Wzmocnij grunt za pomocą zagęszczarek

Wzmocnij grunt za pomocą zagęszczarek

Najlepszym sposobem na wzmocnienie gruntu jest mechaniczne zagęszczanie. W takim celu potrzebny jest mocny sprzęt wysokiej jakości. Firma Husqvarna Construction dostarcza szeroki asortyment maszyn, które są wydajne i pozwalają na szybkie i efektywne wykonanie pracy.

Dlaczego zagęszczanie gruntu jest tak ważne? Ponieważ podczas tego procesu cząsteczki gruntu zbliżają się do siebie, co powoduje, że powietrze i woda wypierane są z porów. Dzięki temu zwiększa się stabilność i nośność zagęszczanego gruntu. Żeby wykonać taką pracę należy wyposażyć się w wysokiej jakości sprzęt, który jest dedykowany do danej pracy.

– W ofercie firmy Husqvarna Construction można znaleźć szeroki asortyment zagęszczarek, które są dostosowane do różnych potrzeb. Na przykład zagęszczania gruntów spoistych, takich jak glina i ił stworzone zostały ubijaki linii LT. Są szybkie, ergonomiczne i zapewniają głębokie zagęszczanie, dzięki czemu wykonają pracą na najwyższym poziomie. Posiadamy także całą serię zagęszczarek płytowych – LF, która została opracowana do mniejszych i lżejszych prac, takich jak podjazdy czy ścieżki. Wszystkie zagęszczarki LF są fabrycznie przygotowane do montażu płyt poliuretanowych w celu ochrony kostki brukowej przed jej pękaniem podczas procesu zagęszczania, ale i samej maszyny. Mają zdejmowany zbiornik na wodę (w niektórych modelach aż 13 litrów) z bezpieczną nasadką do szybkiego i łatwego napełniania. Wszystkie nasze zagęszczarki mają jedną wspólną cechę – zapewniają pracę bez zbędnych przestojów – mówi Artur Reim, ekspert firmy Husqvarna Construction.

Zagęszczarki jednokierunkowe firmy Husqvarna wyposażone są w standardzie w uchwyt redukujący wibracje, minimalizujący ich wpływ na ramiona i dłonie operatora. Maszyny podczas pracy nie pozostawiają żadnych śladów na gorącej masie bitumicznej, a do jej zraszania używać można wody dostępnej na placu budowy. Podkreślanie zalet zagęszczarek jednokierunkowych przy robotach asfaltowych nie oznacza, że maszyny te gorzej radzą sobie z gruntami spoistymi. Wprost przeciwnie: świetnie sprawdzą się podczas zagęszczania cienkich i średniej grubości warstw gruntu, podnosząc jakość zagęszczania na każdym placu budowy m.in. dzięki swej szybkości i wydajności, ergonomii, bezobsługowym wibratorom.

Na szczególną uwagę zasługuje unikalna maszyna, której odpowiednika próżno szukać w ofercie dostępnej na rynku. Mowa o zagęszczarce jednokierunkowej z okrągłą płytą denną. To model LX90, który parametrami zagęszczania plasuje się pomiędzy tradycyjnymi zagęszczarkami jednokierunkowymi a ubijakami. Świetnie sprawdza się podczas zagęszczania wokół przeszkód terenowych (słupów, pali, studzienek), oferując nad wyraz wygodną i bezpieczną pracę.

Wybierz zagęszczarkę do swoich potrzeb:
Husqvarna LF 80 L
Ten model jest wyjątkowo szybki i należy również do najmocniejszych maszyn na rynku o wadze poniżej 100 kg. Idealnie nadaje się do zagęszczania cienkich lub średnich warstw gleby ziarnistej. Posiada unikatowy uchwyt, który obniża poziomy drgań poniżej 2/ms2, co pozwala na długą i wydajną pracę oraz chroni operatora przed szkodliwymi poziomami wibracji. Specjalny kształt płyty i zoptymalizowana prędkość umożliwiają szybkie i łatwe zagęszczanie o wysokiej wydajności.

Husqvarna LF 60 LAT
Model ten został opracowany z myślą o zagęszczaniu asfaltu i gruntu. Jest idealnym rozwiązaniem do prac naprawczych i konserwacyjnych takich jak prace na podjazdach czy parkingach. Spory korek skracający czas napełniania zbiornika na wodę oraz system dystrybucji wody są rozwiązaniami zapewniającymi wysoką efektywność pracy. LF60 posiada opatentowany uchwyt, który obniża poziomy drgań poniżej 2 m/s², co pozwala na długą i wydajną pracę bez zmęczenia.

Husqvarna LF 60 LAT

www.husqvarna.pl

Napisz komentarz...