podłogi drewniane Quick-Step z trwałą powierzchnią Wood for Life

Z miłości do natury: podłogi drewniane Quick-Step z trwałą powierzchnią Wood for Life

Miłość do życia – tak dosłownie tłumaczy się nazwę przybierającego na sile trendu biophilic design. Jest on odpowiedzią na potrzebę spokoju i harmonii płynących z natury, a jednocześnie wyraża dążenie do stworzenia bezpiecznego azylu we własnych czterech kątach. W biophilic design wpisują się autentyczne podłogi drewniane Quick-Step. Innowacyjna technika lakierowania „Wood for Life” zastosowana w procesie ich produkcji sprawia, że w domu na długo będzie można cieszyć się ciepłem, jakie daje naturalne drewno.

DESIGN, KTÓRY WPRAWIA W DOBRY NASTRÓJ
Ciężko przecenić korzystny wpływ natury na samopoczucie. W czasach, gdy coraz więcej czasu spędzamy w domu, zależy nam, żeby także w nim cieszyć się dobrym stanem ducha. To wyjaśnia również, dlaczego biophilic design stał się ostatnimi czasy tak istotnym trendem. Powściągliwość, ekologia, zrównoważony rozwój i rzemiosło – to kluczowe terminy przewijające się we współczesnej architekturze. Z kolei w projektowaniu i urządzaniu domu zwracamy uwagę na ilość światła dziennego, widok z okien na zieleń oraz naturalną wentylację. Coraz więcej architektów zdaje sobie sprawę z tego, że samopoczucie poprawia się poprzez wzmacnianie więzi między człowiekiem a naturą. Dlatego szukają oni rozwiązań, które domownikom z jednej strony zapewnią ochronę przed światem zewnętrznym, a jednocześnie umożliwią kontakt z naturą. Wśród nich można wyróżnić wprowadzenie do wnętrz roślinności, drewnianych podłóg oraz przeszklonych ścian, które w naturalny sposób łączą wnętrza z ogrodem. W środowisku miejskim, dom staje się oazą, a granice między wnętrzem a naturą coraz bardziej się zacierają.

Quick-Step Parkiet Massimo MAS3843H
Quick-Step Parkiet Massimo MAS3843H

NATURA WE WNĘTRZACH
Biophilic design zaczyna dominować nie tylko w architekturze, ale również w sposobie urządzania wnętrz. Sekwencje i wzory nawiązujące do świata przyrody pojawiają się choćby na tapetach czy tynkach. Innym rozwiązaniem są meble i dodatki z naturalnych materiałów, na przykład chropowaty pień drzewa może służyć jako stolik kawowy. Jeśli chodzi o kolorystykę, to zieleń we wszystkich swoich odcieniach jest oczywistym wyborem do wnętrz urządzonych zgodnie z biophilic design. Również ziemiste barwy, miękkie pastele i bogate zestawienie odcieni (od ochry do słonecznikowej żółci) nieodparcie będą kojarzyć się z Matką Naturą. Kolory ziemi można zestawić z materiałami takimi jak len, wełna, rattan i drewno. Idealnie pasować będzie także rękodzieło, choćby makrama lub ceramika. Prostym sposobem na aranżacje w zgodzie z trendem jest wprowadzenie do domu roślinności. Można nawet zdecydować się na ozdobienie nią całej ściany tworząc wertykalny ogród.

WOOD FOR LIFE
Kolejnym rozwiązaniem wpisującym się w trend bliskości z naturą jest montaż w domu drewnianej podłogi Quick-Step. Dzięki innowacyjnej technologii lakierowania „Wood for Life” zyskuje ona wyższe walory użytkowe. Każda deska Quick-Step ma specjalną powłokę ochronną, dzięki czemu brud i kurz nie gromadzą się w porach drewna. Również fugi pokryte zostały dodatkową warstwą zabezpieczającą, ponieważ pierwsze oznaki zużycia są szczególnie widoczne w narożach i łączeniach. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia usuwanie brudu i kurzu, ale ponadto zapobiega przedostawaniu się wilgoci i powstawaniu zarodników grzybów. Dzięki temu można beztrosko cieszyć się naturalnym ciepłem drewna, bez obawy przed wilgocią, zabrudzeniami czy plamami.

Quick-Step Parkiet Imperio IMP5105S
Quick-Step Parkiet Imperio IMP5105S

Dzięki Wood for Life, następujące problemy związane z pielęgnacją podłogi przechodzą do przeszłości:
Zabrudzone pory: Tradycyjne, nielakierowane podłogi często mają chropowatą strukturę. Gromadzące się zanieczyszczenia i kurz powodują, że podłoga szybko się brudzi. Powłoka „Wood for Life” chroni pory i zapobiega przedostawaniu się przez nie zanieczyszczeń.
Przyciemnione krawędzie i kurz: Kurz osadza się nie tylko w porach. W wielu podłogach drewnianych pierwsze oznaki użytkowania widoczne są na krawędziach i łączeniach, w których najszybciej gromadzą się zanieczyszczenia. Rozwiązanie „Wood for Life” zapobiega gromadzeniu się kurzu w szczelinach drewna.
Ciemne i przybrudzone słoje drewna: Słoje nadają podłodze niepowtarzalny wygląd. Bez odpowiedniej ochrony z czasem stają się one jednak ciemne i przybrudzone. Powłoka „Wood for Life” sprawia, że podłoga jest łatwiejsza w czyszczeniu, a brud nie przedostaje się do wnętrza drewna.
Białe krawędzie: Gdy wilgoć gromadzi się na krawędziach i odparowuje, drewno traci swój kolor, a powłoka podłogi się odbarwia. Nowa technologia lakierowania zapobiega temu procesowi pozwalając na szybkie usuwanie brudu i wilgoci.

Quick-Step Parkiet Compact COM5109
Quick-Step Parkiet Compact COM5109

www.quick-step.com.pl

Napisz komentarz...