Rolety rzymskie do kuchni

Rolety rzymskie do kuchni: 5 powodów, dla których warto je kupić zamiast firan

Rolety rzymskie przywodzą nam na myśl kolorowe, włoskie kamieniczki z klimatycznymi roletami, przysłaniającymi okna. Jak sprawdzają się rolety rzymskie do kuchni i czy warto je kupić zamiast zasłon lub firan?

1. Jak wygląda roleta rzymska?

Rolety rzymskie to inaczej zasłonki, wykonane z materiału, który podnosi się dzięki mechanizmowi złożonemu z linek lub łańcuszków. Można je zamontować bezpośrednio na ramie okna, ale też na karniszu rurowym, na ścianie, a nawet suficie! Po podniesieniu, rolety formują się w lambrekin, po opuszczeniu stają się gładkie i równe.

Wiele dostępnych w sprzedaży modeli, jest wykonanych z wysokogatunkowej tkaniny, która sprawdza się w wielu różnorodnych aranżacjach i wygląda niezwykle elegancko.

2. Rolety rzymskie do kuchni: 5 powodów, dla których warto je mieć

W poszukiwaniu firan i zasłon, kierujemy się ich funkcjonalnością i względami estetycznymi. Podobnie jest z roletami rzymskimi. Czy są one godną alternatywą dla zasłon i firanek? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

1. Walory estetyczne: tym, co najbardziej przyciąga do rolet rzymskich, jest oczywiście ich piękno. Rolety rzymskie do kuchni stanowią oryginalny i modny element wystroju. Dobrze dobrane rolety mogą nadać charakter każdemu pomieszczeniu. Można je dopasować do niemal każdego rodzaju wnętrza.
2. Możliwość montażu w oknach na niewielkiej powierzchni ścian, czyli tam, gdzie dla firan i zasłon jest zbyt mało przestrzeni
3. Rolety rzymskie na miarę: możliwość uszycia modelu idealnie dopasowanego do okna. Możemy wybrać również tkaninę i sposób uszycia!
4. Duża funkcjonalność: rolety rzymskie świetnie sprawdzają się, przyciemniając pomieszczenie, jeśli są wykonane z grubo tkanych materiałów.
5. Prostota montażu i łatwość czyszczenia: sposób czyszczenia należy oczywiście dopasować do tkaniny, ale ściąganie i zakładanie rolet jest mniej wymagające, niż wieszanie zasłon czy firan.

3. Czy rolety rzymskie mają jakieś wady?

Warto pamiętać, że – decydując się na zakup rolet rzymskich – lepiej wybrać jedną, o odpowiednio dużej powierzchni, niż dwie mniejsze. W przypadku rolet rzymskich na miarę, odpowiedni pomiar na pewno pomoże uniknąć ewentualnych problemów z otwieraniem i zamykaniem okna. Czy przy zakupie rolet jest jeszcze coś, czym trzeba się martwić?

  • rolety rzymskie są stosunkowo sporym wydatkiem, w odniesieniu np. do zasłon. Mechanizm łańcuszkowy to duży koszt, tak samo jak szycie na miarę z tkaniny wysokiej jakości.
  • otwieranie okna, w którym znajduje się roleta, wymaga pozostawienia wolnej przestrzeni (ok. 30 cm).
  • roleta wykonana z tkaniny podatnej na zgniecenia, będzie się prezentować nieestetycznie i może zepsuć efekt otrzymany dzięki nawet najpiękniejszym wzorom i kolorom.

Czy – mimo wad – warto postawić na rolety rzymskie do kuchni lub innych pomieszczeń? Na pewno tak, jeśli zależy nam na nowoczesnym, oryginalnym, eleganckim oraz stylowym dekorowaniu okna. Rosnąca popularność rolet rzymskich świadczy o tym, że sprawdzają się nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale też praktyczne.

Jeśli szukasz funkcjonalnej dekoracji dla twojego domu, rolety rzymskie są interesującym i niesztampowym rozwiązaniem, które wkomponuje się do niemal każdego rodzaju wnętrza.

Napisz komentarz...