Styl glamour

Styl glamour ma wiele odmian, ale w każdej liczą się luksusowe dekoracje

Styl glamour nie jest łatwy do zdefiniowania. Wnętrza glamour mogą przybierać różne oblicza. Tym, co je łączy, są luksusowe dodatki dodające pomieszczeniom splendoru.

Klasyczny glamour – kolory i dodatki
Styl glamour wywodzi się wprost z pałacowych i zamkowych komnat. Jest synonimem przepychu i luksusu. We wnętrzach w stylu glamour nie ma miejsca na skromność i zahamowania. Im bardziej bogato, tym lepiej.

Klasyczny glamour to ciemne kolory ścian – czekoladowy brąz, fiolet, szmaragdowa i butelkowa zieleń, ciężkie drewniane, na ogół dwuskrzydłowe drzwi, masywne i bogato zdobione meble z surowego drewna.

Dopełnieniem stylu glamour są kryształowe żyrandole, które nie tylko oświetlają wnętrze, ale też rozpraszają światło, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się lśnić własnym blaskiem. Kryształowe żyrandole doskonale sprawdzają się w tych wnętrzach, których okna wychodzą na południe i wschód. Dzięki temu mogą odbijać światło słoneczne.

Klasyczny glamour to także lustra w grubych, ciężkich, obowiązkowo złoconych ramach.

Styl glamour 1

Styl glamour 2

Nowoczesny glamour – lekkość i blask
Klasyczny glamour gościł przede wszystkim w dużych wnętrzach – gdzie ciemne ściany, ciężkie meble i grube zasłony nie były przytłaczające. Dziś, w dobie nowoczesnej architektury, która preferuje pomieszczenia o mniejszej powierzchni, glamour mocno ewoluował, przybierając znacznie lżejszą formę. Ściany już nie są ciemne, ale jasne – białe, écru lub pastelowe. Meble także nie są duże i ciężkie, bo w małych pomieszczeniach byłoby to przytłaczające. Zamiast tego pojawiły się lekkie, finezyjne komody, oszklone etażerki, stoły ze szklanymi blatami. Drewniane i metalowe wykończenia mają przywodzić na myśl klasyczną elegancję i wszechobecny przepych, stąd dużo zdobień w kolorze złota i szklanych – jednoznacznie kojarzących się z brylantami. Tym, co się nie zmieniło, jest forma oświetlenia. W nowoczesnych salonach glamour także królują kryształowe żyrandole i takież kinkiety oraz lampy stojące.

Klasyczny glamour 3

Luksusowe dekoracje w stylu glamour
Styl glamour uwielbia dekoracyjne dodatki. Tu można pozwolić sobie na prawdziwie bogatą kolekcję luksusowych ozdób do domu. Powinny lśnić i odbijać światło, zarówno to naturalne, jak i sztuczne. Mile widziane są wszelkie błyszczące patery, małe i duże lustra w złoconych i srebrzonych ramach, złocone świeczniki, lampiony i latarenki.

Luksusowe dekoracje w stylu glamour

Oprócz dekoracji mających zastosowanie praktyczne warto zwrócić uwagę też na takie, które ustawia się wyłącznie po to, by ładnie wyglądały. Doskonale sprawdzą się wszelkie dekoracje w kolorze polerowanego srebra, począwszy od owoców, poprzez ptaki (np. bażant z MyHoneyHome.pl, zwierzęta czy figurki przedstawiające aniołki.

w stylu glamour

Warto też zadbać o odpowiednią oprawę okna. W stylu glamour doskonale sprawdzają się welurowe zasłony z delikatnym połyskiem oraz ażurowe firanki, które ładnie lśnią w słońcu. Okno w stylu glamour zasługuje na dekoracyjny lambrekin oraz efektowne upięcie firan i zasłon. Tu w ruch mają prawo iść chwosty i taśmy dekoracyjne. Jeśli zasłony będą wisiały luźno, obowiązkowo powinny być marszczone. We wnętrzach, w których zasłony nie są zasłaniane na noc, można powiesić długie, których końce efektownie układają się na podłodze.

Styl glamour - fotel

Styl glamour - fotel

Styl glamour - fotel

Napisz komentarz...