Ogrodowe przyjemności

Ogrodowe przyjemności, czyli co zrobić, by twój ogród stał się oazą

Ogrodowe przyjemności to coś, czemu oddajemy się chętnie i często. A jeśli nie mamy własnego ogrodu, lubimy uciekać za miasto, odpoczywać z dala od zgiełku i zapachu spalin. Grille, drzemki na kocu, pielenie grządek i kwiatów – każdy ma swoją ulubioną ogrodową przyjemność. Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz urozmaicić swój ogród, by odpoczywało ci się niebiańsko. Gotowy na lato?

Zadbaj o projekt
Bez względu na to, czy kochasz ład i harmonię, czy twoją drugą naturą jest chaos, ogród, który urządzony jest bez pomysłu, nie ukoi twoich nerwów. Warto zadbać o aranżację naszej przestrzeni, nawet jeśli zamiast ogrodu mamy balkon. Nie musisz wydawać wielkich pieniędzy, wystarczy, że posadzisz kilka krzewów, zorganizujesz przestrzeń do wspólnego biesiadowania czy postawisz uroczego krasnala. Na balkonie posadź kwiaty w donicach, zadbaj o dobór odpowiednich mebli ogrodowych, pasujących do twoich wnętrz. Jeśli nie masz pomysłu, zainspiruj się gotowymi projektami. Kiedy stworzysz swój niepowtarzalny klimat, zaprocentuje to znacząco.

Postaw na naturę
Bliskość z naturą niesie dla nas ogromne korzyści i wiadomo to nie od dziś. Dlatego postaw na naturę! Jeśli lubisz pracować z roślinnością, możesz okwiecić swoją przestrzeń, dzięki czemu zawsze będziesz czuł zniewalający zapach. Postaw w ogrodzie ul. Jest to coraz bardziej popularne i z wielką korzyścią dla środowiska, a dodatkowo może przerodzić się w twoją pasję. Sąsiedztwo naszych małych sprzymierzeńców przyniesie ci ukojenie i słodką nagrodę.

Stwórz własny kąt
Miejsce, w którym będziesz mógł poczytać książkę w cieniu drzewa, czy uciąć sobie krótką drzemkę. Pomocnym do tego będzie na przykład hamak ogrodowy. Możesz nabyć go niewielkim kosztem, by cieszyć się ciepłymi dniami i pozwolić sobie na odrobinę lenistwa. Dobrym rozwiązaniem jest jednoosobowy hamak ogrodowy Paradise, który możesz rozłożyć wszędzie i który stanowić będzie ozdobę całego ogrodu.

Hamak ogrodowy
Hamak ogrodowy Paradise Źródło: DAJAR

Nie zapomnij o miejscu dla wszystkich
W ogrodzie warto zorganizować przestrzeń na spotkania, gdzie ugościsz bliskich na grillu. Możesz zainwestować w stworzenie altany, co sprawdza się w momencie nagłego pogorszenia pogody, ale dobrym pomysłem jest także wykorzystanie parasola ogrodowego. Parasol ochroni przed słońcem, jednocześnie stworzy przestrzeń spotkania, idealnie sprawdzi się na tarasie, a nawet na wyjeździe.

Jeżeli masz taras, nie zmarnuj okazji, by świetnie go urządzić! Meble ogrodowe będą w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Na rynku jest szeroki wybór – od drewnianych po plastikowe, metalowe czy z rattanu i technorattanu. Możesz zdecydować się na styl nowoczesny, elegancki czy rustykalny.

Jeśli masz dzieci, albo chcesz poczuć się jak jedno, postaw w ogrodzie trampolinę. Znajdziesz model, który odpowiadać będzie twoim potrzebom i możliwościom. Dobra zabawa gwarantowana!

Miejsce dl wszystkich
Źródło: DAJAR

Ogród może być oazą i miejscem, w którym spędzamy czas w słoneczne niedziele, więc zadbaj o tę przestrzeń. Stwórz swój własny raj, nie bój się nietypowych rozwiązań, słuchaj potrzeb twoich i twojej rodziny.

Napisz komentarz...