Dobry sprzęt ogrodniczy to podstawa

Dobry sprzęt ogrodniczy to podstawa

Odpowiedni sprzęt ogrodniczy to obowiązkowe wyposażenie każdego ogrodnika i miłośnika ogrodnictwa. Jak wiadomo, wiosna już w pełni, więc zapewne większość prac przygotowawczych już za nami, jednak bez względu na porę roku, nasze narzędzia ogrodnicze oraz urządzenia ulegają eksploatacji czy awarii. W celu prawidłowej pielęgnacji naszego ogrodu każdy z nas powinien zaopatrzyć swój przydomowy warsztat w najważniejsze akcesoria ogrodnicze, dzięki którym nasz zielony teren przydomowy lub działka będzie nie tylko estetyczna, ale też w pełni funkcjonalna. Poniżej przedstawione są najważniejsze urządzenia ogrodnicze, które powinien mieć każdy z nas.

Kosiarka do trawy
Kosiarka do trawy to absolutna podstawa niezbędna do utrzymania pożądanej wysokości trawnika. Piękna i równa murawa stanowi niejako wizytówkę naszego ogrodu, dlatego to właśnie ta część ogrodu powinna być szczególnie wypielęgnowana. Obecnie na rynku spotkać możemy się z prawdziwym zatrzęsieniem kosiarek, począwszy od małych i kompaktowych kosiarek akumulatorowych, przez kosiarki sieciowe aż po duże i efektywne kosiarki spalinowe. Każde z tych urządzeń posiada swoje zalety i wady, a my musimy dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb i wielkości trawnika. Jeżeli nasz trawnik jest mały, warto postawić na ciche i ekonomiczne kosiarki akumulatorowe bądź sieciowe. Jeżeli jednak do wykoszenia mamy naprawdę dużą połać murawy, kosiarka spalinowa z dodatkowym wspomaganiem z pewnością zda swój egzamin.

Wertykulator lub aerator
Jeszcze w okresie wiosenny, zaraz po pierwszym koszeniu, w celu nadania naszemu trawnikowi odpowiedniej formy, warto zadbać o jego gospodarkę wodno-powietrzną właśnie poprzez wertykulacje lub aerację. Oba procesy są bardzo podobne i polegają na nakłuwaniu powierzchni trawnika, co poprawia jego stan oraz wygląd. Oba te narzędzia mogą być wykorzystywane w tym celu a w zależności od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na odmianę automatyczną lub tańszy odpowiednik ręczny.

Nożyce akumulatorowe
Nożyce akumulatorowe to urządzenie, które pozwala nam poradzić sobie zarówno z żywopłotem, jak i innymi krzewami. Nożyce akumulatorowe z sukcesem usuną wszelkie wystające gałęzie, pędy, doprowadzą nasze krzewy i żywopłot do odpowiedniego stanu i poprawią ich wygląd. Wprawiona ręka potrafi za pośrednictwem nożyc akumulatorowych zdziałać prawdziwe cuda, nadając roślinom wyjątkowe kształty. Takie urządzenie jest niezbędne w każdym ogrodzie, zwłaszcza wtedy, gdy mamy dość podcinania grubych pędów ręcznie, co kosztuje nas dużo czasu i wysiłku.

Narzędzia ręczne
Żaden ogród nie może obyć się bez narzędzi ręcznych, które zwiększają precyzję naszej pracy i pozwalają na dokonywanie drobnych prac ogrodniczych. Mała łopatka, widły, widełki, nożyce, grabie, grabki i szpadel to narzędzia ręczne, które są tanie, a zarazem nieocenione w każdym ogrodzie. Jeżeli do wyboru mamy zakup jednego z wcześniej wymienionych narzędzi, postawmy właśnie na zestaw ręcznych narzędzi, które pozwolą nam zamienić ogród w niebanalne miejsce o cudownym wyglądzie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklep.wolf-garten.pl

WOLF Garten

Napisz komentarz...