Zabawa kolorami we wnętrzu

Wiosna to czas odradzania się przyrody, rozkwitania i przemian. To także czas kiedy najchętniej podejmujemy się projektów związanych ze zmianą aranżacji i wystroju. Większości z nas wiosna kojarzy się z powrotem barw po długiej zimie. Coraz chętniej są one wykorzystywane także we wnętrzach. Projektanci marki Villeroy & Boch proponują w tym sezonie zaskakujące połączenia kolorów ziemi z intensywnymi wiosennymi akcentami, które mogą być jednym z najgorętszych trendów nadchodzących miesięcy.

Zabawa kolorem to najprostszy sposób na ożywienie wnętrza. Nie każdy jednak chce od razu decydować się na fluorescencyjny pomarańcz czy intensywną zieleń. W takiej sytuacji warto zdać się na bardziej stonowane barwy ziemi lub zacząć od wprowadzenia do mieszkania drobnych akcentów kolorystycznych. Doskonale sprawdzi się tu niewielka doniczka, kilka poduszek lub pięć małych płytek na podłodze w łazience. Dzięki temu będziemy mieli szansę sprawdzić, czy dobrze czujemy się w otoczeniu barw innych niż biel i szarości.

Klasyka w nowej odsłonie – kolekcja Metro Flair
Kolekcja Metro Flair Villeroy & Boch inspirowana jest stacjami paryskiego metra, wybudowanymi na początku XX wieku. Lśniące, białe płytki miały odbijać słabe światło elektrycznych lamp i rozjaśnić ciemne przestrzenie. Projektanci Villeroy & Boch poszli o krok dalej, proponując aż osiem wariantów kolorystycznych w trzech różnych rozmiarach – 10 x 10 cm, 10 x 20 cm oraz
20 x 20 cm. Pozwala to na stworzenie na ścianie klasycznego wzoru przypominającego ułożenie cegieł, ciekawej mozaiki z wykorzystaniem wszystkich trzech rozmiarów, a także wiele innych oryginalnych rozwiązań. Decydując się na elegancką jasną zieleń czy stonowaną brunatną czerwień, łatwo ożywimy każde monochromatyczne wnętrze lub dodamy kolejny ciekawy element do mniej minimalistycznej przestrzeni. Płytki w odcieniach bieli, szarości i czerni będą stanowiły natomiast doskonałe tło dla bardziej awangardowych elementów wystroju i krzykliwych barw. Kolekcja Metro Flair to rozwiązanie zarówno do prostych, uporządkowanych wnętrz, jak i tych bardziej eklektycznych oraz niekonwencjonalnych.

Kolekcja Metro Flair Villeroy & Boch
Kolekcja Metro Flair Villeroy & Boch
Kolekcja Metro Flair Villeroy & Boch
Kolekcja Metro Flair Villeroy & Boch

Jeden kolor to za mało
Kolekcja Creative System 4.0 składa się z płytek podstawowych w aż dwudziestu pięciu wariantach kolorystycznych oraz płytek dekoracyjnych w pięciu kolorach. Takie rozwiązanie pozwala na niezliczoną ilość kombinacji, które ożywią każde wnętrze. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by dać się ponieść wyobraźni. Green Tea, Frozen Lake lub Earth of Egypt – to tylko niektóre z dostępnych odcieni dostarczających nam inspiracji do kolejnych zmian w domowej przestrzeni. To pewne – kolorowa mozaika na ścianie doda charakteru nawet najprostszemu wnętrzu – czy to w zakątkach naszego mieszkania, czy w miejscach publicznych, takich jak hotele, restauracje lub kluby fitness. Nawet drobny kolorystyczny, „wiosenny” akcent w postaci fragmentu posadzki czy niewielkiej części ściany w kuchni, może znacznie zmienić klimat wnętrza.

Kolekcja Creative System 4.0 Villeroy & Boch
Kolekcja Creative System 4.0 Villeroy & Boch
Kolekcja Creative System 4.0 Villeroy & Boch
Kolekcja Creative System 4.0 Villeroy & Boch
Kolekcja Creative System 4.0 Villeroy & Boch
Kolekcja Creative System 4.0 Villeroy & Boch

Napisz komentarz...