Bateria łazienkowa SCHELL PURIS E

SCHELL PURIS E – bezdotykowa higiena rąk

Dbałości o higienę rąk uczymy się już od najmłodszych lat, gdyż pozwala ona uniknąć przenoszenia różnego rodzaju bakterii i wirusów. Należy jednak pamiętać, że czynność ta może nie być efektywna, jeśli zaraz później dotykamy zanieczyszczonej powierzchni baterii. Pewność higieny użytkowania zapewnią baterie uruchamiane bezdotykowo, jak np. SCHELL PURIS E.

Warunki panujące w łazience i sposób jej użytkowania sprzyjają namnażaniu się drobnoustrojów. Mikroorganizmy gromadzą się zwłaszcza na powierzchniach, których dotykamy często, jak chociażby uchwyty czy przyciski baterii. Prawidłowość ta dotyczy zwłaszcza łazienek publicznych, z których na co dzień korzysta duża liczba osób. Bakterie i inne chorobotwórcze drobnoustroje mogą się przenosić na elementy armatury z rąk i odwrotnie. Nawet jeśli dokładnie umyjemy ręce, ponowne dotknięcie obudowy baterii w celu zamknięcia dopływu wody może zniweczyć cały efekt. Dlatego w często użytkowanych pomieszczeniach sanitarnych zaleca się montaż armatury sterowanej na podczerwień, co eliminuje potrzebę jej dotykania. Gwarantuje ona nie tylko wzorową higienę, lecz także oszczędność wody.

Prawidłowe mycie rąk
Regularne mycie rąk może nas uchronić przed wprowadzeniem do organizmu potencjalnie groźnych dla zdrowia drobnoustrojów występujących na wszelkich powierzchniach, których dotykamy. Wśród nich mogą się znajdować grzyby, wirusy czy groźne chorobotwórcze bakterie, jak Salmonella, Escherichia coli czy Klebsiella. Dlatego tak ważne jest mycie rąk szczególnie po wizytach w miejscach publicznych i w dużych skupiskach ludzi. Decydujące znaczenie dla skuteczności tego zabiegu mają dwa aspekty – dokładność i czas mycia. Przede wszystkim mydło powinno pokryć całą powierzchnię rąk i nadgarstki, a nie tylko wewnętrzną stronę dłoni. Szczególną uwagę należy zwrócić na przestrzenie między palcami i paznokcie, ponieważ często je pomijamy. Zgodnie z zaleceniami mycie powinno trwać 20-30 sekund. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, już 20 sekund wystarczy, by z rąk zniknęło 90% drobnoustrojów, takich jak bakterie, zarodki grzybów i wirusy. Następnie należy dobrze osuszyć powierzchnię rąk, gdyż wilgotne warunki sprzyjają rozwojowi baterii. Zaleca się również, by podczas zakręcania wody dotykać uchwytu czy kurków przez papierowy ręcznik, aby uniknąć wtórnego skażenia rąk. Wodę odkręcamy bowiem brudnymi rękoma. Ten element procedury staje się jednak zbędny, jeśli do dyspozycji mamy baterię elektroniczną uruchamianą na podczerwień, jak np. SCHELL PURIS E.

Bateria SCHELL PURIS E  z mieszaczem
Bateria SCHELL PURIS E z mieszaczem
Fot. SCHELL

Czysta procedura i oszczędność
Podstawową zaletą baterii elektronicznych jest ich bezdotykowa obsługa. Aby uruchomić baterię SCHELL PURIS E, wystarczy zbliżyć dłonie do okienka podczerwieni. Wypływ wody następuje automatycznie, bez potrzeby dotykania jakiegokolwiek elementu armatury i jest zamykany w momencie usunięcia rąk z pola zasięgu sensora, np. na czas mydlenia. Oznacza to nie tylko maksymalną higienę użytkowania, lecz także oszczędność. W przypadku tradycyjnych baterii wypływ wody jest włączony podczas całej procedury mycia rąk, co prowadzi do jej niepotrzebnego marnotrawstwa. Przyjmując, że objętość wypływu wynosi 5 litrów na minutę, podczas mydlenia rąk przez 30 sekund tracimy 2,5 litra wody! Dzięki samoczynnemu mechanizmowi zamykania w bateriach elektronicznych, po umyciu rąk wystarczy je tylko dokładnie osuszyć. W razie potrzeby można zbliżyć ręce ponownie do okienka podczerwieni, by ponownie uruchomić wypływ wody. Dobrej jakości baterie są ponadto produkowane z materiałów, które ułatwiają utrzymanie ich w czystości. Korpus baterii SCHELL PURIS E został wykonany z wysokogatunkowego, chromowanego mosiądzu. Idealnie gładka powierzchnia i opływowy kształt baterii sprawiają, że jest ona łatwa w czyszczeniu, a rozwój baterii jest utrudniony. Inteligentne baterie SCHELL PURIS E zostały ponadto wyposażone w program antystagnacyjny. Po 24 godzinach od ostatniego użycia bateria przepłukuje instalację, aby zapobiec rozwojowi drobnoustrojów, które mogą się w niej znajdować. To automatyczna gwarancja wzorowej higieny i bezpieczeństwa dla zdrowia.

Napisz komentarz...