Stonowana ekstrawagancja

Dzięki płytkom marki Engers łatwiej pozwolić sobie na ekstrawagancję, która w dyskretny sposób podkreśli charakter nowoczesnych wnętrz. Ich jasność, głębię, minimalizm i oryginalność. Kolekcja Double Impact to ciekawa odsłona uroku czerni i bieli oraz zróżnicowanych formatów – od mini mozaiki podłogowej 5×5 cm, przez kwadrat 60×60 cm, do płytek ściennych o wymiarach 33×100 cm oraz listwy wykończeniowej 3×100 cm. Dzięki nim aż trudno oderwać wzrok od podłóg i ścian! Zjawiskowe w łazience, salonie, kuchni i aneksie.

Kolekcja Double Impact marki Engers zaskakuje urodą kontrastu i możliwościami tworzenia mozaiki oraz układu, który odwzorowuje strukturę industrialnych ścian z cegły. Do wyboru jasna i ciemna wersja płytek – z przecieniowaniem, które jest o kilka tonów głębsze od barwy dominującej. To zaś daje efekt betonowej powierzchni z metalicznymi akcentami. Takie połączenie pozwala wzbogacić wnętrze o jedyny w swoim rodzaju element w stylu vintage.

Kolekcja Double Impact marki Engers

Monochromatyczny szyk
Znając możliwości wariantów ułożenia i rozmiarów płytek Engers, warto wypróbować obie wersje monochromatyczne, a także jasno-ciemne wariacje: szachownicę, pasy, pręgi oraz wzory, które się nie śniły zwolennikom tradycji. Czerń i biel dają moc możliwości!

Monochromatyczne projekty mogą być zarazem ekstrawaganckie, jak i bezpieczne. Ekstrawagancja nie musi „krzyczeć” – wystarczy, że będzie zaskakiwać, nie tracąc nic z nowoczesnego tonu. Tę samą łazienkę można zobaczyć zarówno w jasnych, jak i ciemnych barwach. Jasne ściany i ciemna podłoga albo na odwrót. Wystrój niemalże biały lub niemalże czarny – z kontrastową obecnością tej drugiej barwy. Niczym jing i jang – w kontrze i w równowadze.

Śmiałe rozwiązania
Ekstrawagancka niejednoznaczność działa na wyobraźnię i pobudza twórcze rozwiązanie w zakresie wystroju wnętrz. Niektóre rozwiązania są tak piękne, że aż chce się je naśladować. Na przykład łazienka w stylu noir – ciemna od podłóg po sufit. I wcale nie czarna!

Duże przestrzenie pomagają wydobyć z designu płytek Double Impact wszystkie niuanse. Subtelną siateczkę szarych cieni, połysk oraz granice pomiędzy poszczególnymi partiami projektu. Dodatkowemu uwypukleniu łączeń służyć mogą też listwy lub pojedynczy pas białej mini-mozaiki.

Engers trafi też do gustu osób ceniących bardzo jasne, słoneczne wnętrza albo zimowe klimaty. Industrialna biel z powodzeniem sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach takich jak WC, jak i na sporej przestrzeni salonu kąpielowego z wanną i prysznicem, która dzięki najmniejszym z płytek Double Impact, może po królewsku migać kaneczkami misternej mozaiki.

Kolekcja Double Impact marki Engers

Ekstrawaganckie rozwiązania i unikalne połączenia
Kolekcje Engers określane są mianem trendsetterskich, co dodatkowo potwierdza nominacja w konkursie Perły Ceramiki. Z designu tych nowoczesnych płytek można się uczyć sztuki tworzenia unikalnych, na długo zapamiętywanych, połączeń. Takich jak projekty realizowane dzięki Double Impact.

Warto dodać, że surowcami, które inspirują projektantów wszystkich kolekcji Engers są metal, drewno i beton architektoniczny – czyli to, czego w żadnym nowoczesnym (a tym bardziej ekstrawaganckim!) projekcie nie może zabraknąć. Dzięki tym nawiązaniom łatwo o trafny wybór mebli i dodatków, które tworzą jedną linię z charakterem płytek. I równie łatwo o spektakularny efekt.

Napisz komentarz...