno. Dlatego najczęściej nie zakrywa się jej tynkiem. Bardzo chętnie wykorzystuje się tutaj naturalne i surowe materiały budowlane, takie jak drewno, cegła, stal i beton. Industrialne wnętrza najczęściej są szare. Wyróżniają się stonowanymi barwami, przerywanymi czerwonymi i surowymi cegłami.

Meble industrialne związane są nieodłącznie z czasami recesji w USA. Jednak obecnie są niezwykle modne. Potrafią nadać każdemu wnętrzu wyjątkowy klimat. Są symbolem luksusu. Stanowią wyjątkowy wyraz surowego stylu industrialnego. Wnętrza są niezwykle luksusowe, wyjątkowe i nowoczesne. Możemy śmiało odświeżyć stare, pofabryczne meble. Popularne są również przedmioty wykonane na specjalne zamówienie.

Stoły industrialne
Są jednym z najbardziej rozpoznawalnych mebli industrialnych wśród klientów. Są bardzo ciekawe. Pasują idealnie nawet do zwykłej przestrzeni, która nie została zaprojektowana zgodnie ze stylem industrialnym. Chętnie się je wybiera nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale też kwestie estetyczne. Sprawdzą się idealnie na co dzień. Można przy nich czytać, rozmawiać ze znajomymi lub rodziną, pracować i się uczyć. Stoły industrialne wyróżniają się elegancją, naturalnością i masywnością. Znajdziemy je nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w restauracjach i hotelach.

Meble industrialne do salonu
Salon jest jednym z największych i najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Spędzamy w nim bardzo dużo czasu. Dlatego warto zwrócić uwagę na industrialne meble do salonu. Możemy wybierać spośród ogromnej ilości produktów. W ofercie znajdziemy przede wszystkim:

 • stół industrialny,
 • stoliki do kawy,
 • regały industrialne,
 • kredensy,
 • dębowe konsole,
 • ławy,
 • szafki.

  Oprócz mebli zwróćmy również uwagę na industrialne dodatki. Niezwykle ważnym elementem każdego industrialnego wnętrza jest odpowiednie oświetlenie. Dlatego wybierzmy lampy i żyrandole, które będą nawiązywać do tego stylu. Biorąc pod uwagę ogromny wybór mebli i dodatków, trudno znaleźć dwa takie same wnętrza.

  styl i meble industrialne

  Meble industrialne do kuchni
  W kuchni spędzamy dużo czasu. Przygotowujemy w niej różne posiłki. Dlatego musi być przede wszystkim wygodna i praktyczna. Zwróćmy uwagę na zabudowę kuchenną. Poszukajmy stojących szafek. Umieścimy w nich niezbędne akcesoria i urządzenia kuchenne. Zasłonią odpływ zlewu. Powinniśmy też wybrać wiszące szafki i blat kuchenny. Jeśli chcemy nadać wnętrzu bardziej surowy wygląd, zadbajmy o odpowiednie dodatki. Dobrym rozwiązaniem będą stalowe okucia. Wybierzmy też lampy i żyrandole industrialne. Jeśli mamy więcej miejsca, możemy postawić stół industrialne i krzesła barowe.

  Industrialne dodatki
  Choć styl industrialny jest surowy i minimalistyczny, pamiętajmy o odpowiednich dodatkach. Powinny być nie tylko dekoracyjne, ale też funkcjonalne. Doskonale sprawdzą się tutaj metalowe stoliki, gołe żarówki zwisające z sufitu i ogromne, okrągłe zegary na ścianę. Możemy również wybrać tradycyjne lampy kreślarskie, klasyczną maszynę do pisania lub gramofon. Ponadto do takiego wnętrza pasuje maszyna do szycia i inne przedmioty, nawiązującej do minionej epoki. Ozdobią wspaniale każde wnętrze.

 • Napisz komentarz...