Sucha zabudowa

Sucha zabudowa – dlaczego warto ją rozważyć przy budowaniu domu?

W nowoczesnej architekturze coraz częściej wykorzystuje się suchą zabudowę – zarówno przy projektach komercyjnych, jak i tych skierowanych do rodzin. Stosowanie płyt gipsowo-kartonowych zastąpiło tynk i cegły jako podstawowe materiały budowlane. Sucha zabudowa ma wiele plusów, które w nowych domach są niezwykle ważne.

Sucha zabudowa – czym jest?
Pojęcie suchej zabudowy powszechnie dotyczy korzystania w budownictwie płyt gipsowo karotowanych. Jednak można poszerzyć to pojęcie i określić je jako system pozwalający na montaż elementów zabudowy bez użycia mokrej zaprawy. W praktyce to nie tylko płyty g-k, ale również profile stalowe, gips czy elementy mocujące. Poznaj zalety stosowania suchej zabudowy!

Szybkie remonty i naprawy
Za pomocą suchej zabudowy – płyt g-k, można szybko i sprawnie tworzyć takie elementy jak na przykład ścianki działowe, obudowy kominków, podwieszane sufity i wiele, wiele innych. Wykonanie prac budowalno-remontowych wykorzystując tę technologię jest nie tylko szybkie, ale również wydajne. Dodatkowo zburzenie ściany, która została postawiona w systemie suchej zabudowy nie wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu i nie generuje takiej ilości gruzu, jak ma to miejsce przy zabudowie z tradycyjnych materiałów, na przykład cegła.

Wydajność energetyczna
Systemy suchej zabudowy spełniają wymogi odnośnie norm stawianych budownictwu mieszkaniowemu, bardzo często przewyższając parametry osiągane przez tradycyjne technologie murowane.

Płyty gipsowo-kartonowe z odpowiednim wypełnieniem to doskonały izolator akustyczny i cieplny, dzięki któremu rachunki za ogrzewanie domu zostaną znaczenie mniejsze. Ciepło jest zatrzymywane podczas chłodniejszych miesięcy, a z kolei latem nie dochodzi do nadmiernego nagrzania ścian. Pozwala to cieszyć się optymalną temperaturą w budynku przez cały rok.

Więcej o zaletach i zastosowaniu suchej zabudowy można przeczytać na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/sucha-zabudowa/sucha-zabudowa-w-budownictwie-wielomieszkaniowym?fbclid=IwAR0WL47b6GaJIdRgBLwuMV2vdSAI8lLaTXlhByi6FW6r15qvddIafUH9jlU.

Napisz komentarz...