Pomysł na kuchnię - w jakim stylu ją urządzić?

Pomysł na kuchnię – w jakim stylu ją urządzić?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Powinno więc być urządzone tak, by zapewniało nam dużą funkcjonalność, ale i satysfakcjonowało nas wizualnie. W jakim stylu najlepiej urządzić kuchnie? Jak rozplanować jej wnętrze?

Urządzanie kuchni nie należy do zbyt łatwych zadań. W porównaniu do innych pomieszczeń będziemy musieli się tu wykazać bardzo dużymi umiejętnościami nie tylko z zakresu estetyki, ale i logistyki. W kuchni bowiem wszystko powinno mieć swoje miejsce. W przeciwnym razie wnętrze nie będzie po prostu praktyczne i funkcjonalne — a tego przecież nie chcemy. Bardzo ważne jest więc odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni oraz wydzielenie konkretnych stref w pomieszczeniu. Wybór aranżacji zależy oczywiście od wielu czynników. Decydujący jest tu przede wszystkim nasz gust. Trendy wnętrzarskie dotyczące wystroju kuchni wciąż się zmieniają. Sprawdźmy jednak, które z nich są najbardziej ponadczasowe i najlepiej się sprawdzają.

Przytulna kuchnia w klasycznym stylu
Kuchnia przywołuje w większości z nas zazwyczaj bardzo przyjemne skojarzenia. Nie ma w tym nic dziwnego. W większości domów bowiem to właśnie kuchnia stanowi centrum spotkań towarzyskich. Często pełni ona również rolę jadalni. Jeśli chcemy więc stworzyć przytulną kuchnię, w której z przyjemnością będzie się spędzać czas, możemy postawić na wystrój tradycyjny. W tym zakresie mamy niezwykle duży wybór. Jeden element jest jednak stały. Drewno — bo o nim właśnie mowa, powinno stanowić główny motyw aranżacji. Surowiec ten działa kojąco na zmysły i dosłownie ”ożywia” wnętrza. Doskonale przedstawiają to projekty w stylu skandynawskim, czy prowansalskim.

Duża kuchnia w stylu Amerykańskim
Jeśli mamy to szczęście, że dysponujemy sporą przestrzenią, możemy urządzić kuchnie w stylu amerykańskim. Brzmi to nieco tajemniczo? Zastanówmy się więc, jaki jest wspólny element wszystkich amerykańskich kuchni. Odpowiedź nadchodzi dość szybko. W większości z nich znajduje się bowiem tak zwana wyspa. Jest to motyw niezwykle charakterystyczny dla zachodniego modelu klasycznej kuchni. Przede wszystkim nie możemy nie zaznaczyć, że taka aranżacja prezentuje się po prostu pięknie i bardzo imponująco. Jest to jednak także rozwiązanie bardzo praktyczne. Wyspa może bowiem służyć zarówno jako miejsce przygotowywania posiłków, jak i jako stół. Dzięki temu zyskujemy znacznie więcej miejsca. Kuchnie w stylu amerykańskim to świetne rozwiązanie dla osób ceniących dobie niebanalny design oraz funkcjonalność.

Kuchnia nowoczesna — minimalizm i funkcjonalność
Nowoczesny styl wystroju wnętrz niezaprzeczalnie zdominował ostatnie lata. Z pewnością nurt ten będzie się wciąż rozwijał i długo pozostanie jednym z najmodniejszych rozwiązań. Jeśli chcemy więc mieć pewność, że nawet za kilka lat nasza kuchnia będzie prezentować się bardzo modnie i aktualnie, postawmy na aranżację nowoczesną. Tutaj króluje przede wszystkim minimalizm, proste formy i często też surowe faktury i materiały. To doskonała opcja dla osób wyznających zasadę ”mniej znaczy więcej”.

Urządzanie kuchni — gdzie szukać inspiracji?
Każdy, kto chociaż raz miał okazję urządzać domowe wnętrza, doskonale wie, że inspiracje są wszędzie. Jeśli więc planujemy remont kuchni lub urządzamy ją od zera, otwórzmy szeroko oczy. To pomoże nam stworzyć wymarzone wnętrze. Ciekawe pomysły na aranżację znajdziemy na przykład w magazynach wnętrzarskich. Wiele ciekawych inspiracji czeka też na nas na portalach społecznościowych. To, czy postawimy na kuchnie w stylu amerykańskim, czy może na te industrialne lub prowansalskie, zależy jedynie od naszych indywidualnych potrzeb i poczucia estetyki.

kuchnie w stylu amerykańskim

kuchnia w stylu amerykańskim

Napisz komentarz...