Narożnik - centrum domowego dowodzenia

Wygodna, a jednocześnie dobrze wyglądająca wizualnie kanapa jest najważniejszym elementem meblowym w każdym domu. Idealne jej dobranie gwarantuje komfort rodzinnych spotkań, relaksu, odpoczynku, zabawy. Jest także wygodnym miejscem do pracy, snucia planów na przyszłość – jednym słowem stanowi doskonałe centrum dowodzenia w domowym zaciszu.

Narożnik a miejsce jego ustawienia
Zazwyczaj narożniki ustawiane są w rogu pomieszczenia, by jak najbardziej wykorzystać powierzchnię w pokoju. Jak jego nazwa wskazuje – narożnik idealnie dopasowuje się do rogu stykających się ścian. Jednak tak wcale nie musi być – postawienie jej na środku pokoju, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie gdy chcemy z niej podziwiać całe pomieszczenie. W przypadku połączonej kuchni z salonem narożnik stanowi pewnego rodzaju granicę pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem. Sofa przy kuchni jest doskonałym pomysłem, gdy chcemy mieć stały kontakt z osobą gotującą – bo przecież życie domowe głównie toczy się wokół kuchni, jedzenia, smakowania i gotowania. Cieszenie się z tego wspólnie, gdy partner lub partnerka odpoczywa na kanapie, jest niezwykle cenną, rodzinną wartością.

Narożnik – jak go dobrze dobrać?
Przed doborem odpowiedniego narożnika należy najpierw zastanowić się nad tym gdzie go umieścić, dopiero potem, z jakiego materiału powinien być wykonany. Oczywiście te przy kuchni powinny być wykonane z ciemniejszego, bardziej odpornego na brudzenie materiału. Wybór tkaniny i koloru jest także ważny, gdy posiadamy małe dzieci, czy też zwierzęta domowe. Każdemu z nas zależy przecież na tym, by jak najdłużej cieszyć się czystą, jak najlepiej wyglądającą kanapą. Następnie warto wiedzieć, jakiego stylu narożnika poszukujemy – czy ma być on bardziej stylowy, nowoczesny, czy też bardzo klasyczny przy czym również niezwykle komfortowy. Ten ostatni rodzaj jest najczęściej wybierany ze względu na to, że jest to szczególne miejsce odpoczynku w domu. Ostatnio modnymi narożnikami stały się te pikowane, z dużą ilością fantazyjnych poduszek, co pozytywnie wpływa na wygodę oraz wygląd mebla.

Narożnik w sytuacjach awaryjnych
Wiele osób decyduje się na narożnik w swoim salonie nie tylko ze względu na większą powierzchnię leżenia, która pozwala na odpoczynek z wyciągniętymi nogami dwóch osób, ale także z powodu funkcji dodatkowego posłania. Sofa narożna rozkładana z funkcją spania niezwykle ułatwia nie tylko codzienną egzystencję, ale także sytuacje awaryjne, gdy chcemy ugościć znajomych na noc, bądź ktoś złoży wam niespodziewaną wizytę. Spanie na narożniku w niczym nie różni się od spania na wygodnym łóżku – materace w nich są niesamowicie komfortowe, a łączenia niewyczuwalne. Wystarczy tylko rozłożyć narożnik i cieszyć się z możliwości dodatkowego posłania w domu.

Napisz komentarz...