Naprawa usterek dachu i orynnowania

Naprawa usterek dachu i orynnowania

Gwałtowne burze, które w ostatnich dniach przetaczają się przez Polskę, stanowią duże wyzwanie dla konstrukcji dachowej i systemu rynnowego. Z pomocą produktów dekarskich marki Soudal możemy szybko wyeliminować miejsca przecieków.

Sezon burzowy w Polsce jeszcze nie dobiegł końca. Porywisty wiatr, intensywne opady deszczu, a nierzadko również gradu wystawiają dach i rynny na niełatwą próbę szczelności. Niektórych szkód, jakie pozostawiają po sobie gwałtowne burze, możemy uniknąć. Dlatego warto jak najszybciej dokonać przeglądu dachu i systemu rynnowego w celu zlokalizowania wszelkich nieprawidłowości. Naprawa poważnych awarii jest zadaniem dla profesjonalistów. Drobne usterki możemy jednak usunąć samodzielnie, nie pozwalając, aby burza zaskoczyła nas w ostatniej chwili.

Przy usuwaniu takich problemów, jak zniszczone dachówki, uszkodzony kołnierz okna dachowego czy też obróbka komina, doskonale sprawdzi się specjalistyczny uszczelniacz dekarski marki Soudal, i to nawet podczas ulewnego deszczu. Preparat ten jest jednoskładnikowym uszczelniaczem na bazie emulsji akrylowych, który ma bardzo dobrą przyczepność do niemal wszystkich powierzchni wykorzystywanych w budownictwie. Może być stosowany na wilgotnych podłożach, jak również pod wodą. Specjalistyczny uszczelniacz dekarski nie powoduje korozji i nie przebarwia brzegów materiałów porowatych. Ponieważ nie spływa z powierzchni pionowych, to prace z jego wykorzystaniem przebiegają szybko i sprawnie. Dostępny jest w kolorach czerwonym i brązowym oraz w wersji bezbarwnej. Ponadto w razie potrzeby daje się malować, dzięki czemu bez problemu uzyskamy satysfakcjonujący efekt estetyczny wykonanych prac.

Specjalistyczny uszczelniacz dekarski powszechnie stosowany jest również do natychmiastowej naprawy orynnowania. W przypadku przeciekającej rynny mistrzowsko zda egzamin także Colozinc – trwale elastyczny i wyjątkowo wytrzymały klej-uszczelniacz marki Soudal. Oba preparaty są wysoce odporne na działanie skrajnych warunków atmosferycznych, promieniowania UV oraz wielu chemikaliów. Colozinc charakteryzuje się idealną przyczepnością do blach ocynkowanych, lakierowanych i laminowanych, dachówki ceramicznej, betonu, drewna i tworzyw sztucznych. Co istotne, nie reaguje ze styropianem.

Naprawa usterek dachu i orynnowania

Drobne usterki dachu lub orynnowania mogą spowodować duże szkody. Dzięki zastosowaniu materiałów dekarskich Soudal dla branży DIY, skutecznie i trwale uszczelnimy miejsca przecieków i przygotujemy nasz dom na gwałtowne ulewy i burze.

Napisz komentarz...