Jak wybrać odpowiednią firankę i zasłonę do wnętrza?

Jak wybrać odpowiednią firankę i zasłonę do wnętrza?

Aranżacja wnętrza jest kluczowym etapem urządzania mieszkania. Bardzo często odpowiedni dobór dodatków, mebli, a nawet paneli podłogowych rzutuje na to, jak prezentuje się pomieszczenie. Równie często jednak zapomina się o jeszcze dwóch ważnych elementach, które na ogół są bardzo widoczne. Mowa tu o firankach i zasłonach. O ile ich zakup pod względem długości nie jest problemem, bo można kupić firanki na metry, to jednak odpowiedni wybór ich stylu jest nieco utrudniony.

Firany do sypialni i salonu
Na rynku dostępnych jest mnóstwo firan, która mogą w odpowiedni sposób udekorować każde okno. Dzięki różnorodności fasonów i stylów, mamy gwarancję, że bez problemu znajdziemy odpowiednią firankę do każdego wnętrza. Klasyką jest oczywiście połączenie ich z zasłonami, przez co coraz częściej wybieramy dość oryginalne makarony, czy też finezyjne upięcia.

Można także zauważyć, że część osób rezygnuje z firany i zasłony na rzecz rolet rzymskich, które także wyglądają bardzo dobrze, a przy tym są funkcjonalne i praktyczne. Mechanizm podnoszenia i opuszczani ich oparty zazwyczaj jest na łańcuszku i sznurku. Dzielony materiał na kawałki z większym i mniejszych prześwitem pozwala odpowiednio wyregulować dawkę wpadającego światła.

Firanki na małe okna
W małych wnętrzach, gdzie okna nie są zbyt duże, nie powinno się zakładać długich i ciężkich firan. Takie pomieszczenie powinno być odpowiednio doświetlone. Przykładem może być kuchnia, gdzie idealnie sprawdzą się firanki haftowane, które będą zawieszone od połowy okna. Potocznie nazywa się je zazdroski, a wykorzystywane już są od wielu lat.

Można także wybrać firany, które będą powieszane od góry do połowy okna. Jednak coraz częściej chronimy swoją prywatność zawieszając je od dołu. Przy takim rozwiązaniu ważne jest, aby nie dodawać dodatkowych zasłon, które przyciemnią pomieszczenie. Odpowiednie firany do małych okien można znaleźć na stronie kasandra.com.pl.

Firany do dużych wnętrz
Duże wnętrza jak salon wyposażone są zazwyczaj w duże okna, nierzadko sięgające od samej podłogi po sufit. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się długie firany, które będą zawieszone na podwójnym karniszu. Dodatkiem mogą być eleganckie zasłony. Do stylu glamour idealnym rozwiązaniem będą modele z dodatkami złota w postaci wzorów lub zwisających sznurków do upięcia.

Można także zastosować delikatne firanki, które będą w dzień stanowiły ochronę prywatności, ale bez dodatku zasłon. Warto jednak w tym przypadku zadbać o to, aby w oknach znalazły się rolety zewnętrzne lub wewnętrzne.

Napisz komentarz...