Urozmaicenie wnętrza za sprawą nowoczesnych schodów

Urozmaicenie wnętrza za sprawą nowoczesnych schodów

Trudno jest w jakikolwiek sposób kwestionować klasykę. W końcu trudno jest kłócić się z czymś uznawanym za ponadczasowe. To samo tyczy się zresztą schodów, ponieważ kto nie lubuje się w tych drewnianych, wypełnionych po brzegi urokiem? Jednakże ciągłe tkwienie w konserwatywnych poglądach również nie jest rozwiązaniem, dlatego w tym artykule przyjrzymy się nowoczesnym schodom!

Wyjaśnienie terminu
Aby najprościej ująć definicję „nowoczesnych schodów” wystarczy następujące stwierdzenie: mowa o tych odstających od klasyki. Do ich grona z pewnością będą należeć wspornikowe, przypominające wyrastające ze ściany elementy służące do wchodzenia i schodzenia. Bardziej dociekliwe osoby będą głowić się nad tym, w jaki sposób je zaprojektowano, przy czym odpowiedź jest prosta. Wykorzystano bowiem wsporniki przymocowane do belki, którą wbudowano w ścianę. Za sprawą jej stabilności nie trzeba się obawiać, że całość zawali się pod ciężarem domowników. Nie bez znaczenia są też walory wizualne tych schodów (szczególnie w połączeniu z balustradami).

Nowoczesne schody zabiegowe Nice 4
Nowoczesne schody zabiegowe Nice 4
A może by tak nietypowe schody
Kolejną metodą pozwalającą na efektywne unowocześnienie przestrzeni mieszkalnej jest sięgnięcie po schody rzadko (a właściwie prawie wcale) wykorzystywane. Mowa tu o tych kręconych czy będących połączeniem wielu materiałów. Wystarczy sobie wyobrazić efekt zaskoczenia na twarzach gości, którzy pierwszy raz odwiedziliby nas po remoncie, a ich wzrok spotkałby się właśnie z nowymi schodami. Docenią oni z pewnością finezję, z jaką zostały one wykonane, my z kolei będziemy radować się tym, że po instalacji nie zajmują one wcale aż tak dużo miejsca.

Z kolei schody „materiałowe” są ciekawym rozwiązaniem, gdy zdecydujemy się je wdrożyć do przestrzeni utrzymanej w minimalistycznych tonacjach. W myśl zasady kontrastu, ich barokowość sprawi, że będą one elementem wyróżniającym się w całej aranżacji.

Istnieją również modele z zainstalowanym akwarium (sic!), biblioteczką czy wykorzystujące palety w charakterze wsporników. Ludzka wyobraźnia nie zna granic, ale nie należy z tym w żaden sposób walczyć. Lepiej zastanowić się, czy aby tak nieortodoksyjne rozwiązanie czasem nie byłoby idealne w naszym domostwie.

Podsumowanie
Osoby chcące nadać swojemu mieszkaniu zupełnie innego sznytu, zdecydowanie powinny zastanowić się nad nowoczesnymi schodami. Zwłaszcza że łączą one aspekt pragmatyczny z estetycznym.

Napisz komentarz...