Jak wybrać nowoczesne meble do salonu?

Jak wybrać nowoczesne meble do salonu?

Trendy wnętrzarskie od kilku sezonów stawiają na różnorodność, co pozwala na indywidualizm w urządzaniu salonu. Można powiedzieć, że wnętrze jak z katalogu jest projektowym foux pas. Im wnętrze bardziej odzwierciedlające charakter i codzienność domowników, tym bardziej trendy.

Nowoczesne narożniki z funkcją spania

Nowoczesne narożniki stworzone do jak najlepszego wykorzystania nowoczesnych przestrzeni życiowych, albo jako mebel, który podzieli duży salon na strefy. Nowoczesne narożniki do spania codziennego muszą posiadać elementy, które tworzą wygodne siedzisko, które spełni swoje zadanie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Nowoczesny narożnik rozkładany z otwieraną pufą
Ten nowoczesny narożnik został wyposażony w funkcję spania. Jednak tworzenie materaca do spania nie następuje poprzez wyciągnięcie szuflady lub rozłożenie siedziska. W tym nowoczesnym modelu tworzysz łóżko poprzez dostawienie pufy otwieranej. W ten sposób z narożnika i pufy tworzysz łóżko o powierzchni spania 202 x 133 cm.

Pufa otwierana to także idealny schowek na pościel lub drobiazgi, które zawsze chcesz mieć pod ręką w salonie. Do pojemnika schowasz koce, poduszki lub rzeczy sezonowe. Lekka i poręczna pufa to także dodatkowe miejsce do siedzenia, które ustawisz w dowolnym miejscu w salonie.

Nowoczesny narożnik z funkcją spania modułowy

Nowoczesny narożnik z funkcją spania modułowy

Modułowy narożnik daje szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o zmianę aranżacji salonu. Konfiguracja modułów pozwala stworzyć narożnik w kształcie litery U lub L, jednak możesz stworzyć z niego również kanapę.

Segmenty, które tworzą meble wypoczynkowe modułowe to łatwa i praktyczna konfiguracja. Jeśli lubisz zmieniać aranżację salonu, nie musisz pozbywać się kanapy narożnej, wystarczy zmienić moduł lub dodać segment, by dopasować go do danego układu mebli w salonie.

Modny narożnik wyróżnia prosta forma i budowa modułowa, a siedzisko powinno być oparte na sprężynie falistej i elastycznej piance. To gwarancja sprężystości i trwałości na lata. Dużym plusem jest tkanina łatwo czyszcząca, którą w procesie produkcji zaimpregnowano, by nie wchłaniała kurzu i rozlanych płynów np. kawy, czy soku.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii produkcji tkanina, zyskujemy czyste i pozbawione plam meble wypoczynkowe. W niepamięć odchodzą koce i narzuty na kanapy, by uniknąć plam.

Narożnik modułowy Gabon

Nowoczesne meblościanki do salonu

Trendy wnętrzarskie dają nam dużo swobody w urządzaniu salonu, czy pokoju dziennego. Nie musimy trzymać się sztywnych ram, a indywidualizm jest bardziej pożądany niż salon przypominający ten z katalogów.

Nowoczesne meblościanki na wysoki połysk
Od lat cieszą się popularnością meblościanki na wysoki połysk. Dużym hitem okazały się szczególnie fronty w bieli i w połysku. Dalej stawiamy na te rozwiązania, a doceniają je przede wszystkim posiadacze niewielkich przestrzeni. Biel w połysku to podwójny sposób na rozjaśnienie i powiększenie salonu. Subtelnie odbija światło i optycznie powiększa pomieszczenie. Salony zwrócone w kierunku północnym z mniejszym dostępem do światła dziennego, zyskają na jasności.

Nowoczesne meble do salonu na nóżkach
Po latach ciężkich i masywnych meblościanek, które zabudowywały ścianę w salonie od podłogi do sufitu, zastąpiliśmy je komodami, szafkami i witrynami na nóżkach. Jednak i tutaj mamy szeroki wybór. Nie musimy decydować się na nowoczesne meble na drewnianych nóżkach, ponieważ miłośnicy industrialnych wnętrz mogą wybrać te na nóżkach metalowych.

Jedna i druga strategia pozwala uzyskać efekt lekkości i przestronności w salonie, ponieważ meble nie przytłaczają swoją formą. Takie rozwiązanie to także idealny sposób na utrzymanie czystości w salonie, ponieważ mamy ułatwiony dostęp do mycia podłogi pod meblami.

Pod meble na nóżkach dostanie się popularny w ostatnim czasie automatyczny odkurzacz, który samoczynnie odkurza, a nawet myje podłogę.

Napisz komentarz...