Lampy industrialne

Najlepsze oświetlenie do industrialnych wnętrz

Mieszkania wykończone w stylu industrialnym cechują się surową formą oraz występowaniem wielu gadżetów z dawnych lat. Wybierają je osoby, które nie boją się wyzwań i nawet w tak trudnym miejscu, są w stanie stworzyć domowy klimat przy ograniczeniu kosztów.

Pofabryczne mieszkania już od kilku lat są jednym z największych trendów w naszym kraju. Wiele osób decyduje się na urządzenie pomieszczeń w surowym, przemysłowym klimacie, jednak przy zachowaniu zdrowego rozsądku. O ile w przypadku wyboru stylowych, a zarazem praktycznych mebli nie powinno być większego problemu, tak w niektórych lokalizacjach dostęp do światła dziennego może być znacznie ograniczony. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko skupić się na dobraniu lamp oraz żarówek tak, by wpasowały się one w utworzony już klimat.

Lampa industrialna Czym kierować się podczas wyboru?
Styl loftowy to przede wszystkim surowa i prosta forma, którą utrzymuje się przy wykorzystaniu konkretnych materiałów. W przypadku oświetlenia najczęściej jest to metal i szkło, stanowiące podstawy podczas tworzenia lamp o tradycyjnym wyglądzie. Właśnie poprzez dobór materiałów można wprowadzić nieco przemysłowego charakteru do tychże zakładając oczywiście, iż zostały one wykonane z typową dla dawnych fabryk funkcjonalnością i minimalizmem. Niektóre modele, ze względu na swój prosty wygląd przedstawiony powyżej mogą uchodzić za „przereklamowane” bądź „banalne”, jednak to właśnie ta prostota jest wyznacznikiem tego stylu i jego podstawą. Nawet kabel z żarówką może stanowić świetną inspirację oraz idealne dopełnienie pomieszczenia – wystarczy odrobina wyobraźni i inwencji twórczej, by choćby tak prosty dodatek zmienił aranżację nie do poznania.

Nie można również zapomnieć o kolorystyce, wśród której króluje miedź, czerń i biel, co na tle kamiennych ścian oraz betonowych podłóg prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Jeden kolor nie zawsze okazuje się wystarczający, dlatego na rynku dostępne są również modele łączące w sobie kilka ciekawych rozwiązań, które na pewno pobudzą każde wnętrze.

Lampy stojące czy wiszące?
Należy pamiętać, że oświetlenie poza swoim wyglądem, ma być przede wszystkim funkcjonalne – dlatego warto rozważyć kilka źródeł światła, które sprawdzą się w różnych porach dnia oraz wyeksponują konkretną część pomieszczenia. W pokoju dziennym dobrze jest umieścić zarówno lampy stojące, jak i wiszące – przede wszystkim ze względu na to, iż jest to pomieszczenie, w którym spędza się najwięcej wolnego czasu. Minimalistyczne wiszące kinkiety wykonane z metalowych elementów, również stanowią świetną dekorację – w zimowe wieczory na pewno sprawdzą się podczas doświetlania dużej przestrzeni, jaką charakteryzują się lofty. Niewielka lampa stojąca może za to znaleźć swoje miejsce w kąciku do czytania, gdzie mocne oświetlenie nie jest koniecznością. Należy jednak pamiętać, że decydując się na kilka źródeł światła, nadal trzeba zachować spójność podczas wyboru. Najlepiej zdecydować się na produkty pochodzące od jednego producenta, który zagwarantuje skompletowanie oświetlenia w tym samym stylu.

Wybierz lampę, o jakiej marzysz
Styl industrialny już na stałe zagościł w naszych mieszkaniach, dlatego znalezienie sklepów posiadających w ofercie oświetlenie loftowe nie powinno stanowić większego problemu. Wybór aktualnie jest tak duży, że można łatwo skomponować oświetlenie do każdego pomieszczenia, co pomoże utrzymać spójność wystroju i zapewni wyjątkowy charakter. Aby mieć gwarancję, że cena jest adekwatna do jakości wykonania, warto sprawdzić producentów cieszących się dobrą renomą na rynku. Wśród nich przodownikiem jest firma Mandallin, która samodzielnie projektuje i wykonuje wszystko, co znajduje się w ich ofercie. Jest to o tyle interesujące, że nie można otrzymać dwóch dokładnie takich samych egzemplarzy, dzięki czemu wnętrza nabierają indywidualizmu. Asortyment tej firmy jest na tyle szeroki, że pozwoli każdemu znaleźć wymarzoną lampę z charakterem, która oświetli wszystko to, co w loftowych wnętrzach jest wyjątkowe.

Napisz komentarz...